Vilniaus kultūrizmo taurė atiteko viešojo saugumo tarnybos pareigūnui

Spalio 30 d. Vilniaus kultūrizmo ir fitnio klubų sąjunga surengė atvirąsias miesto kultūrizmo ir fitneso taurės varžybas. Jose dalyvavo 40 dalyvių iš Jurbarko, Kauno, Marijampolės, Ukmergės, Šiaulių, Šilutės ir sostinės, atstovaudami 15 klubų. Absoliučiu Vilniaus kultūrizmo taurės nugalėtoju tapo vilnietis, šių metų pasaulio ugnegesių ir policininkų žaidynių absoliutus čempionas, Tadas Blažys.

Varžybas pradėjo jauniausi sportininkai. Jaunių (iki 18 m.) merginų fitneso nugalėtoja tapo šiaulietė Ana Merdenova, vaikinų kultūrizmo – kaunietis Lukas Mongirdas. Jaunimo (iki 21 m.) kultūrizmo nugalėtoju – Gedvydas Norkevičius.

Moterys rungtyniavo dvejose kategorijose: bikinio ir kūno fitneso. Pirmą kartą sostinėje buvo surengtos moterų bikinio varžybos. Tarp debiutančių dalyvavo ir tarptautinės patirties bikinio varžybose turinčios sportininkės. Dėl Vilniaus taurės varžybų nugalėtojos titulo susirungė marijampolietė Evelina Dransenkaitė ir jurbarkietė, šių metų pasaulio moterų bikinio čempionato 5 vietos laimėtoja Kristina Karaliūtė-Stoliarovienė. Pastaroji tik vienu tašku nusileido E. Dransenkaitei, kuri prieš savaitę tarptautiniame turnyre „Grand Prix PEPA“ Opavoje (Čekija) yra iškovojusi moterų bikinio kategorijoje trečiąją vietą.

Iš penkių dalyvių rungtyniavusių moterų kūno fitneso kategorijoje, keturios atstovavo klubą „Progresas“ (Jurbarkas). Prizininkėmis tapo jurbarkiečio du kartus absoliutaus Lietuvos vyrų kultūrizmo čempiono Arvydo Mickaus treniruojamos auklėtinės. Nugalėjo visų teisėjų vienbalsiu sprendimu Raminta Valaitienė, kuriai buvo įteiktas 400 Lt firmos „Maistas sportui“ įsteigtas piniginis čekis, antra liko Vilma Račienė, trečia – Daiva Strimaitytė.

Dar viena nauja rungtis, kuri buvo įtraukta į šių varžybų programą, tai vyrų naujokų kultūrizmas. Šioje kategorijoje gali dalyvauti tie sportininkai, kurie debiutuoja kultūrizmo varžybose. Didele taškų persvara laimėjo ukmergietis Arūnas Žičkys, antras – vilnietis Zbignev Mackevič, trečias – kaunietis Pavel Sinižbajev.

Gausiausioje dalyvių skaičiumi vyrų klasikinio kultūrizmo kategorijoje lyderiu tapo 2007 m. pasaulio jaunimo klasikinio kultūrizmo čempionato ketvirtosios vietos laimėtojas sportininkas iš Jurbarko Marius Arlauskas. Atletas į varžybas sugrįžo po kelerių metų pertraukos ir sugebėjo sutriuškinti savo varžovus. Vilnietis Aringas Kartanas iškovojo antrąją vietą, trečią – kaunietis Karolis Žilinskas.

Vyrų kultūrizmo kategorijoje susirinko tituluoti sportininkai: kaunietis Marius Leonavičius – penkis kartus Lietuvos čempionas ir vieną kartą absoliutus, šiaulietis Justinas Gelumbickas – Lietuvos veteranų kultūrizmo čempionas, vilnietis Andrius Pauliukevičius – WFF (World Fitness Federation) 2007 m. atviros Europos Taurės pirmenybių absoliutus nugalėtojas, WBBF (World Bodybuilding Federation) 2009 m. Europos čempionas, vilnietis Tadas Blažys – Lietuvos čempionas, šių metų pasaulio policininkų ir ugnegesių žaidynių, kurios vyko Niujorke (angl. World Police & Fire Games – WPFG) absoliutus kultūrizmo čempionas. Pastarasis sugebėjo tituluotus varžovus įveikti ir Vilniuje.

Dėl absoliutaus vyrų kultūrizmo taurės nugalėtojo titulo kovojo du atletai. Tai klasikinio kultūrizmo kategorijos laimėtojas M. Arlauskas ir vyrų kultūrizmo – T. Blažys. Absoliučiu nugalėtoju tapo T. Blažys, kuriam ir buvo įteikta įspūdingo dydžio taurė bei 600 Lt firmos „Maistas sportui“ įsteigtas piniginis čekis.

Taurės varžybose teisėjavo septyni teisėjai, objektyviausia tapo tarptautinės kategorijos teisėja, vilnietė Daiva Nacickienė. Jos vertinimo tikslumo vidurkis – 96,63%.

Tarp šešiolikos taurės varžybų trenerių produktyviausiai dirbusiu pripažintas jurbarkietis Arvydas Mickus, antras – vilnietis Gediminas Adomaitis, trečias – marijampolietis Rinaldas Česnaitis. Klubų įskaitoje nugalėjo Jurbarko „Progresas“, „Factory Gym“ – antras ir sostinės klubas „Olympia“ – trečias.

Vilniaus kultūrizmo ir fitnio klubų sąjunga dėkoja savo rėmėjams parėmusiems miesto varžybas. Generaliniams rėmėjams „Maistas Sportui“ ir „Tribestan“, rėmėjams „Proteinas.lt“, „Fit/Cult“, „All Stars“, „Saturn Supplements“. O taip pat informaciniams rėmėjams: dienraščiui „Vilniaus diena“, sporto televizijai „Sport1“, TV laidai „Teritorija“.

Kitą savaitgalį (lapkričio 5 d.) Raseiniuose vyks atviroji Lietuvos kultūrizmo ir fitneso taurė. Jose be lietuvių dalyvaus ir svečiai iš Latvijos bei Rusijos. Tai bus paskutinės šių metų varžybos. Geriausi Lietuvos atletai bus atrinkti dalyvauti Taline (Estija), kur vyks pasaulio klasikinio kultūrizmo čempionatas ir pasaulio fitneso taurės varžybos.