V.Čmilytė - pasaulio intelektualiųjų sporto šakų žaidynių vicečempionė

Viktorija Čmilytė iškovojo sidabro medalį Kinijos sostinėje pasibaigusių pasaulio intelektualiųjų sporto šakų žaidynių šachmatų varžybose. Planetos vicečempione V. Čmilytė (ELO koeficientas 2462) antrus metus iš eilės tapo moterų šachmatų turnyre, kuriame žaidžiama „aklomis“ - nežiūrint į lentą.

Iškovojusi keturias pergales ir tris partijas baigusi lygiosiomis V. Čmilytė surinko 5,5 taško iš 7 galimų ir tik pustaškiu atsiliko nuo pasaulio čempione tapusius kinės Hou Yifan (2606), kuri laimėjo šešis mačus ir pralaimėjo susitikimą lietuvei.

„Savo pasirodymą turnyre ir jo rezultatus vertinu puikiai: nenusileidau nė vienai priešininkei ir laimėjau partiją prieš pasaulio čempionę“, - sakė V. Čmilytė pasibaigus turnyrui.

Bronzos medalį šešiolikos dalyvių turnyre iškovojo Anna Zatonskich (2504) iš JAV.

Šachmatų turnyrai nežiūrint į lentą yra žaidžiami naudojantis specialiai tam sukurtomis programomis, žaidėjams ėjimus vykdant tuščioje šachmatų lentoje kompiuterio ekrane. Apie priešininko atliktą ėjimą žaidėjas informuojamas, užrašant ėjimo numerį ekrane, o ne pavaizduojant jį šachmatų lentoje. Toks šachmatų žaidimo metodas priverčia žaidėjus šachmatų figūras ir jų išsidėstymą įsivaizduoti bei žaidimo strategiją kurti mintyse.

V. Čmilytė žaidynėse taip pat išmėgino jėgas dar dviejuose šešiolikos dalyvių turnyruose: „žaibo“ turnyre lietuvė surinko 8 taškus iš 15 galimų ir užėmė penktąją vietą, o žaidžiant „greitaisiais“ šachmatais su 2,5 taško iš 15 galimų liko dvylikta.