Tiesioginė olimpiados transliacija - per LTV

Šiandien prasidedančios olimpiados atidarymo šventę tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija. Transliacijos pradžia - 15 valandą.

Daugiau kaip 10 tūkst. atletų iš viso pasaulio varžysis 28-iose olimpinėse sporto šakose, o jų pasirodymus nušvies antra tiek žurnalistų.

Nepaisant olimpinį deglą lydėjusių protestų ir raginimų boikotuoti žadynes, tikimasi, kad olimpiada taps postūmiu komunistinei Kinijai keistis.

Simboliai

Vasaros žaidynių emblema, sukurta kiniško rašmens jīng (京), reiškiančio sostinę, pagrindu, pavadinta „Šokantis Pekinas".

Stilizuotas hieroglifas primena sportininko figūrą, kurio išskėstos rankos simbolizuoja kvietimą į Kiniją.

2008 metų olimpinių žaidynių simboliais išrinktos penkios olimpinių žiedų spalvų sėkmę nešančios lėlytės Beibei, Jingjing, Huanhuan, Yangying ir Nini.

Jos simbolizuoja vandenį, medį, ugnį, žemę ir orą, o kartu žuvį, didžiąją pandą, ugnį, Tibeto antilopę ir kregždę.

Kiekvieno jų vardo pirmuosius skiemenis ištarus paeiliui susidėlioja frazė, kuri išvertus reiškia „Pekinas jus kviečia".

Statiniai

Olimpinės žaidynės vyks 37 arenose, kurių 12 pastatyta specialiai žaidynėms, o 9 yra laikinos. 6 rekonstruoti statiniai įrengti už sostinės ribų, įrengta daugiau kaip penkios dešimtys treniruočių centrų.

Didžiausi architektūriniai objektai yra Pekino nacionalinis stadionas, Pekino nacionalinis uždarasis stadionas, Pekino nacionalinis vandens centras, Olimpinis žaliasis susitikimų centras, Olimpinis parkas ir Pekino Wukesong kultūros ir sporto centras.

Numatyta, kad penkios olimpinės rungtys vyks ne Pekino mieste, o Qingdao, Hon Kongo, Tianjino, Shanghai‚aus, Shenyango ir Qinhuangdao miestuose.

Pagrindinis vasaros olimpinių žaidynių statinys dėl panašios į lizdo formos struktūrą, pavadintas „Paukščio lizdu", pradėtas statyti beveik prieš penkerius metus.

80 tūkst. žiūrovų talpinančiame Pekino nacionaliniame stadione vyks Olimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos, lengviosios atletikos varžybos ir futbolo finalas.

Nuogąstavimai dėl oro kokybės

Astma sergantis pasaulio rekordininkas maratono bėgikas iš Etiopijos Haile‚is Gebrselassie‚is yra užsiminęs, kad nebėgs maratono Pekine, jei lengvosios atletikos varžybos nebus iškeltos iš miesto centro. Tačiau tai nebus padaryta.

BBC atlikto žurnalistinio tyrimo metu neseniai paaiškėjo, kad oro kokybė Pekine šešias dienas iš septynių viršija Pasaulio sveikatos organizacijos smulkiųjų kietųjų dalelių koncentracijos limitą. Ne viena tarptautinė organizacija yra išreiškusi susirūpinimą dėl į Pekiną vyksiančių sportininkų sveikatos.

Tarptautinis olimpinis komitetas taip pat pripažįsta, kad oro kokybė Pekine yra „ne ideali". Skelbiama, kad komitetą užplūdo sportininkų prašymai leisti naudoti vaistus astmos simtomams slopinti, o kai kurie jų dėl to net nusprendė žaidynėse nedalyvauti.

Mokslinių studijų, lyginančių maratono bėgiko pasiekimus esant užterštam ir švariam orui, nėra, tačiau specialistų teigimu, padidėjęs oro užterštumas, temperatūra ir santykinis drėgnumas gali ne tik pakenkti atletų sveikatai, bet ir turėti įtakos pasirodymų rezultatams.

Esant prastai oro kokybei labiausiai nukenčia ilgose rungtyse besivaržantys dviratininkai, maratono bėgikai, ilgų distancijų plaukikai ir triatlonininkai.

Savo ruožtu Pekinas imasi priemonių padėčiai gerinti. Liepos mėnesį imtasi kontroliuoti automobilių eismą, laikinai uždarytos gamyklos bei fabrikai.

Kinai kovą dėl medalių pradėjo anksti

Olimpiados šeimininkė Kinija užsibrėžusi Pekine iškovoti daugiau kaip 32 aukso medalius ir pagerinti atitinkamą Atėnų olimpinių žaidynių rodiklį.

Šaliai olimpiadoje atstovaus per 600 atletų.

„Mūsų tikslas yra medalių lentelėje atsidurti greta geriausiųjų. Mums Atėnuose pavyko iškovojus 32 aukso medalius. Šį kartą norime pasirodyti dar geriau", - sakė Kinijos sporto ministerijos atstovas.

Kiek anksčiau tyrimą atlikęs Sheffieldo Hullamo universiteto (Didžioji Britanija) profesorius Simonas Shiblis mano, kad Pekino olimpinėse žaidynėse Kinija gali užbaigti Jungtinių Amerikos Valstijų, kaip dominuojančios olimpinės šalies, viešpatavimą.

Jo teigimu, Kinija įdėjo daug pastangų, kad taptų pirmaujančia šalimi sporto srityje ir per olimpiadą atsidurtų medalių lentelės viršuje.

Prof. S. Shiblis analizavo buvusius Kinijos pasirodymus olimpinėse žaidynėse, taip pat aiškinosi, kokį poveikį Kinijos medalių laimikiui Pekine turės didelės pinigų sumos ir ištekliai, šalies vyriausybės pumpuojami į sporto plėtros programas.

Mokslininkas prognozuoja, kad kinai gali iškovoti 46 aukso medalius.

Vasaros olimpinėse žaidynėse Kinija pirmąkart dalyvavo 1984 metais Los Andžele. Tuomet ji laimėjo 15 aukso medalių. Tiesa, šias žaidynes boikotavo keliolika šalių.

1988 metais olimpiadoje Seule Kinija laimėjo tik 5 aukso medalius (tiek pat kiek Didžioji Britanija), bet nuo to laiko jos pasirodymai stulbinamai pagerėjo.

Kinai laimėjo po 16 aukso medalių Barselonoje (1992 m.) ir Atlantoje (1996 m.) užimdami ketvirtą vietą medalių lentelėje. Sidnėjuje (2000 m.) jie buvo treti su 28 aukso medaliais, o Atėnuose (2004 m.) - antri su 32.

Prof. S. Shiblio tyrimas iš tikrųjų parodė, kad Kinija laimės 39 aukso medalius Pekine, bet jo komanda mano, kad namų palaikymas užtikrins šeimininkų šaliai dar septynis. Tiesa, su

Buvęs Italijos Olimpinio komiteto vadovas Luciano Barra prognozuoja, kad Jungtinės Valstijos laimės Pekine 45 aukso medalius ir bus medalių lentelės viršuje, už savęs palikdamos Kiniją, kuri iškovos 40 aukso medalių.

Tuo metu JAV Olimpinis komitetas teigia, jog nėra padaręs jokių prognozių dėl Pekino olimpinių žaidynių, bet pripažįsta, kad Kinija yra favoritė užimti pirmąją vietą medalių lentelėje.

Iš viso ketinama išdalinti 303 medalius.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių