VPU - vis dar vienvaldis LSKL lyderis

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) pirmenybėse toliau be pralaimėjimų rungtyniauja ir vienvaldžiais turnyrinės lentelės lyderiais išlieka Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai, kurie nuo šiol keičia savo pavadinimą į Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komandą. Pastaroji ketvirtojo turo rungtynėse namuose 94:86 (19:22, 25:14, 27:31, 23:19) įveikė svečius iš pajūrio - Klaipėdos universiteto (KU) studentus.

Aikštės šeimininkams dvikovos pradžia nieko gero nežadėjo - uostamiesčio atstovai rungtynes pradėjo spurtu - 13:4. Visgi, šis šaltas dušas LEU komandos krepšininkų nepaveikė - jau antrojo kėlinio pradžioje rezultatas buvo persvertas, o į didžiąją pertrauką iškeliauta turint 8 taškų atsargą - 44:36.

Nors KU atstovams dar buvo pavykę priartėti iki 4 taškų, tačiau įvykių eigos pakreipti savo naudai jau nebepavyko.

LEU ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Ovidijus Varanauskas, pelnęs 20 taškų, 16 pridėjo Tadas Rimkūnas, 15 - Remigijus Sugintas (7 atk. kam.), 14 - Darius Tarvydas.

KU gretose 24 taškus surinko Evaldas Lengvinas, 15 - Modestas Kumpys (10 atk. kam.), po 11 - Dainius Žvinklys ir Domininkas Matutis.

„Ši pergalė saldi dėl to, kad pavyko laimėti ir be lyderių: dėl ligų ir įvairių kitų priežasčių nerungtyniavo Žydrūnas Kelys, Evaldas Kairys, Vilmantas Dilys, Algirdas Palaima, Egidijus Mockevičius, Kristijonas Gaška. Visgi, aikštės gynyba davė norimų vaisių. Kovojome pasiaukojančiai, atidavėme nemažai jėgų ir laimėjome“, - neslėpdamas džiaugsmo po rungtynių kalbėjo LEU komandos strategas Algimantas Šatas.

Antrąjį kartą pirmenybių pradžioje suklupo daugkartiniai LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Šįkart jiems nepadėjo net savos namų sienos - savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 85:88 (19:28, 25:13, 18:24, 23:23) nusileido vos aštuoniese rungtyniavusiems Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentams.

Šis pralaimėjimas VDU ekipą nusmukdė į šeštąją turnyrinės lentelės poziciją.

Devyniskart Lietuvos čempionai ir penkiskart Europos čempionai jau per pirmąjį kėlinį leido savo varžovams pelnyti 28 taškus, o patys surinko 19. Nors iki didžiosios pertraukos jiems ir buvo pavykę persverti rezultatą savo naudai (44:41), tačiau LKKA krepšininkai nesiruošė nuleisti rankų ir šaltakraujiškai kovoję, išplėšė pergalę.

LKKA komandą į pergalę vedė Arūnas Sakalauskas, surinkęs 30 taškų, 20 pridėjo Raimondas Matutis, 17 - Henrikas Vorotnikovas.

VDU gretose išsiskyrė Siim Sander Vene, pelnęs 17 taškų, po 12 pelnė Vaidas Čepukaitis ir Rytis Juknevičius, 11 - Deividas Girdvila, 10 - Edgaras Ulanovas.

„Kai pirmą kėlinį LKKA pelnė 28 taškus, tuomet per pertrauką savo komandos narių klausiau: “Tai ką leisime varžovams įmesti net 120 taškų?, - kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius„. - Taip neįvyko, tačiau komandos narių veiduose trūko nusiteikimo, noro nugalėti, trūko gynybos veiksmų. O kai varžovas pajuto, kad nesiginame, pajuto, kad gali mums “įkąsti„, tai ir kovojo lyg ant sparnų. VDU komandos žaidimas kol kas šlubuoja, reikės daryti išvadas“, - pabrėžė A. Juknevičius.

Anot LKKA trenerio Edo Nickaus, jo komandos nariai aikštėje dirbo iš peties. „Vaikinai stengėsi, atidirbo beveik be priekaištų, o varžovai tikriausiai mūsų neįvertino. Turbūt pamatė, kad trumpas mūsų atsarginių žaidėjų suolelis: atvykome be Šarūno Vingelio, Pauliaus Beliavičiaus, Pauliaus Kleizos, Tomo Černeckio, ir manė, kad lengvai laimės. Įvyko visai kitaip“, - džiaugėsi E. Nickus.

Tik šį sezoną į pirmąją vaikinų grupę įsilieję Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai toliau stebina puikiu žaidimu - šįkart jie savoje arenoje rezultatu 80:73 (22:10, 22:22, 16:22, 20:19) nugalėjo Šiaulių universiteto (ŠU) atstovus.

Sostinės ekipos studentai jau per pirmąsias 10 minučių susikrovė 12 taškų persvarą - 22:10, vėliau atotrūkį buvo padidinę ir iki 16 taškų. Visgi,šiauliečiams ketvirtajame kėlinyje pavyko sugrąžinti rungtynių intrigą, kuomet jie ne tik pavijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą - 61:60.

Praėjusio sezono II vaikinų grupės čempionai taip pat nepasimetė, pakeitė gynybos sistemą ir, kantriai dirbdami, vėl išsiveržė į priekį bei išsaugojo persvarą iki rungtynių pabaigos.

Prie VU pergalės daugiausiai prisidėjo Paulius Macijauskas, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 7 kamuolius, 15 taškų pridėjo Domantas Pipiras, 14 - Arnas Butkevičius (7 atk. kam.), 13 - Laurynas Jacevičius (9 atk. kam.), 12 - Gabrielius Ramonas.

ŠU komandai 27 taškus pelnė Julius Jucikas, 13 - Arvydas Šikšnius, po 8 taškus pridėjo Rokas Giedraitis, Nerijus Mika ir Tautvydas Stankūnas.

"Galiu pasakyti, kad šįkart gynėmės beveik be priekaištų, gal net pavyzdingai. Tai davė akivaizdžių rezultatų, kaitaliodami gynybos sistemas išmušėme varžovus iš vėžių. Dar prieš rungtynes vyrams pasakiau, kad nugalės ta komanda, kuri to labiau norės. Mūsų vyrai šiandien nuoširdžiai siekė pergalės. Mūsų noras buvo didesnis, - kalbėjo VU treneris Rimantas Kaminskas.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai namuose tik po atkaklios kovos 76:69 (25:16, 20:16, 9:16, 22:21) nugalėjo absoliučius lygos autsaiderius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU, buvęs LŽŪU) atstovus.

Nors VGTU po dviejų ketvirčių buvo susikrovę dviženklę taškų persvarą - 45:32, tačiau antroje rungtynių pusėje svečiai gerokai priartėjo ir nuolat lipo ant kulnų, tačiau taip ir nepersvėrė rezultato.

Nugalėtojams Evaldas Rastenis ir Saulius Žurauskis pelnė po 14 taškų, 13 pridėjo Lukas Augustinas, 11 - Alfredas Lukaševičius.

ASU gretose dviženklį taškų skaičių surinko tik du krepšininkai: Šarūnas Dimša - 18 taškų, Žilvinas Danielius - 13 tšk. (9 atk. kam.).

„Jei mano komandos žaidėjai rungtyniaus taip ir toliau, tai bus pirma ir paskutinė pergalė. Taip žaisti negalima, ypač savo namų arenoje“, - savo komandos žaidėjams kritikos negailėjo VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.

Tuo tarpu ASU strategas Robertas Ragauskas po dvikovos savo ekipos krepšininkams padėkojo už kovingumą. „Vyrai kovojo iš širdies. Turėjome net slaptą svajonę nugalėti, tačiau pritrūko šiek tiek kvapo ir susižaidimo“, - teigė ASU treneris.

Šiame straipsnyje: LSKLVPU