„VIČI-Aisčių" ir „Kibirkšties-Tichės-IKI“ trilerį laimėjo kaunietės

Kauno „VIČI-Aistės“ pratęsė pergalių seriją LMKL lygoje iki 19 laimėtų rungtynių. Lietuvos čempionės turnyrinės lentelės lyderių dvikovoje po atkaklios ir permainingos kovos tik pačioje dvikovos pabaigoje palaužė Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ pasipriešinimą ir nugalėjo rezultatu 68:64 (19:18, 16:19, 21:18, 12:9).

Pirmojo kėlinuko pradžioje abi komandos demonstravo labai greitą krepšinį, todėl neišvengė klaidų ir netaiklių metimų. Sužaidus 4 minutes, po Sakellie Daniels baudų metimų rezultatas buvo lygus 4:4. Santa Dreimane tolimu metimu pirmą kartą rugntynėse išvedė „Kibirkštį-Tichę-IKI“ į priekį - 8:9. Kaunietės stengėsi išnaudoti priekinę liniją. Tiek Vaida Sipavičiūtė, tiek Lina Pikčiutė žaidė labai aktyviai ir susikurdavo progas atakoms, tačiau metimai skriejo pro šalį. Po dar dviejų S. Daniels baudų metimų vilnietės įgijo 3 taškų persvarą.

Courtnay Pilypaitis, perėmusi kamuolį, pradėjo „VIČI-Aisčių“ spurtą, per kurį aikštelės šeimininkės pelnė 7 „sausus“ taškus ir vėl susigrąžino persvarą - 17:13. Sostinės krepšininkės galėjo išlyginti rezultatą kėlinuko pabaigoje, tačiau Gintarė Petronytė prametė vieną baudos metimą.

Antrajame kėlinuke Eglė Šniokaitė užbaigė greitą ataką dvitaškiu su varžovės pražanga. Po papildomo baudos metimo „Kibirkštis-Tichė-IKI“ vėl išsiveržė į priekį - 20:22. Kaunietėms dukart suklydus, viešnios persvarą padidino iki 6 taškų. G. Petronytė sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių puolime ir užbaigdavo atakas pakartotinais metimais iš po krepšio, o viešnios susikrovė rekordinę rungtynėse persvarą (28:36). Aktyvios gynybos dėka „VIČI-Aistės“ ėmė mažinti atsilikimą ir iki didžiosios petraukos priartėjo vieno metimo atstumu - 35:37.

Pirmoje rungtynių pusėje kaunietės taisykles pažeidė 17 kartų, todėl viešnios metė net 27 baudų metimus.

Trečiojo kėlinuko pradžioje dominavo gynyba, abi komandos taškus rinko baudų metimais. Sužaidus 6 minutes, po Kristinos Vengrytės dvitaškio „Kibirkštis-Tichė-IKI“ pirmavo 47:42. Kauno komandos bandymai perimti inciatyvą nebuvo sėkmingi. Į kiekvieną taiklų metimą vilnietės atsakydavo tuo pačiu. Ketvirčio pabaigoje po dar vieno „VIČI-Aisčių“ spurto, kurį pradėjo ir užbaigė Vita Kuktienė, aikštelės šeiminkės vėl persvėrė rezultatą - 56:53. K. Vengrytės metimas aidint sirenai buvo taiklus, skelbiama pranešime spaudai.

Atkakli kova tęsėsi per paskutines 10 minučių. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. Sigita Galdikaitė dvitaškiu dar kartą išvedė viešnias į priekį. Likus 3 minutėms, C. Pilypaitis išlygino rezultatą, tačiau gynyboje pažeidė taisykles prieš S. Daniels, kurie pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų - 63:64. Kanadietė vėl ėmėsi iniciatyvos ir pataikė dvitaškį, po kurio „VIČI-Aistės“ dar kartą persvėrė rezultatą.

Likus žaisti 48 sekundes, vilnietės suklydo. Po M. Šerniaus minutės pertraukėlės sėkmingos atakos aikšelės šeimininkėms surengti nepavyko, Rimos Valentienės tolimas metimas lanko nesiekė. Dukart atkovojusi kaumuolį puolime, sėkmingai atakai užbaigti „Kibirkštis-Tichė-IKI“ turėjo 22 sekundes, tačiau sostinės komandos ataka truko tik kelias sekundes: K. Vengrytės prasiveržimas nebuvo sėkmingas. Santa Okockytė pradėjo greitą kauniečių ataką, kurią dvitaškiu su varžovės pražanga užbaigė V. Kuktienė. Per likusias 8 sekundes viešnioms pelnyti taškų nebepavyko.

„VIČI-Aistėms“ V. Kuktienė pelnė 26 (7/7 dvitaškiai), C. Pilypaitis - 18 (7 atk. kam.), L. Pikčiutė - 9 taškus (7 atk. kamuoliai).

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ gretose išsiskyrė 15 taškų surinkusi ir 16 kamuolių atkovojusi G. Petronytė, S. Daniels pridėjo 13 (9 atk. kamuoliai), K. Vengrytė - 12 taškų.