Vankuveris perdavė estafetę Sočiui

Kanados mieste Vankuveryje baigėsi šešiolika dienų trukusios 21-osios žiemos olimpinėse žaidynės ir bendrojoje komandų įskaitoje nugalėtoja pirmą kartą tapo Kanados rinktinė.

Žaidynių dienų šeimininkai iškovojo 14 aukso, 7 sidabro bei 5 bronzos apdovanojimus ir net 4 aukščiausios prabos medaliais aplenkė antroje vietoje likusius Turino olimpiados lyderius Vokietijos atletus, kurių sąskaitoje 10 aukso, 13 sidabro bei 7 bronzos apdovanojimai. Iki šiol komandų rikiuotėje Kanados sportininkai aukščiausiai - į trečiąją poziciją - buvo pakilę 1932 metais.

JAV komanda liko trečia, tačiau amerikiečiai iškovojo daugiausiai Vankuverio olimpiados medalių - 37 (9 aukso, 15 sidabro ir 13 bronzos). Ketvirtąją vietą užėmusių Norvegijos (23) atletų sąskaitoje - 8 aukso, 8 sidabro bei 6 bronzos olimpiniai medaliai.

Žemiau savo galimybių pasirodžiusi Rusija (15 - 3,5,7) lieko tik vienuoliktojoje pozicijoje, du sidabro medalius iškovojusi Latvija užėmė 23-iąją poziciją, o vieną sidabro apdovanojimą pelniusi Estija su Kazachstanu pasidalijo 25-ąją vietą. 86 žiemos olimpinių žaidynių Kanadoje medalių komplektai atiteko 26 šalių sportininkams.

2014-aisiais žiemos olimpinės žaidynės vyks Rusijos mieste Sočyje.

Apie iškilmingą Vankuverio olimpiados uždarymą paskelbė Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Jacques'as Rogge'as, žaidynes pavadinęs „puikiomis ir labai draugiškomis“.

IOC vadovas uždarymo iškilmėse olimpinę vėliavą perdavė Sočio merui Anatolijui Pachomovui.

„Šių žaidynių dėka Kanada tapo stipresnė ir vieningesnė“, - žaidynių uždarymo kalboje teigė Vankuverio olimpiados organizacinio komiteto pirmininkas Johnas Furlongas.

Šiame straipsnyje: Vankuveris