Tinklininkių rinktinės intriga: kas bus treneris?

Per Lietuvos vyrų tinklinio čempionatą, kuriame žaidžia penkios komandos,  gripas irgi išguldė tinklininkus –  susirgo Kelmės „Antivio-Etovio“, Šiaulių „Elga-Master Idea“ ir VGTU žaidėjai, todėl niekaip neužbaigiamas antrasis ratas. Šiandien per Lietuvos tinklinio federacijos posėdį bus tvirtinamas naujas tvarkaraštis. Pasak LTF generalinio sekretoriaus Juozo Lapeikos, trečiojo rato tvarkaraštis bus sudaromas, atsižvelgiant į komandų užimtas vietas per pirmuosius du ratus.

Čempionato trečiasis ratas turėjo prasidėti vasario 15 d., tačiau dėl gripo epidemijos jis yra nukeltas dviem savaitėmis.

LYDERIAI. „Lemiamos kovos dėl čempiono vardų turėtų prasidėti kovo 9 d. Aukso medalių laimėtojai paaiškės iš dviejų laimėtų rungtynių. Jeigu komandų tarpusavio rezultatas bus 1:1, antrą dieną iš karto po rungtynių bus žaidžiama „auksinė“ partija iki 15 tšk. Kas tą partiją laimės, tas ir taps 2013 m. Lietuvos čempionais. Tai - mūsų čempionato naujovė, nors ji jau yra taikoma per Europos taurės varžybas“, - sako Juozas Lapeika.

Šiemetiniame vyrų čempionate žaidžia penkios komandos, iš kurių meistriškumu labiausiai išsiskiria trys, kurios ir pirmauja čempionate – Vilniaus „Flamingo Volley“ (18 tšk.), Kelmės „Antivis-Etovis“ (15) ir  Šiaulių „Elga-Master Idea“ (13). Tarp šių komandų ir vyks pagrindinė kova dėl nugalėtojų vardų. Turnyro lentelė šiandieną gali pasikeisti, nes Vilniuje bus žaidžiamos atidėtos „Flamingo Volley“ ir „Antivio-Etovio“ rungtynės.

Kitos dvi komandos - Panevėžio „KKSC- Naujoji Agluona“ (6) ir VGTU (3) yra  ryškios autsaiderės. Tačiau pradeda atsigauti panevėžiečiai, kurie komandą sustiprino dvem naujais žaidėjais. Tačiau nusistebėjimą kelia prastas Vilniaus Gedimino technikos universiteto komandos žaidimas - studentai iš septynerių rungtynių laimėjo tiktai vienerais. Jie 3:0 nugalėjo panevėžiečius.

INTRIGA
. Čempionate netrūksta įdomių, intriguojančių susitikimų.  Trejos rungtynės baigėsi rezultatais 3:2. Jau tradicija tapo žūtbūtinės „Elga-Master Idea“ ir „Antivio- Etovio“ dvikovos. Pirmąsias rungtynes laimėjo kelmiečiai (25:18, 20:25, 21:25, 25:17, 15:13), o antrąsias – šiauliečiai (23:25, 25:17, 25:15, 22:25, 15:12). „KKSC-Naujoji Agluona“ irgi po penkių partijų kovos nugalėjo „Elgą-Master Idea“ (13:25, 25:19, 17:25, 25:21, 18:16).

JONAVIETĖS. Lietuvos moterų čempionate žaidžia keturios komandos, kurios baigė pirmo rato susitikimus. Pirmauja Jonavos „Achema -KKSC“, o antrą vietą užima Kauno „Heksa“, kuri tiktai po atkaklios kovos 2:3 pralaimėjo jonavietėms. Šios dvi komandos bei Vilniaus „SM Tauras-VTC“ dalyvauja Baltijos šalių čempionate ir turo rungtynės Lietuvoje buvo įskaitinės Baltijos čempionate.

Šį savaitgalį minėti trys stipriausi mūsų moterų klubai vyks į Latviją, kur susitiks su stipriausiomis Latvijos komandomis. Baltijos moterų tinklinio čempionate rungtyniauja po 3 stipriausias komandas iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos. Pasak LTF generalinio sekretoriaus J. Lapeikos, mūsų komandoms beliko sužaisti tik su Latvijos ekipomis. Šiame čempionate pirmas tris vietas užima Baltarusijos atstovės, o 4-8 vietas dalinasi Estijos ir Latvijos ekipos.

Geriausiai iš mūsų komandų sekasi Jonavos „Achemai- KKSC", kuri kol kas užima 9-ą vietą. Tačiau jonaviškių  komandos trenerė Lija Darandovienė viliasi, kad po būsimų rungtynių Rygoje jos vadovaujama komanda pakils aukščiau.

LAUKIMAS. Lietuvos geriausiosios Lietuvos tinklininkės, kurios bus pakviestos į nacionalinę rinktinę, dabar gyvena 2014 m. pasaulio tinklinio čempionato atrankos turnyru, kuriame pareiškė norą dalyvaus 141 šalių komandos (42 – iš Europos). Mūsų rinktinė pateko į gana parankų „F" pogrupį ir Latvijoje gegužės 23-26 d. žais su Latvijos, Estijos ir Islandijos ekipomis.

Pirmąją vietą pogrupyje užėmusi komanda pateks į trečiąjį pasaulio čempionato Europos šalių kvalifikacijos etapą, o antrąją - į antrąjį pasaulio čempionato Europos šalių kvalifikacijos etapą. Šiandien 16 val. per Lietuvos tinklinio federacijos posėdį bus svarstoma Lietuvos moterų rinktinės vyr. trenerio kandidatūra bei komandos pasirengimas pasaulio čempionato atrankos turnyrui.

Ilgametė Lietuvos moterų rinktinės vyr. trenerė, Kauno  „Heksos“ trenerė Jolita Virbickienė kiek nustebo, kai jos buvo paklausta, ar ji norės kandidatuoti į rinktinės vyr. trenerės postą.

„Su jonaviete Lija Darandoviene dar anksčiau LTF Vykdomasi komitetas oficialiai mus paskyrė rinktinės trenerėmis ir mūsų niekas iki šiol „nenuėmė“. Jeigu šiandieną vyksta rinktinės vyr. trenerės-trenerio rinkimai, tai mes pirmiausiai turėjome būti nušalintos nuo tų pareigų. Mus turėjo pakviesti ir pasakyti, kad blogai dirbome, mūsų darbas federacijos netenkino, todėl dabar renkame naują rinktinės vyr. trenerį.

Tai ką, dabar federacija prieš kiekvienas oficilias varžybas rinks naujus rinktinės vyr. trenerius? Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė popieriuje visada buvo, mes esame sužaidę oficialų susitikimą Jonavoje su Latvijos rinktine, kuri rengėsi Europos čempionatui. Viskas buvo labai iškilminga: grojami himnai, keliamos vėliavos.

O po to buvo tiktai rinktinės sąrašai, kadangi Lietuvos moterų rinktinė nedalyvavo nei pasaulio, nei Europos atrankinos varžybose. Mes rinktinės trenerėmis kaip ir nedirbome, buvome popierinėmis trenerėmis, nes LTF pinigų neturėjo ir mes niekur nedalyvavome. Kai manęs buvo klausiama, ar kelsiu savo kandidatūrą į rinktinės vyr. trenerės postą, - kategoriškai atsisakiau. Gal kažko nesuprantu šitame laikmetyje, nėra jokios subordinacijos“, - sako Jolita Virbickienė

Kaip ilgametė „Heksos“ moterų  trenerė, kas, tavo nuomone, realiausiai galėtų tapti Lietuvos moterų rinktinės vyr. trenere?

Aš pasiūliau kaunietę Vidą Makauskienę, tačiau jinai norėtų būti antrąja rinktinės  trenere. Kiek girdėjau, rinktinės vyr. trenerės pareigos bus siūlomos Daivai Kofmanaitei-Simokaitienei, kuri apie 15 metų gyvena ir dirba trenere Švedijoje. Ankstesniais metais ji atstovavo reprezentacinei Kauno „Dinamo“ meistrių komandai. Jeigu dabar renkami nauji rinktinės treneriai, tai gal ir rinktinę sudarys tų trenerių žaidėjos. Man jau vakaras, aš apie šviesesnį rytojų negalvoju.

Į rinktinę, be abejo, bus kviečiamos ir užsienyje žaidžiančios mūsų tinklininkės?
Realiai į rinktinę galėtų būti pakviestos Valdonė  Petrauskaitė, Agnė Zakarauskaitė, Viltė Makauskaitė, iš Amerikos žada sugrįžti Monika Šalkutė. Daugiau nežinau, ką būtų galima ir kviesti. Indrė Sorokaitė yra pridavusi dokumentus Italijos pilietybei gauti ir ji, manau, tikrai negalės padėti Lietuvos rinktinei, nes jau yra kviečiama į Italijos rinktinę.

Tai, kad mūsų nacionalinė moterų rinktinė vėl dalyvaus pasaulio čempionato atrankos turnyre – neeilinis įvykis, puikus momentas vėl kartu suburti geriausias  Lietuvos tinklininkes. Labai puikus mūsų pogrupis, mūsų rinktinė pajėgi kautis su  Latvijos, Estijos ir Islandijos komandomis, yra didelis šansas žengti toliau.

Sportas.info, Marytė MarcinkevičiūtėNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių