Vilniečiai nuskausmino „Prienus“ ir ruošiasi LKL finalui (komentarai)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale susitiks tradiciniai varžovai - Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Tai paaiškėjo antrose pusfinalio rungtynėse Prienuose, kur Vilniaus „Lietuvos rytas“ antrą kartą įveikė Virginijaus Šeškaus auklėtinius (86:74) ir iškovojo teisę žaisti finale.

Prieniškiai su varžovais iš sostinės taškas į tašką kovojo tris kėlinius, o vienu metu buvo įgiję 10 taškų pranašumą. Visgi paskutiniajame ketvirtyje septyniese žaidę šeimininkai pritrūko jėgų ir „Lietuvos rytas“ kaip mat susikrovė pergalingą persvarą.

LKL finalo serija iki keturių pergalių startuos artėjantį antradienį Kaune.

„Šiandien akivaizdžiai išryškėjo „Lietuvos ryto“ ilgesnio atsarginių žaidėjų suolelio pranašumas, nes mes žaidėme tik septyniese. Atrodo ir Orelikas sužaidė, bet Milaknio visiškai nesimatė, taip pat Kadžiulis buvo nepastebimas. Norint laimėti, turi visa komanda gerai sužaisti. Vilniečiai panaudojo vienuolika krepšininkų. Mes labai agresyviai gynėmės baudos aikštelėje ir iš pozicinio puolimo tikrai daug taškų jie nepelnė. Viską sumetė po mūsų žioplų klaidų. Čia tikrai nuovargio rezultatas, nes žaidėjai priėmė tokius sprendimus tik dėl nuovargio. Mes gynėmės agresyviai ir „Lietuvos rytas“ mums neleido laisvai rungtyniauti. Pritrūko šalto proto, nes žaidėjus kamavo nuovargis. Per minutę jie sumetė 8 taškus ir atitrūko.

Kaip sakė „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Gerai žaisdami galėjome laimėti, bet sekmadienį Vilniuje nežinau, kokias fantastiškas rungtynes turėtume žaisti, kad „Siemens“ arenoje iškovotume pergalę. Mes ilgai žaidžiame 6–7, o nuo kovo 1 sužaidėme 18 mačų. Aš čia rėkauju per rungtynes, bet po to pagalvojau, kad reikia sąžinės turėti, jog rėktum ant žmogaus, kuris atidavęs visas jėgas“, – krepsinis.net cituoja „Prienų“ stratego  Virginijaus Šeškaus žodžius.

„Pirmiausia turiu pasakyti, kad tai – labai gera komanda, prieš kurią labai sunku gintis. Jie puikiai žaidžia kartu, gerai „skaito“ žaidimą bei turi puikų trenerį. Tikėjomės, kad čia žaisti bus sunkiau nei Vilniuje. Žinojome, kad turime būti kantrūs, kadangi tikėjomės, kad varžovai pavargs ir galėsime išnaudoti ilgesnį atsarginių suolelį. Kai taip atsitiko, mes pasinaudojome šiuo pranašumu.

Stengėmės žaisti agresyviai gynyboje ir pelnyti kuo daugiau taškų greitose atakose. Manau, kad mums tai pavyko, todėl labai didžiuojuosi savo žaidėjais. Jie įveikė tikrai gerą komandą“, – sakė „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Dirkas Bauermannas.

Statistika:

„Lietuvos rytas“: R. Seibutis 17, E. Bendžius ir N. Nedovičius po 13, M. Katelynas 12, T. Lydeka 10, J. Blūmas 9, S. Babrauskas 3, M. Palacio 2.

„Prienai“: A. Valeika 22, S. Vene 17, G. Orelikas 15, A. Labuckas 9, G. Kadžiulis 5, A. Milaknis 3, P. Ivaliauskas 2, E. Ežerskis 1.

Rungtynių eiga

I kėlinys. „Lietuvos ryto“ startinis penketas: Nemanja Nedovičius, Simas Buterlevičius, Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas ir Tautvydas Lydeka.

Pirmosios dvi minutės pasižymėjo chaotiškomis ir netiksliomis abiejų komandų atakomis. Pirmuosius 2 taškus užmindamas tritaškio liniją šiose rungtynėse pelno M Katelynas.

A. Labucko ir A. Valeikos dvitaškiai į priekį išveda „Prienus“. N. Nedovičius galingu dėjimu rezultatą išlygina. A. Valeika pataiko iš toli. Įpusėjus kėliniui 9:6 pirmauja „Prienai“.

A. Milaknis ir G. Orelikas smeigia po tritaškį. P. O'Bryantas prasižengia puolime. Kėlinį užbaigia N. Nedovičiaus dvitaškis. Po jo rezultatu 25:18 priekyje šeimininkai.

II kėlinys. 5 iš eilės S. Sander Vene taškai didina prieniškių pranašumą iki 10 taškų. M. Katelynas pelno 2 taškus su pražanga. Įpusėjus kėliniui 38:29 priekyje "Prienai.

Sostinės klubas sėkmingai išnaudoja pranašumą baudos aikštelėje. V. Šeškus kol kas naudojasi vos 7 žaidėjų paslaugomis.

J. Blūmas taiklus iš 7,5 metų. „Lietuvos rytas“ kėlinio pabaigoje panaikina visą varžovų turėtą persvarą, o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis T. Lydeka vilniečius išveda į priekį - 45:43.

Rezultatyviausiai iki pertraukos rytiečių gretose rungtyniavo R. Seibutis (7 tšk), M. Katelynas ir T. Lydeka pridėjo po 7.

III kėlinys. „Prienai“ kėlinį pradeda dėjimu, G. Kadžiulis prideda tritaškį. R. Seibutis atsako 2 taškais su pražanga.

A. Valeika pataiko iš toli paskutinę atakos sekundę.Pyktelėjęs T. Lydeka sugrūda kamuolį iš viršaus. A. Milaknis ir A. Valeika jau turi po 4 asmenines pražangas. įpusėjus kėliniui - lygybė (56:56).

Kėlinio pabaigą ir vėl sėkmingiau sužaidžia vilniečiai. „Prienų“ žaidime vis pabyra vis daugiau klaidų, aidint kėlinio sirenai žudikišką tritaškį smeigia J. Blūmas. Po 30 min, kovos 66:60 pirmauja „Lietuvos rytas“.

IV kėlinys. N. Nedovičius ir E. Bendžius prieniškių entuziazmą mažina taikliais tritaškiais.Vėliau pastarieji žaidėjai prideda po dvitaškį. Skirtumas išauga iki 17 taškų.

Vėliau šeimininkams rezultatą pavyko šiek tiek sušvelninti, tačiau paskutinės 7 rungtynių minutės tebuvo formalumas. Vilniečiai keliauja į LKL finalą - 86:74.

Situacija prieš rungtynes

Pasimokė. LKL vicečempionai klaidų kartoti nelinkę. Gruodį sostinės krepšininkų kluptelėjimas Prienuose 76:82 rytiečius paliko ne tik be kalėdinių atostogų, bet kaip reikiant sukomplikavo jų padėtį turnyrinėje lentelėje. Pirmosiose pusfinalio rungtynėse iki dviejų pergalių „Lietuvos rytas“ „Prienams“ atsirevanšavo užtikrintai (75:67).

Snaiperiai. Nors prieniškiai vadinami tritaškininkų komanda, antradienį „Siemens“ arenos lankai svečiams pasirodė per kieti. Pro šalį skriejo 12 iš iš eilės tolimų metimų. Ekipos vyriausiasis treneris V. Šeškus tai pavadino katastrofa. Iškalbingas faktas: naudingiausias LKL sezono žaidėjas Gediminas Orelikas Vilniuje iš 10 metimų pataikė vos 1. Neabejotina, kad namų aikštelėje pataikymo procentas turėtų kilti į viršų.

Vilniečių trejetas. Svariausiai prie „Lietuvos ryto“ pergalės labiausiai prisidėjo Nemanja Nedovičius (20 tšk), Renaldas Seibutis (17) ir Mindaugas Katelynas (13). Įdomu, kaip šiems žaidėjams seksis atsakomosiose rungtynėse. Dabar jau galutinai akivaizdu, kad išskyrus jaunąjį serbą, tikėtis pagalbos iš kitų legionierių sostinės klubui neverta.

A. Jomanto atgimimas? Šis puolėjas yra turėjęs žymiai sėkmingesnių sezonų. Švelniai tariant. Kita vertus, panašu, kad vilniečių strategas Dirkas Bauermannas įvertino nuo 2006-ųjų ekipoje esančio žaidėjo. „A. Jomantas treniruotėse atrodė gerai ir manėme, kad jis labiau pravers gynyboje. Tai jis ir padarė. Turime daug žaidėjų, šįkart rinkausi tarp Eimanto Bendžiaus bei A. Jomanto ir pasirinkau pastarąjį“, - kalbėjo „Lietuvos ryto“ strategas iš Vokietijos. Kuo specialistas nustebins šį vakarą?

Žada pragarą. V. Šeškus vilniečiams Prienuose žada užkurti pirtį ir su auklėtiniais toliau kovoti dėl teisės žaisti finale. Bukmekeriai prieniškių šansus laimėti vertina tris kart kukliau nei svečių. Ar nuožmios kovos deklaravimas turi pagrindo sužinosime jau šiandien.

ROPE

ROPE portretas
seskus sakytu parduotos rungtynes,treneriukas norejo ant svetimo b..i roju nujuoti,paziuresime,kaip su Neptunu seksis.....lryto islaikytinis!