V. Alekna nerimsta: norėčiau diską švystelti už 70 m ribos (interviu)

Prie kilnaus projekto „Ateities čempionai“ ambasadorių prisijungęs du kart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna neapleidžia didžiojo sporto. 41-erių disko metikas ruošiasi naujajam sezonui, o jau gegužės 28 d. žada startuoti Deimantinės lygos varžybose.

- Ar lengvai pavyks suderinti sporto ambasadoriaus pareigas su profesionalo karjera?, - paklausėme V. Aleknos.

- Daug laiko tai neužims. Tikrai nėra sunku papasakoti apie disko metimo istoriją, aprodyti įrankį, duoti vaikams praktinių patarimų. Tai nesudarys jokių problemų.

- Esate grįžęs į Lietuvą. Kaip sekasi ruoštis naujam sezonui?

- Turėjau tris pasirengimo stovyklas. Jaučiuosi gerai, mano forma tikrai nebloga. Netrukus važiuosiu į paskutinę pasiruošimą stovyklą Ispanijoje. Pirmosios oficialios varžybos man bus gegužės 28-ąją Čekijoje. Dar vėliau vyksiu į Portlendą, kur vys vienas iš Deimantinės lygos etapų.

- Šiemet diską pradėjote mėtyti dar žiemą. Kodėl taip anksti?

- Labai norėjosi pradėti sportuoti, praskaidrinti niūrią žiemą. Specialaus pasirengimo varžyboms Lenkijoje nebuvo. Tikėjausi, kad pavyks pasitreniruoti lauke, nes mes metant į tinklą sunku pajusti savo tikrą pajėgumą. Deja, to padaryti nepavyko, teko varžybose dalyvauti iš karto. Disko nebuvau mėtęs kelis mėnesius, organizmui buvo savotiškas šokas. Tačiau kai tai darai 30 metų, įgūdžiai atgyja greitai.

- Galbūt Deimantinėje lygoje planuojate varžytis dėl prizinių vietų?

- Ne, tokio tikslo sau tikrai nekeliu. Pirmasis etapas vyks jau gegužės  8 d. Šanchajuje. Labai tolimas kelias, todėl atvyksiu į antrąjį Deimantinės lygos etapą Judžine, birželio 1-ąją. Įdomu išbandyti jėgas su aukščiausio lygo sportininkais, tačiau titulo tikrai nesieksiu. Vieną jau turiu – užtenka (šypsosi, red. pastaba).

- Diskas klauso, įgūdžiai jau sugrįžę?

- Paskutinėje stovykloje Portugalijoje sekėsi tikrai neblogai. Nors buvo gana lietinga, turint omenyje dabartinę sezono fazę, esu patenkintas savo kondicijomis. Tikiuosi viskas eis tik į gerą. Numetu pakankamai, kad galėčiau dalyvauti gero lygio varžybose. Manau, A normatyvą (66 m.) įvykdyčiau nesunkiai.

- Kokį įspūdį palieka jaunasis disko metikas Domas Poška?

- Teko su juo treniruotis Lenkijoje. Jis turi viskas galimybes tęsti Lietuvos diskininkų tradicijas. Neblogą formą demonstruoja ir Andrius Gudžius. Šiuo metu jis yra šiek tiek geresnis už Domą.

- Jūsų planuose yra dalyvavimas komandinėse Europos lengvosios atletikos pirmenybėse Lietuvoje?

- Manau, būtų teisingiausia, kad čempionate dalyvautų tas diskininkas, kuris tuo metu rodys geriausius rezultatus. Tai turėsime išsiaiškinti su Andriumi Gudžiu.

- Prieš sezoną užsibrėžiate konkretų tikslą – kiek metrų reikia numesti?

- Riba yra šiek tiek sumažėjusi. Be abejo, norėtųsi ir šiemet numesti 70 metrų ir daugiau. Tačiau norai lieka norais.

- Kaip reaguoja kiti sportininkai, kurie turbūt jūsų jau nesitikėjo išvysti didžiajame sporte?

- Pagrindinė sportininkų problema – kovos alkis. Norisi varžytis, susitikti su kolegomis, pajusti varžybų dvasią. Diskininkų reakcija į mane yra normali. Jeigu jėgos leidžia, kodėl gi nepasivaržius?

- Jūsų manymu, teroro išpuolis Bostone turės įtakos Kauno ar Vilniaus maratonui?

- Teroristai pasirinko tradicinį variantą – paslėpti bombas šiukšliadėžėse. Panašiuose renginiuose Lietuvoje atitinkami pareigūnai privalės skirti didžiulį dėmesį, kad panaikintų bet kokias galimas grėsmes.

- Kaip pasikeitė jūsų pareigos Vidaus reikalų ministerijoje perėjus į kitą skyrių?

- Viskas išliko taip pat – dirbu su sportu, su vadovybe sutariu gerai.NAUJAUSI KOMENTARAI

klausimas autoriui

klausimas autoriui portretas
tai už 70 metų ar už 70 metrų? šiaip santrumpa m. reiškia ne metrus, o metus...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių