Vietoj olimpiados – vištos

Lietuvoje gyvenantys kinai vakar svajojo persikelti į Pekiną. Laisvadienį turėję Kinijos sostinės gyventojai šventė, o Vilniuje gyvenantys jų tautiečiai prakaitavo prie puodų ir rinko kiaušinius.

Įprasta darbo diena

Lietuvoje gyvenantys kinai niekada nepamiršta, iš kur yra kilę. Jie džiaugiasi, kad olimpiada vyksta jų šalyje. Nors daugelis čia dirba sunkų fizinį darbą, sako, kad žaidynės jiems - tikra šventė.

Kavinėse plušantys kinų virėjai penktadienį nė nesvajojo apie poilsį. Kai kuriose maitinimo įstaigose kabo televizoriai, tad užmesti akį į istorinį įvykį vyrai galėjo.

Kinų kavinėje, įsikūrusioje Labdarių gatvėje, dirbanti Tatjana pasakojo, kad pas juos dirbantys kinai olimpiada ne itin domisi, tam neturi nei sąlygų, nei laiko.

„Gal patiekalai bus skanesni, nežinau. Negirdėjau, kad jiems labai rūpėtų olimpiada. Darbas yra darbas", - apibendrino mergina.

Padavėja žiūrėjo olimpinių žaidynių atidarymą, nes šiame renginyje dalyvauja jos pažįstama lengvaatletė. „Sirgsiu už ją", - sakė Tatjana.

Olimpiada - vakare

Rudaminos ir Kaišiadorių paukštynuose dirbantys kinai ilsėtis olimpiados atidarymo dieną taip pat negalėjo. Jiems galiojo įprastos visiems darbininkams taikomos taisyklės.

„Su kinais nelabai bendrauju, tačiau žinau, kad penktadienis paprastai jiems būna darbo diena. Dirba, o vakare, grįžę namo, galės veikti, ką norės. Juk ir Kinijoje turbūt ne visi ilsisi?" - retoriškai klausė Vilniaus paukštyno, kuriame darbuojasi aštuoni kinai, apsaugos viršininkas Kazimieras Vilkauskas.

Pekinas nusprendė atsipūsti

Laisvadieniu vakar lepinosi Pekinas. Jame nedirbo visi tarnautojai, vyriausybės nariai. Bet per pastaruosius metus Kinijoje lankęsi lietuviai tvirtino, kad šioms žaidynėms buvo įtemptai ruošiamasi net kelerius metus.

Ne kartą Kinijoje viešėjęs Vytis Silius, pats matęs, kiek darbo ir pastangų kinai skyrė būsimai sporto šventei, tvirtino būtinai žiūrėsiąs žaidynes. Jo nuomone, kinai padarė labai daug.

„2001 metais sužinoję, kad Pekinas taps olimpiados sostine, pradėjo darbus. Jie vyko 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Net gyvendamas Pekine, jeigu dažnai nevažinėji po miestą, po trijų keturių mėnesių miesto negalėjai pažinti", - įspūdžiais dalijosi Vilniaus universiteto Orientalistikos centro dėstytojas, kinų kalbos specialistas V.Silius.

Derino darbą ir sportą

Šventinė nuotaika neaplenkė ir Kinijos ambasados Lietuvoje. Nors ši diena nepaskelbta nedarbo, jos darbuotojai stengėsi derinti darbą ir poilsį.

„Būsime kabinetuose, tačiau turbūt nedirbsime. Bus šventė", - džiaugėsi Kinijos ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius Zhenas Haitao.

Kitaip ir negalėtų būti. Kinai supranta, kad ši olimpiada - galimybė pasauliui parodyti, kad Kinija tapo supervalstybe. „Ši diena įeis į mūsų tautos istoriją", - neabejojo antrasis sekretorius.

Skaičiai

2008 metų pradžioje Lietuvoje daugiausia gyveno šių Azijos valstybių gyventojų:

Izraelio - 346

Kazachstano - 244

Kinijos - 242

Libano - 132

Kinai, turintis leidimus gyventi Lietuvoje:

Ilgalaikio gyventojo - 50

Europos Bendrijos ilgalaikio gyventojo - 0

Laikino gyventojo - 191

Europos Bendrijos laikino gyventojo - 1



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių