Tragiškai iš toli atakavę „Prienai“ intrigos Vilniuje nesukūrė

Pergalingai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, namie 75:67 (8:12, 34:17, 18:16, 15:22) pranokęs „Prienus“.

Antrosios serijos iki dviejų pergalių rungtynės penktadienį vyks Prienuose.

„Prienai“ šiame susitikime pataikė vos 5 tolimus metimus iš 28 (18 proc.).

„Lietuvos rytas“: N.Nedovičius 20, R.Seibutis 17, M.Katelynas 13, T.Lydeka 8, M.Palacio 7, S.Buterlevičius ir S.Babrauskas po 4, A.Jomantas 2 (7 atk. kam.).

„Prienai“: A.Valeika 19 (7 atk. kam.), S.Vene 11 (9 atk. kam.), A.Labuckas 10, G.Kadžiulis 9, P.Ivanauskas 7, A.Milaknis ir G.Orelikas 4, E.Ežerskis 3.

Mačo pradžią „Lietuvos ryto“ sirgaliai pažymėjo plakatu, adresuotu „Prienų“ treneriui Virginijui Šeškui – „Šeške, mažiau šneki – mažiau smirdi“. Vilniečių nemalonę strategas užsitraukė neakivaizdžiai užsiminęs, kad paskutinės LKL reguliariojo sezono rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ buvo sutartos.

Rungtynės labiau priminė vėliau vakare prasidėsiantį UEFA čempionų lygos mačą. Po keturių minučių švieslentėje degė skaičiai 2:2. Šeimininkai buvo nežymiai atsiplėšę (6:2), bet sustojo ir tuo pasinaudoję svečiai išsiveržė į priekį 9:6. „Prienai“ puolimą grindė per priekinę liniją. Per pirmą kėlinį „Lietuvos rytas“ panaudojo 10 žaidėjų. Bet tai tik rodė D.Bauermanno optimalios sudėties ieškojimą, nes po pirmųjų dešimties minučių Vilniaus klubas atsiliko 8:12.

Gavę nuo vokiečio pylos, „Lietuvos ryto“ krepšininkai antro ketvirčio pradžioje žaibiškai išlygino rezultatą (12:12). „Prienai“ įkrito į duobę (12:18). Ne gana to, trečią pražangą prabėgus 13 min. užsidirbo G.Orelikas. A.Jomanto dvitaškis paskutinę atakos sekundę ir du S.Buterlevičiaus perimti kamuoliai leido įgyti jau ir dviženklę persvarą (28:16). Prieš pertrauką „Lietuvos rytas“ dar labiau pagerino savo situaciją, o „Prienų“ lyderis G.Orelikas jau turėjo keturias pražangas. Po dviejų kėlinių D.Bauermanno auklėtiniai pirmavo 42:29.

Per pirmus du kėlinius „Prienai“ buvo prametę visus 12 tritaškių. Taiklumo iš toli jie galėjo pasimokyti iš „Lietuvos ryto“ gerbėjo, kuris per ilgąją pertrauką pataikė iš vidurio linijos ir laimėjo „Coca Cola“ šaldytuvą.

Galingai po pertraukos aikštėje atrodę vilniečiai intrigos nebepaliko jau trečiojo kėlinio viduryje. O tik 25-ą minutę pataikytas pirmasis „Prienų“ tritaškis iš septyniolikos bandymų svečių visiškai neguodė – 55:34. Tiesa, „Prienai“ nenuleido rankų ir prieš ketvirtą kėlinį dar neleido šeimininkams visiškai atsipalaiduoti (60:45).

Likus žaisti 7 min. intriga kiek atgijo – „Lietuvos ryto“ pranašumas ištirpo iki vienženklio (64:55). „Prienai“ bandė „kabintis“, bet D.Bauermanno auklėtiniai sėkmingai atrėmė varžovų bandymus ir išsaugojo pergalę savo rankose.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasPrienaiLKL