Ž. Staniulis - Europos jaunių sunkiosios atletikos čempionas

Devyniolikmetis Žygimantas Staniulis iškovojo aukso medalį Izraelyje vykstančiame Europos jaunių (iki 20 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionate.

Ketvirtadienį jaunių varžybų svorio kategorijoje iki 94 kg Žygimantas Stanulis rovimo veiksmu iškėlė 168 kg sveriančią štangą, išstūmė 208 kg ir, dvikovėje surinkęs 376 kg, 7 kg aplenkė antroje vietoje likusį rusą Aleksejų Kosovą (369 kg - 172 + 197).

Bronza atiteko baltarusiui Aleksandrui Venskeliui (366 kg - 164 + 202).

Ž. Staniulis rovimo bei stūmimo veiksmuose pagerino asmeninius rekordus ir papildomai iškovojo mažuosius bronzos bei aukso medalius.

Kuklesnėmis pozicijomis ketvirtadienį tenkinosi abu Lietuvos atletai startavę svorio kategorijoje iki 85 kg - Raimundas Trajanauskas (303 kg - 133 + 170) užėmė šeštąją vietą B grupėje ir liko keturioliktas bendroje įskaitoje, o Tomas Lin-Čiu-Chajus (293 kg - 133 + 160) buvo aštuntas B grupėje ir bendroje įskaitoje tenkinosi šešioliktąja pozicija tarp 20-ties dalyvių.

T. Trajanauskas rovimo veiksme liko 18-as, o stūmime užėmė 14-ąją vietą, T. Lin-Čiu-Chajus rovime buvo 17-as, o stūmime - tik šešioliktas.

Senojo žemyno pirmenybėse startuos dar penki Lietuvos sunkiaatlečiai.