Vilniaus tarybos narys Ž. Savickas: stengiuosi pagerinti esamą padėtį

Stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas šiuo metu verslui ir politikai skiria daugiau laiko nei sportui. Galiūnas yra Vilniaus tarybos narys, darbuojasi savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto komitete ir kartu su kolegomis sostinėje bando išjudinti nusistovėjusią praktiką, kad sportas yra paskutinėje vietoje. Dar stipruolis rūpinasi savo sporto klubo reikalais. O kaip galiūnas, Ž. Savickas “beveik atostogauja”. Tačiau artėja 2013-ųjų metų pasaulio galiūnų čempionatas, kuriame Ž. Savickas planuoja dalyvauti, tad svarmenų salėje jis apsilanko vis dažniau.

- Žydrūnai, ką šiuo metu veikiate kaip sportininkas?, - paklausėme Ž. Savicko.

Ne taip ir seniai, lapkričio pabaigoje, man baigėsi sezonas. Dabar gyvenu lengvesniu režimu, t.y. mažiau ir lengviau treniruojuosi, kartais sau leidžiu tiesiog pailsėti. Po sunkaus sezono dėlioju planą kitam sezonui ir netrukus reikės pradėti jam ruoštis.

- Tikrų atostogų turėjote?

Tikrų atostogų praktiškai neturiu. Tik prieš paskutines varžybas tokias pasidariau. Čempionų lygos finalas vyko Martinikos saloje, kur nuvykau savaite anksčiau, pailsėjau, o po to startavau varžybose. Kad ir po atostogų, vistiek pasisekė laimėti (juokiasi). Dabar esu šiek tiek atitrūkęs nuo sporto, pasinėręs į kitus darbus.

- Kokie planai 2013 metams?

Kadangi 2012 metais laimėjau visas varžybas, pakartoti tą patį rezultatą būtų pakankamai sunku. Todėl 2013 metais koncentruosiuosi į pasaulio čempionatą. Planuoju praleisti Europos čempionatą, kuris vyks gana anksti. Norint dalyvauti jame, jau reikėtų pradėti ruoštis.

Noriu gerai pasiruošti pasaulio čempionatui, kuris vyks rugsėjo mėnesį. Prieš ir po čempionato norėčiau startuoti dar penkiose-šešiose varžybose. Tad sezonas bus trumpesnis, bet kadangi visi norės laimėti, reikės labai stipriai jam pasiruošti.

- Sakėte, kad praėjusiais metais laimėjote viską, ką įmanoma laimėti. Ko dar nepasiekėte ir kas patį skatina eiti pirmyn?

Kai praėjusiais metais viską pasiekiau, lyg ir niekas nebeturėtų skatinti. Dėl to ir pasiėmiau šiek tiek atostogų. Kad išalkčiau ir sukurčiau sau naujus iššūkius. Jie jau yra numatyti, bet juos dar reikia kristalizuoti. Noriu šeštą kartą laimėti pasaulio čempiono titulą ir laimėjimų skaičiumi susilyginti su „Arnold Classic“ titulų kiekiu. Taip pat noriu pagerinti rasto kėlimo pasaulio rekordą. Praėjusiais metais pasaulio čempionate užteko iškelti 220 kilogramų, o buvau pasirengęs kur kas rimtesniam rezultatui. Bet kadangi tai buvo viena iš pirmųjų rungčių, daugiau, nei reikia pergalei, nekėliau.

- Kokia jūsų nuomonė apie Lietuvos galiūnų čempionatą? Žadate jame dalyvauti?

Lietuvos galiūnų čempionato finalas turėtų vykti mėnuo prieš pasaulio čempionatą. Manau, tai bus puiki treniruotė. Tuo labiau, kad Vytautas Lalas šiuo metu yra antras pasaulyje. Lietuvoje surengsime rimtą pasaulio čempionato repeticiją.

- Galiūnas Oddas Haugenas puikius rezultatus rodė būdamas 55-erių. Kiek aukščiausiame lygyje sportuosite jūs?

Prieš kiekvieną sezoną galvoju – „dar vienerius metus, o po to matysim“. 2012 metų planas buvo dalyvauti labai daug varžybų, viską laimėti ir stabtelėjus pagalvoti, ar dar reikia ką nors laimėti. Kadangi viskas puikiai pavyko, jaučiu, kad dar galiu pagerinti rezultatus, tad dar vieneriems metams tikslą turiu.

Kalbant apie amžiaus limitus, visus juos jau viršijau (juokiasi). Pirmasis planas buvo sportuoti iki 30, antras – iki 35 metų. Dabar amžiaus ribų nebebrėžiu. Kalbant apie Oddą Haugeną, tiek sportuoti aukščiausiame lygyje tikrai nežadu. Su amžiumi jėga didėja, bet didėja ir traumingumas. Raumenys ir raiščiai tampa nebe tokie elastingi. Vyresniame amžiuje dažnesnės traumos. Traumų esu turėjęs ir jauname amžiuje, nesinori savęs visiškai sužaloti.

- Esate ne tik sportininkas, bet ir verslininkas, politikas. Kiek vietos šios sritys užima jūsų gyvenime?

Manau, kad visos išvardintos sritys šiuo metu mano gyvenime užima po 30 procentų. Likę 10 procentų lieka sau. Tai yra labai mažai, bet ką padarysi.

- Ką konkrečiai veikiate Vilniaus taryboje?

Kaip ir kiekvienas tarybos narys žinau visas miesto problemas, pradedant gatvių apšvietimu ir baigiant šildymu. Komitetas, kuriame dirbu, vadinasi kultūros, švietimo ir sporto komitetas. Šiuose dalykuose puikiai jaučiuosi. Bandome išjudinti Lietuvoje nusistovėjusią praktiką, kad sportas yra paskutinėje vietoje. Tiek finansavimo prasme, tiek mokestinių lengvatų, tiek požiūriu į sveikatą, tiek sportuojančių žmonių procentu. Bandome Vilniuje pagerinti situaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių