V.Masalskis: Makedonija atėmė ginklus, kuriais mes ruošėmės kovoti

Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius Vitoldas Masalskis analizuodamas skaudžią Lietuvos krepšinio rinktinės nesėkmę Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje, pirmiausia išskyrė puikų Makedonijos rinktinės taktinį pasirengimą.

„Visi Lietuvos krepšinio mėgėjai slapta vylėsi, kad iškovosime medalius, o jei šio uždavinio nepavyktų įgyvendinti, tuomet apsiribotume patekimu į olimpines žaidynes. Jeigu čempionatas vyktų ne Lietuvoje, net neabejoju, kad tokių didžiulių lūkesčių tikrai nebūtų buvę. Prioritetai būtų visiškai priešingi - pirmiausia svajotume apie patekimą į olimpiadą ir tai būtų mūsų pagrindinis tikslas.

Kad ir kokie būtume patriotai, privalome pripažinti, kad turnyre yra ekipų, kurios visiškai niekuo nenusileidžia mūsų rinktinei. Skaudžiausia, kad Makedonija į šį sąrašą nepatenka. Jei būtume nusileidę ispanams, prancūzams, rusams ar serbams, nusivylimas būtų žymiai mažesnis.

Apmaudu, tačiau po trečiadienio vakaro nemažai lietuvių puolė Europos žemėlapyje ieškoti valstybės vardu Makedonija. Tai buvo pats geriausias varžovas ketvirtfinalyje iš visų galimų, tačiau neperšokus griovio nereikėjo sakyti „Op!”. Psichologiškai žaidėjams nusiteikti buvo sunku ir tai - viena priežasčių, kodėl mes pralaimėjome.

Prieš dvikovą žinojome, kad Makedonija puikiai kovoja dėl kamuolių po varžovų krepšiu, tačiau šios problemos išspręsti nepavyko. Varžovų komandos treneris puikiai padirbėjo ir visiškai neutralizavo puikiai šiame čempionate veikusį derinį „du prieš du“. Tose situacijose makedonai atsitraukdavo nuo mūsų 4-ojo numerio – ar tai būtų Darius Songaila, ar Kšyštofas Lavrinovičius, ar kuris kitas krepšininkas – ir provokavo jį mesti iš vidutinio nuotolio. Tai buvo labai didelė netektis, o greitai persiorientuoti nesugebėjome.

Trūko agresyvumo puolime. Makedonijos krepšininkai sugebėjo apsiginti, o mes metėme tik 8 baudas. Netikėtumo faktorių jie mums primetė žymiai labiau nei mes jiems. Jie iš mūsų atėmė būtent tuos ginklus, kuriais mes buvome pasiruošę kariauti.

Jie visiškai primetė mums savo sąlygas. Prieš tokią kovingą ir visą širdį atiduodančią komandą reikia nulenkti galvą. Makedonija jau devintąsias rungtynes remdamasi tik 6-8 krepšininkų paslaugomis. Iš 67 lietuviams įmestų taškų, net 65 pelnė startinio penketo žaidėjai. Tai daug ką pasako.

Lietuvoje makedonai padarė žygdarbį, kurį pakartoti bus labai sunku. Vis dėlto pusfinalyje prieš ispanus jie šansų neturi jokių. Mano nuomone, Europos čempionai galėtų pralaimėti tik tuo atveju, jei visai neišeitų į aikštę.

Na, o lietuviams reikia atiduoti visas jėgas likusiems mačams. Visi suprantame, kad tokios sudėties rinktinei – tai paskutinis čempionatas. Po šio turnyro greičiausiai teks jauninti komandą. Norėtųsi, kad sugebėtume įgyvendinti uždavinį – iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes. Ar rasime jėgų? Privalome, nes rungtyniaujame namuose“, - sakė V.Masalskis.


Šiame straipsnyje: Eurobasket

NAUJAUSI KOMENTARAI

šaunuolis

šaunuolis portretas
Vitoldas labai puikiai įvardijo visas priežastis, sukliudžiusias bent minimaliai laimėti prieš makedonus. o šie tikrai kovėsi kaip liūtai, negailėdami savęs. Juk buvo tokių, kurie rungtynių pabaigoje vos pavilko kojas. Garbė kovojusiems iki paskutinio prakaito lašo.

VOX

VOX portretas
Vitoldai, ar jus V.Garastas irgi taip keisdavo kaip ledo ritulininkus, po 2-3. Kas vertė trenerius, puikiai žaidusį startinį penketą, labai greitai suardyti, atlikti visiškai tuo metu metu situacijos neatitinkančius kaitaliojimus, lyg tai ir didžiam tempui palaikyti, bet nebuvo nei baudų, ir pavargusių dar nesimatė. Aišku dabar tempai kiti, bet vakar dienos situacija to ir nereikalavo. Makedonai sužaidė 6 ar 7, nesiblaškė, lipdami ant kulnų, sulaukė savo sėkmės. Ar neatrodo, kad pralaimėta pirmiausia treneriamas pasirinkus labai klaidingą strategiją. Taktika paskutinėmis minutėmis - tai jau abipusės trenerių ir žaidėjų klaidos, sėkmės stoka.

FANAS

FANAS portretas
Puikus, objektyvus Vitoldo ir Nr.3. komentarai!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių