Žalgiriečiai po atkaklios kovos pralaimėjo Maskvos CSKA

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko antrą kartą iškovoti Aleksandro Gomelskio taurės.

Turnyro finale Maskvoje žalgiriečiai pademonstravo charakterį ir tik po itin atkaklios kovos susitikimo pabaigoje nusileido CSKA – 73:79 (10:26, 29:14, 21:26, 13:13).

Dėl pusfinalyje sumuštos nugaros sumušimo finale negalėjo dalyvauti Dainius Šalenga. Sėkmingiau lemiamas rungtynes pradėjo CSKA krepšininkai - jie, sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, 5:0. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ baudų metimais pelnė Travisas Watsonas, tačiau rusai taip pat atsakė rezultatyviu išpuoliu - 7:2. Po žalgiriečių minutės pertraukėlės CSKA padidino savo pranašumą - 23:8.

Antrajame kėlinyje kauniečiai buvo priartėję – 39:40, o trečiajame po Artūro Milaknio tikslaus tolimo šūvio išsiveržė į priekį - 44:42. Maskviečiai nesutriko ir vėl susigrąžino iniciatyvą – 52:46, 62:51.

Ketvirtąjį kėlinį Aleksandras Čapinas, Travisas Watsonas ir Mirza Begičius dar kartą sušvelnino skirtumą iki 68:69, o Tomas Delininkaitis tritaškiu išlygino - 71:71. Maskviečiams pavyko kiek nutolti - 71:75, tačiau baudų metimus šaltakraujiškai realizavo Martynas Pocius - 73:75. CSKA vėl rinko taškus nuo baudų metimų linijos, o M.Begičius nepataikė - 73:77. Kauniečiai dar mėgino kovoti dėl pergalės, tačiau pritrūko laiko.

Trečiąją vietą užėmė Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) krepšininkai, 73:68 įveikę Belgrado „Partizan“ (Serbija) ekipą. Naudingiausiuoju turnyro žaidėju pripažintas CSKA legionierius Jamontas Gordonas.

Finalo statistika

CSKA - „Žalgiris“ 79:73 (26:10, 14:29, 26:21, 13:13). Matjažas Smodišas 21 taškas (8 atkovoti kamuoliai, 4/8 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 4/4 baudų), Bobanas Marjanovičius 18 (10 atkovotų kamuolių), J.Gordonas 14, Trajanas Langdonas 9, Ramūnas Šiškauskas ir Aleksejus Švedas po 5, Dmitrijus Sokolovas 3/T.Watsonas 14 (8 atkovoti kamuoliai), Mantas Kalnietis (4 rezultatyvūs perdavimai) ir T.Delininkaitis (3/6 tritaškių) po 9, Mindaugas Kuzminskas 8, Paulius Jankūnas 7, M.Begičius ir M.Pocius po 6, Tadas Klimavičius ir DeJuanas Collinsas po 4, A.Čapinas ir A.Milaknis po 3. Komandų rodikliai: dvitaškiai - 20/44 (45 proc.) ir 15/37 (40 proc.),  tritaškiai - 7/13 (53) ir 9/23 (39), baudos - 18/21 (85) ir 16/19 (84), atkovota kamuolių – 29 ir 26, rezultatyvūs perdavimai – 20 ir 10, klaidos – 15 ir 10.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisCSKA