Žalgiriečiai nepateko į jaunių Eurolygos finalą

Pralaimėjusi vienerias rungtynes Kauno "Žalgirio" jaunimo ekipa liko už Eurolygos jaunių (iki 18 metų) turnyro Paryžiuje finalo borto.

„Žalgirio“ ekipos krepšininkai B grupės trečiose rungtynėse susitiko su šeimininkų Paryžiaus INSEP komanda. Po atkaklios kovos pergalę rezultatu 89:82 šventė prancūzai. Tiek „Žalgiris“, tiek INSEP grupių turnyrą baigė su dviem pergalėmis ir vienu pralaimėjimu, tačiau dėl tarpusavio mače iškovotos pergalės į finalą, kuriame susitiks su Belgrado FMP komanda, žengė Paryžiaus krepšininkai.

Susitikimo pradžioje komandos nei vienai ekipų nepavyko įgyti didesnio pranašumo, bet pirmo kėlinio pabaigoje iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie surengė spurtą ir po dešimties minučių buvo priekyje rezultatu 29:20.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo jaunieji žalgiriečiai. Po Tomo Lekūno metimo ekipas skyrė penki taškai (24:29). Nors vienu metu „Žalgirio“ deficitas pasiekė dviženklį skirtumą, po D.Rediko taiklaus šūvio ir keturių Egidijaus Mockevičiaus pelnytų taškų iš eilės komandas vėl skyrė tie patys penki taškai (31:36). Kauniečiai ir toliau nemažino apsukų bei po Rolando Jakšto realizuotų baudų metimų priartėjo beveik iki minimumo 38:40. Tačiau ketvirčio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidė INSEP krepšininkai, prieš antrąją rungtynių dalį pirmavę 44:38.

Situacija aikštėje nepasikeitė ir po pertraukos. Po Simono Kymanto pataikytų baudų kėliniui įpusėjus švieslentėje degė rezultatas 53:59. Netrukus reidą rezultatyviai užbaigė E.Ulanovas, vėl sumažindamas skirtumą iki keturių taškų (55:59). „Žalgiriui“ pavyko pratęsti sėkmingą atkarpą, ir po D.Rediko taškų rezultatas buvo lygus (59:59). Netrukus S.Kymantas pataikė vieną baudą, o žalgiriečiai persvėrė rezultatą (60:59). Prieš lemiamas dešimt minučių ekipas skyrė taškas – 60:61.

Ketvirtasis kėlinys startavo D.Rediko šūviu iš toli (63:61). Tačiau prancūzai surengė keletą atakų ir nutolo iki 67:75. Reikiamu momentu vėl iniciatyvos ėmėsi D.Redikas, pataikęs dar vieną tritaškį (70:75). INSEP ir toliau gynyboje grubesnių klaidų nedarė, o žalgiriečiai gelbėjosi tolimais metimais. Po E.Ulanovo baudų komandas skyrė penki taškai (76:81). Paskutinė rungtynių minutė klostėsi dramatiškai, o aidint finalinei sirenai INSEP šventė pergalę rezultatu 89:82.

Rezultatyviausi žaidėjai. "Žalgiris": D.Redikas 23 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), E.Ulanovas 18, V.Čižauskas 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Mockevičius 12, R.Jakštas 10, S.Kymantas 5, T.Lekūnas 2.

INSEP: Jeanas-Charlesas Livio 20, Hugo Invernizzio 19, Yannisas Morinas 15, Mathisas Keita 14 (8 rez. perd.).

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga