„Tour de France“ lenktynes trečią kartą karjeroje laimėjo A.Contadoras

Ispanijos dviratininkas Alberto Contadoras apgynė "Tour de France" čempiono titulą.

2007 m. ir 2009 m. prestižiškiausių dviračių sporto lenktynių nugalėtojas išlaikė geltonuosius lyderio marškinėlius ir po maratono finišo Eliziejaus laukuose Paryžiuje.

Galutinėje įskaitoje A.Contadoras, atstovaujantis Kazachstano komandai "Astana", aplenkė antroje vietoje likusį Andy Schlecką iš Liuksemburgo 39 sek. Trečią vietą, nugalėtojui pralaimėjęs 2 min. 1 sek., užėmė Rusijos dviratininkas Denisas Menčovas.

Tik 23 vietą užėmė JAV legenda, septyniskart "Tour de France" čempionas Lence'as Armstrongas, anksčiau paskelbęs, kad daugiau nebestartuos lenktynėse Alpių ir Pirėnų keliais.

Lietuvis Ignatas Konovalovas galutinėje rikiuotėje liko 127-as iš 170 lenktynes baigusių dviratininkų.

Paskutinįjį 20-ą etapą laimėjo britas Markas Cavendishas, o I.Konovalovas buvo 161-as.