V.Romanovas atsisako remti skandalų krečiamą Lietuvos futbolą

Iš šalies futbolo rėmėjų traukiasi Vladimiras Romanovas, šiai sporto šakai Lietuvoje skyręs ne vieną dešimtį milijonų litų.

Futbolo bendruomenė ne juokais sunerimusi.

„Užteks”, – nusprendė V.Romanovas. Didžiausias šalies futbolo mecenatas savo apsisprendimą motyvuoja tuo, kad vadovaujant dabartinei Lietuvos futbolo federacijai jis nebemato pokyčių: futbolo lyga virto „lažybų lyga”, ir ši gėdinga padėtis nesikeičia.

„Manau, kad finansuoti futbolą, kai jam vadovauja dabartinė federacija – tai tas pats, lyg kartu dalyvauti nelegaliame biznyje. To aš neketinu daryti”, – tvirtai pareiškė V.Romanovas.

„Federacija, sugriovusi aukščiausiąją lygą, gudrauja, – pastebėjo V.Romanovas, keliolika pastarųjų metų buvęs dosniausiu Lietuvos futbolo rėmėju. – Dabar, padedama senų klubų, kurių po dvejų metų pertraukos prašo sugrįžti į aukščiausiąją lygą, nori pagerinti Lietuvos futbolo padėtį. Sukurti įspūdį, kad futbolas vystosi, nors iš tiesų likusi tik lažybų lyga.

Laikas negrįžtamai praėjęs veltui.

Pogrindinis totalizatorius įsismelkęs taip giliai, kad supančiojo ne tik futbolo funkcionierius, bet ir žaidėjus.”

Romualdas Kontrimas (FBK „Kaunas” direktorius): „V.Romanovo apsisprendimas nutraukti finansavimą komandai nebuvo netikėtas. Jį puikiai galima suprasti.

Pagrindinis „Kauno” klubo rėmėjas ne vienus metus kalba apie apverktiną Lietuvos futbolo padėtį. Jam nepriimtina, kad rezultatus aikštėje dažnai lemia ne sportinis principas, o neskaidrūs dalykai. Niekam ne paslaptis, kad aukščiausiąją lygą temdo lažybų šešėliai.

Taip, tokio žmogaus pasitraukimas turės didžiulės įtakos ne tik „Kauno” klubui, bet ir visam Lietuvos futbolui. Jis į šalies futbolą investavo dešimtis milijonų. Ir nors jo veikla dažnai buvo nepelnytai kritikuojama, tačiau dabar akivaizdu, kad tada Lietuvos futbolas išgyveno aukso amžių. Vien ko vertos „Kauno“ kovos su Europos grandu „Liverpool“ ar pergalė prieš „Rangers“.

Ar mes sugebėsime išlikti be pagrindinio rėmėjo? Viskas priklausys nuo to, kaip išsispręs istorijos su skolomis. Esu tikras, kad klubą netikėtai prislėgusios skolos – nesusipratimas. Mūsų advokatai dirba ir jas ginčijame. Neabejojame savo teisingumu. 2005 m. skandalas, susijęs su Moldovos futbolininku Jurijumi Priganiuku, absurdiškas. Futbolininkas pats nesugebėjo atvykti į Lietuvą, o galiausiai kalti likome mes. LFF drausmės komitetas šį kontraktą pripažino negaliojančiu ir manėme, kad istorija baigėsi. Tačiau tuomet iš UEFA atskriejo žinia, kad esame skolingi žaidėjui, kuris mūsų ekipoje niekada nežaidė, milžinišką sumą.

Po tokių išpuolių ir neteisybės gali bet kam nusvirti rankos, bet mes panikuoti neketiname. Kreipėmės į patį FIFA prezidentą Seppą Blatterį. Tikimės, kad teisybė vis dėlto triumfuos.

Esame pats tituluočiausias Lietuvos klubas, rėmėjų ieškosime kitais būdais. Bus tikrai nelengva, tačiau tikiuosi, kad atsiras verslininkų, kurie neliks abejingi populiariausiai pasaulyje sporto šakai ir parems mūsų perspektyvią komandą.

Mūsų kolektyvas – jaunas. Pastaruosius du sezonus praleidome antros lygos Pietų zonoje ir pirmoje lygoje. Dabar mūsų klubas šalyje yra laimėjęs absoliučiai viską, kas tik įmanoma. Sugrįžome į stipriausiųjų divizioną, nes kitur mums tiesiog nebuvo ką veikti.”

Benjaminas Zelkevičius (buvęs Lietuvos rinktinės treneris): „V.Romanovo sprendimas nutraukti paramą Lietuvos futbolui turės didelės įtakos visos Lietuvos futbolo vystymuisi. Dveji metai be V.Romanovo finansinės paramos rinktinei ir klubams davė akivaizdžių rezultatų – šalies futbolas ritasi žemyn.

„Kaunas“ išugdė būrį stiprių futbolininkų, nemažai jų dabar gina nacionalinės rinktinės garbę. Nėra finansavimo, nebus ir rezultatų. Futbolas be pinigų neįmanomas. Gaila, kad V.Romanovas taip apsisprendė. Būtų nemalonu, jei tai stipriai atsilieptų jaunos ir ambicingos „Kauno“ komandos rezultatams.

Vis dėl to džiaugiuosi, kad „Kaunas“ grįžta į stipriausiųjų divizioną. Kauno ekipa pastaruosius kelerius metus akivaizdžiai buvo viena pajėgiausių šalyje ir buvo verta žaisti A lygoje. Pačią lygą kauniečių atėjimas taip pat turėtų sustiprinti. Kuo daugiau gerų komandų, tuo geriau. Kitos ekipos turės rimtai pasitempti.”


Šiame straipsnyje: RomanovasFBKLFF

NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Aciu dievui, o kada is krepsinio???

senelis

senelis portretas
Pasakeles. Nuotraukoje pasaku senelis.

Užpelkis

Užpelkis portretas
Netikėta, bet logiška žinia. Nuo 2000 m. vasaros V.Romanovas rikiavo viską Lietuvos futbolo federacijoje. Tada LFF buvo moralinio kracho būsenoje, kada vasaros pradžioje pasitraukė V.Dirmeikis, o jo vietą laikinai užėmė V.Zimnickas. Tada kauniečių iniciatyva ir V.Romanovo finansų dėka buvo suformuota nauja LFF valdžia, įvykdyti rinkimai, federacijai pradėjo vadovauti Ūkio banko darbuotojas L.Varanavičius, Bet praėjo aštuoneri metai ir paukšteliams užaugo sparnai - atsirado pažinčių UEFA, atsirado galimybė gyventi ir be V.Romanovo patronažo. Tik klausimas kaip gyventi ? Bijau, kad normali finansinė parama surasta nebus, bus verčiamasi pinigais gaunamais iš UEFA. O tai tas pats, kas gyventi iš pašalpų. Bet blogiausia, kad LFF valdžia gali užsispyrusi nepripažinti to, ką sako V.romanovas ir tada prasidės ilgas stagnacinis periodas. Pinigai bus eikvojami ne futbolo vystymui, o propagandai viešojoje erdvėje, pateisinant savo "veiklą". Jau dabar sutartys dėl transliacijų pasirašytos su "Lietuvos ryto" TV, kurią mato nedaug Lietuvos gyventojų. Tikslas paprastas - taip užtikrinamas "Lietuvos ryto" palankumas Federacijai. Tokia LFF taktika gali turėti tragiškų pasėkmių. Neduok Dieve, jei grįšime į "Dirmeikio laikus".
VISI KOMENTARAI 63
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių