T.Vaitkus: kalnų dviračių maratone svarbu dalyvauti, o ne laimėti

Rugsėjo 18 dieną Tartu mieste Estijoje įvyko didžiausias kalnų dviračių renginys Baltijos šalyse bei vienas iš didžiausių pasaulyje. Šiais metais Tartu maratone startavo ir nemažas būrys Lietuvos sportininkų. Geriausią rezultatą iš lietuvių pasiekė vienas geriausių mūsų šalies dviratininkų Tomas Vaitkus. Būtent jis dalinasi įspūdžiais iš kalnų dviračių maratonų varžybų Lietuvoje ir Estijoje.

Kaip sekėsi Tartu maratone praėjusį savaitgalį?

Sekėsi visai gerai. 89 kilometrų trasoje stipriausioje dalyvių grupėje pavyko užimti aukštą 21-ą vietą. Čia startavo labai daug profesionalų, kurie yra nuolatiniai kalnų dviračių maratonų dalyviai, o dalis jų viso sezono metu specialiai ruošiasi būtent Tartu maratono startui. Aš dar tik pradedu  atrasti kalnų dviračių varžybas, nes visas dėmesys yra sutelktas į plento varžybas. Iki šiol teko dalyvauti vos keliose kalnų dviračių varžybose ir toli gražu nesijaučiu savo ratuose, todėl pasiektą rezultatą vertinu teigiamai.

Kaip galėtum palyginti Lietuvos ir Estijos kalnų dviračių maratonų varžybas?

Tartu maratone kiekvienais metais artėjama prie organizatorių nustatyto 6000 dalyvių skaičiaus limito. Lietuviai šiame maratone jau startavo kuomet dar nevyko tokios varžybos Lietuvoje, tad Tartu turi ilgametį įdirbį. Tačiau pažvelgus kaip sparčiai didėja dalyvių skaičius Lietuvos kalnų dviračių maratonuose, tikrai manau, kad vieną dieną ir Lietuvoje vyks tokio masto varžybos. Juo labiau, kad jau dabar organizuojami maratonai Lietuvoje yra rengiami išties aukštu lygiu, o trasų parinkimas ir parengimas varžyboms nenusileidžia didžiausiems maratonams Baltijos šalyse.

Kaip galėtum apibūdinti Lietuvos kalnų dviračių varžybas?

Tai yra ir pramoga, ir savęs išbandymas ir kažkas naujo, ką paprasti žmonės gali išbandyti ir atrasti. Lietuvos kalnų dviračių maratonuose startuoja šimtai dviračių mėgėjų, kuriems galbūt labiau patinka ne varžytis trasoje, o tiesiog dalyvauti dviratininkų šventėje. Žinoma, savęs išbandymas ir galimybė varžytis su kitais dviratininkais turbūt labiau traukia dviračių mėgėjus. O Lietuvos kalnų dviračių maratonai tikrai nebūna nuobodūs – organizatoriai parenka įdomias trasas, kur dėl pozicijų kovojantys sportininkai gali išbandyti dviračio valdymo techniką sudėtingose atkarpose, o dviračių mėgėjai gali tiesiog mėgautis važiavimu dviračiu vaizdingose vietose.

Kodėl verta dalyvauti kalnų dviračių maratonuose?

Svarbiausia dalyvauti ir nebijoti būti nugalėtam. Juk sporte kaip ir kasdieniame gyvenime būna visko, o tokios lenktynės užgrūdina ir padaro Jus stipresnius daugelyje gyvenimo atveju. Todėl kviečiu visus išbandyti save šį sekmadienį Anykščiuose vyksiančiame paskutiniajame Lietuvos kalnų dviračių etape. Šiame maratone startuosiu ir aš, tad galėsime jėgas išbandyti kartu vieno trasoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

zinovas

zinovas portretas
dalyvavau viena karta Vilniaus trasoje siemet, kita met planuoju dalyvauti kiekvienam etape (: tikrai idomios varzyvos, azartas, konkurencija, adrenalinas ..

Pritariu

Pritariu portretas
Pritariu, kad smagios ir įdomios varžybos, daug dalyvių, iš jų daug kauniečių velomanų ir net lyderių - antroje pozicijoje vyrų elite kaunietis Šarūnas Pacevičius
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių