V.Čmilytė Kinijoje iškovojo sidabro medalį

Kinijos sostinėje penktadienį pasibaigusiose III proto žaidimų pasaulio žaidynėse sidabro medalį moterų šachmatų „nematant lentos“ (blindfold) turnyre iškovojo Lietuvos didmeistrė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2503).

Po penkių ratų pirmavusi lietuvė penktadienį patyrė dvi nesėkmes, tačiau tai nesutrukdė jai užimti antrą vietą. V. Čmilytė šeštajame rate pralaimėjo bronzą iškovojusiai rusei Aleksandrai Kosteniuk (2439), o septintajame turėjo pripažinti ketvirtojoje pozicijoje likusios gruzinės Nanos Dzagnidzės (2516) pranašumą.

Čempione tapo kinė Yifan Hou (2578), surinkusi 5,5 taško iš 7 galimų ir tašku aplenkusi net penkias šachmatininkes.

Tik pagal papildomus rodiklius V. Čmilytė aplenkė ne tik jau minėtas A. Kosteniuk bei N. Dzagnidzę, bet ir penktojoje pozicijoje likusią graikę Yeleną Dembo (2468) bei šeštą vietą užėmusią vokietę Elisabeth Paehtz (2457).

Iš viso dėl čempionės titulo „blindfold“ rungtyje varžėsi šešiolika sportininkių.

Anksčiau pasibaigusiuose greitųjų šachmatų ir žaibo turnyruose V. Čmilytė užėmė tryliktąsias vietas tarp šešiolikos dalyvių.

Šiame straipsnyje: Viktorija Čmilytė