V.Garastas: jei statyčiau už kinus, prasiloščiau

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas rinktinės pasirodymą Turkijoje vadina fantastišku ir drąsiai žvelgia į atkrintamąsias varžybas.

„Fantastika!”, - paklaustas apie lietuvių rezultatus Pasaulio čempionate, džiūgavo prie komandos Stambule šeštadienį prisijungęs LKF vadovas, kuris tvirtino be baimės laukiantis ne tik aštuntfinalio, bet ir ketvirtfinalio rungtynių.

„Koks gali būti vertinimas, jeigu per penkerias rungtynes pasiektos penkios pergalės. Drąsiai sakau: tikrai to nelaukėme. Rinktinė labai maloniai nustebino, bet iš dalies to buvo galima ir laukti, nes komanda puikiai ruošėsi. Kai į ekipą būna surinkti garbaus amžiaus krepšininkai, treniruotėse jie iki galo neatiduoda savęs. Puikiai tai žinau iš savo trenerio praktikos. O šie vyrukai čempionatui ruošėsi taip, tarsi varžybos jau būtų prasidėjusios“, - aiškino V.Garastas.

Buvusio trenerio nuomone, Lietuvos rinktinei užtikrintai laimėti D grupės varžybas padėjo puikus fizinis pasirengimas, kuriam prieš čempionatą vadovavo naujas šios srities specialistas - Maskvos „Dinamo“ klube dirbantis Evaldas Kandratavičius.

„Puikiai matėme, kaip prancūzai rungtynių pabaigoje nuvargo, o mūsiškiai žaidė toliau. Jie vienodai rungtyniavo ištisas penkerias rungtynes. Tai - ne stebuklas. Gal stebuklų pasitaikydavo XVIII amžiuje, bet XXI a. viską lemia tik profesionalus darbas“, - sakė LKF prezidentas.

Vertindamas aštuntfinalyje laukiančią akistatą su C grupėje ketvirtą vietą užėmusia Kinijos komanda, V.Garastas tvirtino, jog lietuviams nuskilo su varžovais: „Mums pasisekė. Lyg ir turėjome žaisti su Puerto Riko komanda, kuri tikrai yra puiki. Bet išėjo taip, kad laukia kinai. Žinoma, reikia neprarasti atsargumo. Bet Kinijos komandą svečiuose įveikė mūsų rezervinė rinktinė, kurioje iš pagrindinės ekipos kandidatų žaidė vienintelis Arvydas Eitutavičius. Praloščiau daug pinigų, jei statyčiau už Kinijos pergalę.“

Lietuvos rinktinei LKF Vykdomasis komitetas oficialiai yra iškėlęs tikslą patekti į geriausių pirmenybių komandų šešetą. V.Garasto teigimu, komanda turi visas galimybes įgyvendinti uždavinį ar net jį viršyti.

Sėkmės mače su kinais atveju, lietuvių ketvirtfinalyje lauktų Brazilijos ir Argentinos ekipų poros nugalėtojai. LKF vadovo nuomone, į kitą etapą žengę vyriausiojo trenerio Kęstučio Kemzūros auklėtiniai greičiausiai susitiktų su Argentina.

„Kodėl nenugalėti argentiniečių? Jeigu užliptume dar aukščiau, būtų nuostabu. Tokio rezultato Pasaulio čempionate dar niekada nesame pasiekę. Bet net jei nusileistume argentiniečiams, galėtume kovoti dėl labai aukštos penktos vietos. Tad perspektyvos yra optimistinės“, - teigė LKF prezidentas.

- Kam pirmiausia skirtumėte laurus dėl galingo rinktinės pasirodymo pirmajame etape? - 1diena.lt paklausė V.Garasto

- Šis pasiekimas - bendras viso rinktinės kolektyvo laimėjimas. Norėčiau padėkoti ir K.Kemzūrai, ir E.Kandratavičiui, visiems žaidėjams, kurie šio klausė, nesimuliavo. Taip pat ir gydytojams, masažuotojams, administracijos atstovams. Visi įnešė savo indėlį. Žinoma, didžiausias krūvis visada tenka vyriausiajam treneriui.

- Galbūt po tokio starto Pasaulio čempionate kitais metais nebeverta maldauti veteranų sugrįžti į rinktinę?

- Taip dar negalima kalbėti. Negalima užbraukti brūkšnio. Kitais metais visi veteranai vėl bus kviečiami į rinktinę. Tik bus tokia tvarka: į dvyliktuką pateks tas, kuris yra geriausias. Kiekvienas krepšininkas turės įrodyti savo vertę.

- Ar federacija numatė krepšininkams premijas už sėkmingą žaidimą?

- Premijas žaidėjams, kaip ir visiems kažką laimėjusiems sportininkams, skirtų valstybė, o iš mūsų pusės pagal galimybes taip pat reikės kažkuo prisidėti. Jie bus kažkuo paskatinti, bet negaliu pasakyti, kokios tai premijos. Šiemet federacijos finansinė padėtis buvo labai sudėtinga, o rinktinės reikmėms reikėjo skirti 1,5 mln. litų. Be to, galime grįžti šiek tiek atgal: už rinktinės vardinį kvietimą į pirmenybes teko sumokėti 0,5 mln. eurų. Telieka paploti tiems, kurie padėjo surinkti šią sumą, nes tai tikrai apsimokėjo. Galite įsivaizduoti situaciją, jei dabar mūsų krepšininkai nežaistų Pasaulio čempionate?NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių