Veiklą pradeda „Sporto ateities“ fondas, kurio ambasadorius V. Alekna

Pirmadienį Vilniuje vykusiose spaudos konferencijoje buvo pristatytas „Sporto ateities“ fondas, kuris rūpinsis jaunaisiais Lietuvos sporto talentais. Fondo ambasadoriumi paskirtas daugkartinis olimpinis ir pasaulio čempionas disko metikasVirgilijus Alekna.

Vykdydamas savo misiją fondas jau surado tris pirmuosius vaikus iš Vilniaus dvikovės sporto šakų mokyklos, kuriems bus skirtos lėšos treniruočių veiklai, sportinio inventoriaus ar kelionių į turnyrus finansavimui.

„Sporto ateities“ fondą prieš pat Londono olimpines žaidynes įkūrė advokatų kontora „Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT“, o fondo idėja kilo kontoros partneriuiEgidijui Bernotui.

„Sporto ateities“ fondo valdybos pirmininkė Kristina Plisienė teigė, kad sportas yra svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime ir džiaugiasi galėdama dirbti su šiuo projektu.

„Sportas yra svarbi dalis kiekvieno žmogaus gyvenime. Vieni juo domisi kaip pramoga, kiti kaip laisvalaikio praleidimo forma, vieni stebi, kiti aktyviai sportuoja. Sportu užsiima ir advokatų kontoros darbuotojai, todėl nieko keisto, kad E.Bernotas sugalvojo įkurti tokį fondą“, - pasakojo K.Plisienė.

Pirmininkė taip pat pripažino, kad pirmuosius žingsnius fondas žengė jau šią vasarą: „Praėjusią vasarą įvyko labdaringas golfo turnyras, kurį padėjo suorganizuoti Europos centro golfo klubas. Dėka šio renginio, fondas gali pradėti savo misiją ir paremti pirmuosius tris sportininkus“.

Atrinktiems sportininkams bus skiriama 1000 litų stipendija, kuri bus pervedama atstovaujamai sporto mokyklai.

„Visi puikiai suprantame, kad vaikai yra Lietuvos sporto ateitis ir labai svarbu, kokius įgūdžius jie įgauna būdami jauni, mokyklose. Aš mielai sutikau prisidėti prie šitos iniciatyvos. Juolab, kad šio fondo svarbiausias tikslas yra padėti socialiai remtiniems vaikams, kurie neturi galimybių sportuoti.

Labai džiugu, kad fondas išsikėlė ambicingus tikslus ir paremti net 1000 vaikų per metus. Dėsiu visas pastangas, kad mano amžiaus sportininkai, baigiantys karjeras, prisidėtų prie šitos iniciatyvos. Todėl matau dideles galimybes“, - kalbėjo fondo ambasadorius V.Alekna.

Konferencijos metu buvo pasirašyta sutartis tarp „Sporto ateities“ fondo ir Vilniaus dvikovės sporto mokyklos.

Mokyklos direktorė Stasė Spetylienė pripažino, kad šio fondo parama yra labai reikalinga, nes mokykla verčiasi sunkiai.

„Mūsų mokykla neturi savo sporto bazės, todėl didžioji dalis gaunamo finansavimo atitenka salių nuomai, o komandiruotėms negauname nė lito. Mokykloje sportuoja apie 50 respublikinėse varžybose dalyvaujančių vaikų, dar panašiai tiek yra socialiai remtinų. Tai nors trys tokie vaikai galės gauti šiokią tokią paramą“, - kalbėjo S.Spetylienė.

Trenerė taip pat įgėlė ir imtynių federacijai, kuri, užuot, padėjusi sportininkus ugdančiai mokykla, dar bando iš jos pasipelnyti: „Imtynių federacija ne tik neparemia mūsų, bet ir organizuodama varžybas, renka dalyvių mokesčius“.

Buvo nuspręsta, kad pirmieji trys vaikai, kurie gaus stipendijas bus graikų-romėnų imtynininkai, treniruojami Vladimiro Audicko. Tai Arvydas Petrauskas, Arsenijus Ribakovas ir Valdas Platkovskis.

„Sporto ateities“ fondo misija – siekti, kad vaikai galėtų turiningai bei sveikai praleisti laisvalaikį, siekti aukštų mokslo ir sporto rezultatų. Fondas siekia suteikti galimybę atsiskleisti gabiems Lietuvos vaikams, kasmet 1000 vaikų skiriant stipendijas.

Fondas kelia sau uždavinius prioritetinėmis laikyti tas sporto šakas, kurios valstybės paramos ir dotacijų sulaukia mažiausiai, sudaryti sąlygas verslui padėti socialiai remtinose šeimose augantiems vaikams, ugdyti vaikų atsakomybę, vertinant jų pažangumą ir mokymosi rezultatus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių