„Žalgirį“ Kazachstane paskandino klaidos

Astanoje (Kazachstanas) amerikiečių ir serbų vedina vietos „Astanos“ komanda VTB lygos susitikime įveikė Kauno „Žalgirį" rezultatu 86:78.

Pirmųjų trijų ketvirčių metu žalgiriečiai išlaikė kelių taškų pranašumą, tačiau paskutinėje žaidimo dalyje įkrito į duobę. Tuo sėkmingai pasinaudojusi „Astana“ susikrovė sau persvarą, kurią išlaikę iki rungtynių pabaigos džiaugėsi sensacinga pergale. Kauniečiai šiose rungtynėse suklydo beveik dvigubai daugiau negu varžovai (15:8).

Rungtynės

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Ty Lawsonas, Mantas Kalnietis, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.

„Astanos“ startinis penketas: Rawle'as Marshallas, Jerry'is Johnsonas, Antonas Ponomaryovas, Artiomas Jargaliovas, Ericas Williamsas.

Pirmojo kėlinio pradžioje žalgiriečiams pavyko sėkmingai apsiginti prieš „Astanos“ krepšininkus, tačiau nuolatinės apmaudžios klaidos puolime neleido atitrūkti. Kėlinio viduryje M.Kalniečio ir T.Lawsono tritaškiai kauniečiams sukūrė 6 taškų pranašumą (4:10).

Po pertraukėlės kauniečiai grįžo ne ką labiau susikaupę. Tai leido šeimininkams greitai ištirpdyti persvarą ir visą kėlinį žaisti taškas į tašką. Daugiausiai P.Jankūno ir T.Lawsono pastangomis žalgiriečiams pavyko išlaikyti pranašumą savo pusėje. Tačiau, Astanos komandoje per kėlinį du tritaškius įmetė Branko Cvetkovičius, kuris iš viso iki pertraukos jau pelnė 12 taškų.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai buvo padidinę pranašumą iki 8 taškų (44:52). Tačiau, sėkmingas Astanos krepšininkų žaidimas neleido svečiams atitrūkti. Komandos pradėjo žaisti greičiau ir atviriau, mažiau dėmesio skirti gynybai. Vis dėlto, kauniečiai išlaikė pranašumą (58:62).

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje vėl įmetė P.Jankūnas, šiandien atakuojantis be klaidų (17 tšk.). Šeimininkai nesutrikę pradėjo naudotis žalgiriečių klaidomis ir atkarpą laimėjo 9:0. Po minutės pertraukėlės kauniečiams nepavyko pakeisti žaidimo ritmo. Kazachstano komandos žaidėjai išlaikė fantastišką taiklumą iš toli antroje rungtynių pusėje. Tuo tarpu, R.Javtokas pramėtė iš po krepšio, D.Collinsas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (82:76). Astanos krepšininkai pelnėsi iš žalgiriečių nesėkmių ir likus mažiau negu minutei džiaugėsi pateikę sensaciją.

Daugiausiai taškų „Žalgiriui“ pelnė: P.Jankūnas - 19 (7/7 2-tšk., 0/1 3-tšk., 5/5 baud.), T.Lawsonas - 13 (4 atk. kam.), M.Kalnietis - 11, R.Javtokas - 10 (8 atk. kam.).
Daugiausiai taškų „Astanai“ pelnė: B.Cvetkovičius - 18 (3/5 3-tšk.), R.Marshallas - 16, J.Johnsonas - 14 (7 rez. perd.), G.Cakičius - 13 (6 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: ŽalgirisVTB