V.Mikalauskas dalijasi atsakomybe kartu su R.Butautu

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei patyrus visišką fiasko Europos čempionate, nesėkmės priežasčių bus ieškoma dar ilgai. Rinktinės fizinio rengimo treneris Virginijus Mikalauskas mano, kad viena jų gali būti per daug sužaistų kontrolinių rungtynių.

Ilgametis vyriausiojo nacionalinės komandos trenerio Ramūno Butauto bendražygis V.Mikalauskas nemano, kad krepšininkams koją galėjo pakišti fizinis pasirengimas. Tačiau jis nesikrato atsakomybės ir dalijasi ja kartu su visu trenerių kolektyvu. V.Mikalauskas leido suprasti, kad trauksis iš rinktinės kartu su R.Butautu. Tačiau jų keliai neišsiskirs - abu dirbs Ukrainoje, Donecko klube.

- Treneri, kaip vertinate žaidėjų fizinę būklę? - prieš paskutiniąsias Europos čempionato rungtynes su Serbija pasiteiravome V.Mikalausko.

- Mano nuomone, tikrai neturėjome problemų dėl žaidėjų fizinės būklės. Problemos prasidėjo tada, kai sugriuvome kaip komanda, praradome visiškai pasitikėjimą, o tai kirto per visas sistemas. Tada jau žaidimui atsiliepė ir tas, ir anas... Reikia laiko, kad viskas susigulėtų, atvėstų galvos, kad galėtume aiškiai suvokti, kas buvo, kas turėjo būti. Bet tikrai neturėjome fizinių problemų, nes kai mums reikėdavo, susiimdavome, pradėdavome spausti varžovus ir sugebėdavome laimėti ketvirtus kėlinius. Tik pasitikėjimo stoka neleisdavo iki galo atlikti darbo. Dabar jau galima sakyti, kad visos organizmo funkcijos yra „sėdusios“, nes esame taip gamtos sutverti, kad jeigu tu esi psichologiškai netvirtas, nepasitikintis savimi, viskas griūna. Tas yra skaudžiausia. Negalėjau baisiausiame sapne susapnuoti, kad taip atsitiks. Ir nėra vienos priežasties, dėl kurios taip žaidėme.

- Ir vis dėlto, kokias priežastis įvardytumėte kaip svarbiausias?

- Labai daug emocijų išeikvojome užtikrintai laimėdami prieš ispanus Vilniuje. Kad ir kaip paradoksalu, dabar jau galima sakyti, kad ta patirta euforija savų žiūrovų akivaizdoje mums padarė meškos paslaugą. Bet atkreipkime dėmesį, kad ir ispanai po tų rungtynių vis dar vargsta žaisdami. Sunku suprasti, kas jiems nutiko, nors komandoje - ištisas žvaigždynas ir pasirengimo metu jų beveik nebuvo įmanoma sustabdyti. Tad krepšinyje kartais įvyksta tokie nenumatyti dalykai, be to, komandoje - dvylika skirtingų žaidėjų ir ne visada juos pavyksta sujungti. Visada galvoju, kodėl mums taip nutiko? Du mėnesius sąžiningai rengėmės, bet kažkoks mechanizmo sraigtelis nesuveikė. Taip pat turiu prielaidą, kad sužaidėme per daug rungtynių pasirengimo metu, gal kai kurias rungtynes sužaidėme per vėlai. Aš esu tos nuomonės, kad žaidėjai į čempionatą turi atvažiuoti alkani krepšinio, o ne persivalgę juo. Tai, mano nuomone, gali būti viena priežasčių. Bet kai pralaimi, tų priežasčių būna daug. Kai laimi, visos detalės užsimiršta, atrodo, kad viskas taip ir turėjo būti. Bet dabar jau negali atsukti laikrodžio atgal ir pakeisti to, kas įvyko.

- Ramūnas Butautas prisiėmė kaltę dėl tokių rinktinės rezultatų.

- Ir aš taip pat prisiimu atsakomybę už tą rezultatą. Tai nėra vieno žmogaus, vieno vyriausiojo trenerio kaltė. Esame trenerių kolektyvas ir visi turime prisiimti atsakomybę, nors tai ir labai skaudu. Ramūnui dabar pačios sunkiausios dienos, bet nepaliekame jo vieno ir kaltę dalijamės visas trenerių kolektyvas.

- Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas viename interviu užsiminė, kad norėtųsi šiltesnių R.Butauto ir R.Kurtinaičio santykių.

- Negaliu šito komentuoti, nes taip nemanau. Abiejų trenerių santykiai yra normalūs, darbiniai. Kokie gali būti šiltesni ar šaltesni? Abu surėmę galvas spręsdavo, galvodavo, kaip ką nors pakeisti.

- Su R.Butautu toliau dirbsite Donecke?

- Taip. Po dviejų dienų (penktadienį - red.past.) jau turėsime būti Italijoje, Bormio mieste, kur komanda pradėjo treniruočių stovyklą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Domantas

Domantas portretas
Garastas toliau svaigsta. Nepatiko jam tarpusavio santykiai. Dabar viename interviu jau aiškino, kad norėtų Lietuvos rinktinės trenerio poste matyti Rimą Kurtinaitį. Vėl tęsiamas Vilniaus "Lietuvos ryto" protegavimas. Manau, kad ponas Garastas gal ir pats to nesuvokdamas kenkia Lietuvos krepšiniui. Prie visos pagarbos už praeities nuopelnus manau, kad ponas Garastas pasielgtų garbingai, jei viešai pripažintų, kad tas neįgalus Lietuvos rinktinės žaidimas yra toks ir dėl jo kaltės. Jo stategavimas ruošiantis sekančiam Europos krepšinio čempionatui, kuris įvyks Lietuvoje, neišlaiko jokios kritikos.

tomas

tomas portretas
R.Girskis: „R.Butauto pažadai „norime ir sieksime nugalėti“ - tai ne planas rungtynėms“ Treneris Rimas Girskis pasibaisėjo Lietuvos rinktinės pasirodymu Europos krepšinio čempionate. Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) ekipą treniruojantis 60 metų krepšinio specialistas ne tik iš televizijos transliacijų žino apie rinktinės bėdas. Vasarą „Azovmaš“ ekipa treniravosi Lietuvoje ir R.Girskis turėjo galimybę pamatyti mūsų šalies nacionalinės komandos pasirengimą pirmenybėms. „Susidarė įspūdis, kad tragiško rezultato Lenkijoje buvo siekiama sąmoningai. Jokios organizacijos, viskas padrika. Kaltę turėtų prisiimti ne tik treneris, bet ir krepšinio federacija“, - sakė R.Girskis. Treneris nepanoro komentuoti atskirų žaidėjų pasirodymą, akcentavo tik rinktinės vedlio Ramūno Butauto klaidas. „Rinktinė nevykusiai rengėsi čempionatui, todėl nieko nuostabaus, kad matome gėdingą rezultatą. Treneris po kiekvienų rungtynių akcentavo, kad ekipa nesilaiko žaidybinės drausmės. Bet kas atsakingas už drausmę? Krepšininkai? Arba treneris privalo priversti komandą žaistų pagal jo nustatytas taisykles, arba krepšininkai žaidžia kaip moka ir treneris jiems nereikalingas. Visos kalbos apie pasirengimą rungtynėms yra šnipštas. Komanda Lenkijoje kovojo be jokio plano. Reikia aiškiai pasakyti - plano kaip žaisti su viena ar kita rinktine nebuvo. Kalbos „norim nugalėti“ - tai ne planas. Visi lietuvių mačai turėjo vieną bendrą bruožą - kol žaidėjai turėjo jėgų, pirmąjį kėlinį dar kapstydavosi, o po to krepšinis baigdavosi. Ko nepadarė R.Butautas? Pirma, treneris taip ir nesurado optimalaus penketo. Jis turėjo būti žinomas prieš čempionatą. Antra - dėl trenerio kaltės žaidėjai visąlaik blaškėsi po aikštę ir nežinojo kas ką turi daryti. Trečia - dažni R.Butauto keitimai visiškai išmušdavo ekipą iš ritmo. Jokių pasiteisinimų būti negali - rinktinei reikia rašyti didelį minusą“, - grižtai kalbėjo R.Girksis.

Ne tas galvas kertame

Ne tas galvas kertame portretas
Užeikite į eurobasket tinklapį (LTU) ir suraskite Blog'ą "LKF, arba kaip dvokia pašvinkusi žuvis"
VISI KOMENTARAI 13

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių