VTB lyga: Kauno „Žalgiris“ – Mariupolio „Azovmaš“ 75:86

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko prasibrauti į VTB Vieningosios lygos finalo ketvertą - lemiamą dvikovą kauniečiai 75:86 pralaimėjo Mariupolio „Azovmaš“ ekipa

Kauniečiai ir mariupoliečiai kovėsi dėl paskutinio kelialapio į VTB lygos finalines varžybas, kurios balandžio 22-23 dienomis vyks Kazanėje.

Pirmo rato „Žalgirio“ ir „Azovmaš“ susitikimą Ukrainoje netikėtai 75:63 laimėjo Lietuvos krepšinio specialisto Rolando Jaručio vadovaujami Mariupolio krepšininkai, todėl kauniečiams buvo būtina tik pergalė.

Šį kartą sėkmingiau mačą pradėjo žalgiriečiai - 8:0. Ukrainos atstovai atsigavo ir perėmė iniciatyvą - 19:26. Per pirmą kėlinį, kurį „Azovmaš" laimėjo 22:26, Mariupolio komandos snaiperis Frederickas House'as pelnė 13 taškų. Antrame kėlinyje kauniečiai atkakliai vijosi varžovus - 31:32, 41:42, kol galiausiai rezultatą „Žalgirio" naudai persvėrė DeJuanas Collinsas - 43:42. Po dviejų kėlinių 45:47 pirmavo „Azovmaš".

Trečią kėlinį žalgiriečiai išsiveržė į priekį - 52:51. Tomas Delininkaitis tritaškiu buvo padidinęs skirtumą iki 69:65, tačiau varžovai nenuleido rankų - atkarpą baigė atsilikdami vos 69:67. Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris" po Martyno Pociaus tritaškio pamėgino atsiplėšti - 75:72, bet likusią atkarpą pralaimėjo 0:14...

„Azovmaš" komanda nusipelnė pergalės. Kai kovodami dėl vietos finalo ketverte lemiamą paskutinio kėlinio atkarpą pralaimėjome 0:14, galutinis rezultatas – logiškas. Buvome numatę, kad aktyviai ginsimės, tačiau to neįgyvendinome. Suklydome 21 kartą ir nesutrukdėme varžovams po mūsų krepšiu atkovoti 14 kamuolių. Tai buvo pagrindinės mūsų pralaimėjimo priežastys. Privalome nepalūžti, rengtis artimiausiai dvikovai su Kėdainių "Nevėžiu" ir iškovoti kelialapį į Baltijos lygos finalo ketvertą", – po varžybų kalbėjo "Žalgirio" vyriausiasis treneris Ilias Zouras.

VTB lygos B grupėje „Žalgiris" užėmė trečią vietą (7 pergalės ir 3 pralaimėjimai), į priekį praleidęs Maskvos srities „Chimki" ekipą (9, 1), kurios vairą neseniai parėmė Rimas Kurtinaitis, ir „Azovmaš" (7, 3).

Vietas pajėgiausių ketvertuke jau anksčiau buvo užsitikrinusios dar dvi Rusijos komandos – Jono Kazlausko treniruojama Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku ir Kazanės „Uniks".

Rungtynių statistika

„Žalgiris" – „Azovmaš" 75:86 (22:26, 25:23, 22:18, 6:19). T.Watsonas 12 taškų, M.Brownas ir A.Milaknis po 10, M.Kalnietis 9 (5 atkovoti kamuoliai, 5 klaidos), M.Pocius, P.Jankūnas (6 atkovoti kamuoliai) ir D.Collinsas (5 rezultatyvūs perdavimai) po 7, T.Delininkaitis 5, T.Klimavičius ir T.Plaistedas po 4/F.House'as 21 (3/5 tritaškių, 7 atkovoti kamuoliai), D.Alexanderis 17, C.Owensas 12 (8 atkovoti kamuoliai), M.Pustozvonovas 11, R.Curry's 9, D.Pašaličius ir P.Pierce'as po 8. Komandų rodikliai:
dvitaškiai – 19/37 (51 proc.) ir 24/44 (54 proc.), tritaškiai – 9/18 (50) ir 8/20 (40), baudų metimai – 10/14 (71) ir 14/21 (66), atkovota kamuolių – 31 ir 35, perimta – 4 ir 12, rezultatyvūs perdavimai – 17 ir 12, klaidos – 21 ir 13.

Kitų rungtynių rezultatai

Maskvos CSKA–„Minsk 2006" 82:72 (25:9, 16:13, 23:33, 18:17). A.Kaunas 16 taškų, V.Chriapa ir J.Gordonas po 11/L.McKee 22, S.Kingas 14 ir A.Kudriavcevas po 12.

Kazanės „Uniks"–Espo „Honka" 95:62 (25:25, 21:19, 23:12, 26:6). M.Lampe 36, V.Veremejenka 19, K.McCarty's 10/J.Wilsonas 19, J.Matinenas 18, J.Williamsonas 12.

Maskvos srities „Chimki"–Talino „Kalev" 68:65 (12:14, 16:19, 19:16, 21:16). T.Hansenas 18, K.Langfordas 11, K.Lončaras ir A.Savrasenka po 10.

Vilniaus „Lietuvos rytas"–Dnepropetrovsko „Dnepr" 116:78 (32:16, 36:21, 23:18, 25:23). M.Gecevičius 24, M.Bjelica 16, J.Valančiūnas ir S.Babrauskas po 14/S.Burttas 19, D.Brownas 16, M.Austinas 12.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisVTB