Vokietija tapo olimpinės medalių įskaitos lydere

Ilgą laiką lyderiavusius amerikiečius iš pirmosios Vankuverio olimpinių apdovanojimų rikiuotės vietos išstūmė vokiečiai. Tiesa, JAV sportininkai vis dar pirmauja pagal bendrą medalių skaičių.

Dešimtąją olimpinių žaidynių dieną Vokietijos sportininkai pelnė tris apdovanojimus, o aukščiausios prabos medalis buvo įteiktas Vokietijos slidininkėms, triumfavusioms moterų komandinio sprinto varžybose.

Pagal iškovotų auksinių apdovanojimų skaičių Vokietijos rinktinė susilygino su JAV sportininkais ir dabar savo sąskaitoje jų turi septynis. Medalių lentelėje vokiečiai aplenkė buvusius rikiuotės lyderius dėl didesnio sidabro medalių skaičiaus.

Pirmadienį JAV sportininkai pelnė vienintelį medalį - sidabrą šokių ant ledo varžybose laimėjo Meryl Davis ir Charlie'is White'as.

Iš viso ant nugalėtojų pakylos Vankuveryje lipo jau 26 valstybių atletai. Latvija (2 sidabro apdovanojimai) medalių įskaitoje užima 18 vietą, Estija (1 sidabro apdovanojimas) dalijasi 24-26 pozicijomis.

Medalių lentelė. (šalis, auksas, sidabras, bronza, iš viso)