TEO nugalėjo latves ir be J.Štreimikytės-Virbickienės pagalbos

Vilniaus TEO pergalei prieš Cėsių "Cesis" klubą neprireikė Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės indėlio. Puolėja aikštelėje nepasirodė, tačiau jos komanda Vilniuje nugalėjo Latvijos čempiones rezultatu 79:66.

Laimėjusi sostinės ekipa grįžo į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) turnyrinės lentelės viršų.

Po "Cesis" pergalės Latvijoje praėjusią savaitę šios rungtynės kėlė didžiulį susidomėjimą, o abu klubai neslėpė noro nugalėti. Pirmajame kėlinuke vyko atkakli ir permaininga kova. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. Sužaidus 6 minutes, L. Harding pelnė dvitaškį, po kurio TEO persvėrė rezultatą (13:12), iniciatyvos iš rankų nebepaleido ir galingai užbaigė pirmąjį ketvirtį - 24:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje po M. Sauliūtės tolimo metimo TEO persvara tapo dviženklė (31:21) ir privertė "Cesis" trenerius prašyti minutės petraukėlės. Ją kur kas geriau išnaudojo TEO: vilnietės spurtavo 10:0 ir susikrovė 18 taškų pranašumą - 41:23. Latvės pakeitė gynybos sistemą ir šiek tiek išmušė Lietuvos komandą iš vėžių. Tritaškiai skriejo pro šalį, tačiau gera kova dėl atšokusių kamuolių puolime neleido varžovėms priartėti. Ilsėtis komandos išėjo TEO pirmaujant 51:36.

Iškart po didžiosios pertraukos, kovodama dėl kamuolio, Q. Holingsworth alkūne trinktelėjo per veidą I. Tarei. Teisėjai užfiksavo tik TEO legionierės klaidą, tuo sukeldami didžiulį "Cesis" trenerio Ainarso Zvirgzdinso pyktį. Tikras nervų karas vyko ir aikštelėje. Tačiau jis pasižymėjo tik netaikliais metimais ir klaidomis. Per šešias minutes TEO nesugebėjo pelnyti taškų. "Cesis" komandai sekėsi šiek tiek geriau. Po R. Valentienės tolimo metimo persvara ištirpo iki 10 taškų (51:41). C. Nnamakos ir I. Dudėnaitės tolimi šūviai atstatė vilniečių persvarą. Po trijų kėlinukų TEO pirmavo 62:48.

Paskutines 10 minučių "Cesis" pastangos pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkme nebuvo sėkmingos. Kėlinuko viduryje I. Tare dviem baudų metimais sumažino taškų deficitą iki 11 (67:56), bet V. Kuktienė pataikė tolimą metimą, po kurio tapo aišku, kad TEO pergalės iš rankų nebepaleis. "Cesis" stengėsi sumažinti skirtumą skubotais tolimais metimais, tačiau šie skriejo pro šalį. Dvikovos pabaigoje po L. Harding dvitaškio TEO persvara padidėjo iki 16 taškų. Ją sumažino LMKL lygoje debiutavusi D. Ozolina - 79:66.

TEO komandai L. Harding pelnė 17, C. Nnamaka - 16, Q. Hollingsworth (12 atk. kam.) - 13 taškų.

"Cesis" gretose rezultatyviausiai žaidė K. Mann, įmetusi 18 taškų. R. Valentienė ir I. Tare pridėjo po 11 taškų.

Šiame straipsnyje: teoCesis