Vokietija: „Borussia“ pralaimėjo, „Bayern“ išsigelbėjo tik pabaigoje

Vokietijos „Bundesliga“ čempionate sužaistas 25 turas. Centrinė turo dvikova vyko Gelzenkirchene, kur vietos „Schalke“ susitiko su šalies čempionais Dortmundo „Borussia“. Rūro srities derbį rezultatu 2-1 laimėjo „Schalke“ klubas.

Namuose rungtyniavęs „Schalke“ rungtynes stengėsi pradėti aktyviai, bet pirmieji ekipos smūgiai skriejo pro šalį. „Borussia“ gretose iniciatyvos bandė imtis jaunasis Mario Gotze, tačiau pirmas saugo smūgis buvo netikslus, o antrą blokavo „Schalke“ gynėjai.

12 minutę „Schalke“ klubui pavyko išsiveržti į priekį. Po japono Atsuto Uchida perdavimo pasižymėjo Julianas Draxleris. Vos po kelių minučių progą turėjo ir puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras, tačiau jo smūgį „Borussia“ vartininkas Romanas Weidenfelleris atlaikė.

Nors abi komandos pirmajame kėlinyje kamuolį valdė panašiai laiko, tačiau „Schalke“ ekipa labiau reiškėsi puolime. Gelzenkircheno klubas dažniau smūgiuodavo į vartus, bet kurį laiką „Borussia“ vartininkas su jais susitvarkydavo.

Visgi 35 minutę jis buvo priverstas antrą kartą kamuolį traukti iš savo vartų tinklo. Jį smūgiu galva įveikė olandas K.J.Huntelaaras. Iki pertraukos „Schalke“ ir toliau žaidė aktyviau, bet daugiau įvarčių nebuvo.

Nuo antro kėlinio pradžios „Borussia“ treneris Jurgenas Kloppas iškart ėmėsi permainų. Į aikštę jis įleido Marco Reusą ir Nuri Sahiną, kurie pagyvino komandos žaidimą.

Sužaidus beveik valandą „Borussia“ ekipai pavyko sušvelninti rezultatą. Pirmąjį savo komandos įvartį įmušė komandos lyderis Robertas Lewandowskis.

Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo vienintelis „Borussia“ įvartis šiose rungtynėse, nors progų klubas dar tikrai turėjo. Progų taip pat turėjo ir „Schalke“ ekipa, tačiau ir jai nepavyko daugiau pasižymėti. Visgi dviejų įmuštų įvarčių užteko ir „Schalke“ šventė svarbią derbio pergalę. Po šios pergalės klubas su 39 taškais pakilo į ketvirtą vietą. Tuo metu „Borussia“ su 46 taškais liko antroje pozicijoje.

Kitame mače labai sunkią pergalę šventė dabartinis lyderis Miuncheno „Bayern“ klubas, kuris namuose 3-2 palaužė Diuseldorfo „Fortuna“ komandą.

„Bayern“ šiose rungtynėse net du kartus atsilikinėjo, tačiau pergalingą įvartį 86 minutę sugebėjo įmušti gynėjas Jerome‘as Boatengas.

Tikras įvarčių lietus buvo užfiksuotas mače tarp „Freiburg“ ir „Wolfsburg“ klubų. Šias rungtynes rezultatu 5-2 laimėjo svečiai „Wolfsburg“, kurie įmušė tikrai įspūdingų įvarčių.