TV3: reikalavimas tiesiogiai transliuoti Eurolygą per nemokamą televiziją - nepamatuotas

Televizijos TV3 atstovai nepamatuota ir keistoka vadina Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Žilvino Šilgalio iniciatyvą, kad Eurolygos krepšinio turnyro rungtynes būtų privalu transliuoti tiesiogiai per nemokamą televiziją.

"Ž.Šilgalio noras atrodo šiek tiek keistokas ir nepamatuotas. Tokiam norui reikėtų pateikti ne emocinę, o teisinę argumentaciją, nes reikšmingų įvykių sąrašas yra ES reguliavimo dalykas", - BNS sakė TV3 atstovė spaudai Rita Markeliūnaitė.

Anot jos, ES teisė numato, kokius kriterijus turi atitikti šie įvykiai, ir Eurolyga jų neatitinka.
"Eurolyga yra absoliučiai komercinis turnyras, kurio pagrindinis tikslas - gauti pelną. Pelno čia siekia visi, pradedant žaidėjais, krepšinio klubais, pačia Eurolygos organizacija ir baigiant transliuotojais. Vien pažiūrėjus į Eurolygos komandų sudėtis, kuriose legionierių kartais būna daugiau nei vietos žaidėjų, tampa aišku, kad krepšininkai čia gina ne savo krašto, o savo ir privataus klubo garbę, todėl grynai nacionalinio intereso transliuoti šias varžybas nėra", - teigė TV kanalo, transliuojančio šio krepšinio turnyro varžybas, atstovė.
Ž.Šilgalio pasipiktinimą sukėlė faktas, kad Eurolygos rungtynės rodomos nebe per nemokamą TV3 kanalą, o mokamą "VIASAT Sport Baltic".

"Eurolygos organizacija nesipriešino šių varžybų perkėlimui į mokamą kanalą, nes traktuoja tai kaip verslą. Apie komerciškumą byloja ir naujas Eurolygos pavadinimas, kuris buvo parduotas Turkijos kompanijai už 15 mln. eurų, nuo šiol Eurolyga vadinasi - "Turkish Airlines Euroleague Basketball". Būtų tikrai keista matyti, kaip Vyriausybė į šaliai svarbių įvykių sąrašą įrašo "Turkijos avialinijų Eurolygos turnyrą", - sakė TV kanalo atstovė.
Tuo metu parlamentaras įsitikinęs, kad šio krepšinio turnyro rungtynes Lietuvos žiūrovams labai svarbios ir įdomios, nes Eurolygoje žaidžia ir lietuviški klubai.

Prieš porą savaičių Ž.Šilgalio iniciatyva Seimas pataisė Visuomenės informavimo įstatymą ir numatė, kad Lietuvos jurisdikcijai priklausantys televizijos programų transliuotojai, įsigiję išimtines teises transliuoti programas, skirtas Lietuvoje ar už jos ribų vykstantiems visuomenei reikšmingiems įvykiams, negali šių programų transliuoti išimtinėmis sąlygomis tokiu būdu, kad didžioji Lietuvos gyventojų dalis negalėtų šių įvykių, transliuojamų tiesiogiai, matyti per nemokamas televizijos programas.

Kol kas Eurolyga neįrašyta į visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą. Jį sudaro Vyriausybė ir turi suderinti su Europos Komisija.

"Tačiau jau žengtas pirmas žingsnis, kad Lietuvos žiūrovai Eurolygos rungtynes matytų tiesiogiai ir nemokamai", - pabrėžė Ž.Šilgalis.

Anot TV3, minėta pataisa padaryta skubotai ir neapgalvojus.

"Tai reiškia, kad jei olimpiada vyks Brazilijoje ar Japonijoje krepšinio turnyro finalas turės būti transliuojamas tik tiesiogiai ir žiūrovai norėdami jį pamatyti turės keltis vidurnaktį", - tvirtino R.Markeliūnaitė.

Ji pabrėžė, kad "TV3 visada užtikrino ir pagal galimybes užtikrins ir ateityje galimybę stebėti Europos ir pasaulio krepšinio čempionato rungtynes, kuriose žaidžia Lietuvos rinktinė per nemokamus kanalus".

"Šios varžybos, mūsų manymu, iš tiesų yra visuomenei reikšmingi valstybinio masto įvykiai. Transliuoti Lietuvos rinktinės varžybas - TV3 yra vienas iš prioritetų, nors ir licencijos mokesčiai bei techniniai kaštai yra milžiniški, ir iš verslo perspektyvos nuostolingi", - sakė R.Markeliūnaitė.


Šiame straipsnyje: TV3EurolygaŽilvinas Šilgalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių