„VIČI-Aistės“ atsitiesė ir išlygino finalo serijos rezultatą

Kauno „VIČI-Aistės“ įrodė, kad kluptelėjimas pirmosiose didžiojo finalo rungtynėse buvo atsitiktinumas. Lietuvos čempionės Vilniuje nepasigailėjo vietos „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos, įveikė ją rezultatu 92:68 (30:15, 27:18, 15:11, 20:24) ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą - 1:1.

„VIČI-Aistės“ dvikovą pradėjo labai aktyvia gynyba ir tiksliu puolimu. Be atsako pelniusios 8 taškus, kaunietės pirmavo 4:12. Po Rimos Valentienės dvitaškio viešnios susikrovė dviženklę persvarą, iki pirmojo kėlinuko pabaigos likus 4 minutėms. Ketvirčio pabaigoje „VIČI-Aistės“ dar kartą spurtavo ir įgijo 16 taškų persvarą - 11:27 po 2 iš eilės sėkmingų Aijos Putninos metimų.

Antrajame kėlinuke „VIČI-Aisčių“ dominavimas tęsėsi. Laisva po krepšiu likusi Vita Kuktienė užbaigė kauniečių ataką, o skirtumas perkopė 20 taškų ribą - 17:38. Sužaidus daugiau nei 5 minutes, tuščias „Kibirkšties-Tichės-IKI“ minutes nutraukė Eglė Šniokaitė, pelniusi dvitaškį ir privertusi prasižengti R. Valentienę. Prieš didžiąją pertrauką vilnietės surengė keletą greitų atakų ir nežymiai sumažino skirtumą - 33:57.

Prabėgus vos pusantros minutės „VIČI-Aistės“ be atsako pelnė 8 taškus, o Tadui Stankevičiui teko prašyti minutės pertraukėlės 33:65. Tik 2 taškus pirmoje rungtynių pusėje pelniusi Gintarė Petronytė tolimu metimu nutraukė tuščią „Kibirkšties-Tichės-IKI“ atkarpą. Kėlinuko viduryje kaunietės dukart nesugebėjo surengti atakos per jai skirtą laiką.  Po E. Šniokaitės tritaškio skirtumas sumažėjo iki 28 taškų - 39:67.

Per paskutines 10 minučių žaidimas išsilygino. Vita Žilinskaitė atidarė vilniečių sąskaitą ketvirtame kėlinuke. Jo viduryje taškus ėmė rinkti G. Petronytė. Naudingiausia „Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkė užbaigė 3 atakas iš eilės ir sumažino komandos atsilikimą iki 25 - 55:80. Per likusį rungtynių laiką  aikštelės šeimininkėms taškų deficitą sumažinti pavyko minimaliai. „VIČI-Aisčių“ pergalę apkartino rungtynių pabaigoje patirta A. Putninos trauma.

Trečiosios finalo rungtynės bus žaidžiamos balandžio 24 d. Kaune.

„Kibirkščiai-Tichei-IKI“ E. Šniokaitė pelnė 25, S. Daniels - 13, G. Petronytė - 11 taškų (8 atk. kamuoliai).

„VIČI-Aistėms“ C. Pilypaitis surinko 19, V. Kuktienė - 12, T. Likhtarovič, R. Valentienė ir A. Putnina - po 11 taškų.

Tadas Stankevičius: „Ko nebuvo Kaune, tai “VIČI-Aistėms„ pavyko šiandien - pabėgti dar pirmoje rungtynių pusėje. Šiai dienai pasivyti atitolusias kaunietes negalime. Prieš mūsų gynėjas buvo ginamasi labai aktyviai, todėl jos nesugebėjo “įvesti„ kamuolių G. Petronytei. Pritrūko Gintarės aktyvumo, ji žaidė pernelyg aukštai, atsitraukusi nuo krepšio, nors apie tai kalbėjome. Darysime išvadas.“

Mantas Šernius: „Šios rungtynės mums buvo psichologiškai labai sunkios. Pralaimėję namuose, buvome praradę aikštelės pranašumą, todėl pradėti buvo nelengva. Džiaugiuosi, kad komanda su jauduliu ir įtampa susitvarkė ir dar karta įrodė, kad jos tikrai vertos būti “VIČI-Aisčių„ žaidėjomis. Pergalę lėmė agresyvus žaidimas tiek puolime, tiek gynyboje ir 70 procentų įvykdytos užduotys prieš G. Petronytę. Sveikinu komandą su pergale, ji šiandien jos nusipelnė.“