TEO neprilygo „Ros Casares“ krepšininkėms: 48:78 (papildyta)

Vienos Eurolygos favoričių įrodė savo vertę - Valensijos "Ros Casares" nugalėjo namie rungtyniavusią Vilniaus TEO komandą 48:78. Po mačo TEO treneris Rūtenis Paulauskas prisipažino, kad komanda yra itin sudėtingoje padėtyje.

Santykis. Iki šių rungtynių TEO ir “Ros Casares” komandos buvo susitikusios 8 kartus: triskart pergales šventė vilnietės, penkis – ispanės.

Nuotaika. Valensijos krepšininkės į Vilnių atvyko pakiliai nusiteikusios. Praėjusiame ture jos sumindė Rygos TTT ekipą 80 taškų skirtumu. TEO komanda prieš savaitę pralaimėjo kitoms grupės favoritėms – Jekaterinburgo UGMK.

Pagarba. Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas Rusijos sostinėje pirmadienį nužudytas Maskvos srities “Spartak” komandos savininkas Šabtajus Kalmanovičius. Dėl verslininko žūties buvo atidėtas Eurolygos mačas tarp jo valdytos komandos ir Segedo “Szeviep”. Maskvoje anksčiau tą pačią dieną atsisveikinti su Š.Kalmanovičiumi susirinko apie tris tūkstančius žmonių, tarp kurių buvo nemažai sportininkų.

Nuostoliai. Dėl čiurnos traumos rungtyniauti prieš “Ros Casares” negalėjo Daina Staigaitienė, TEO komandoje nebuvo ir susirgusios kitos gynėjos – Chiomos Nnamakos. “Ros Casares” vertėsi be susižeidusios Amayos Valdemoro. Tiesa, D.Staugaitienė buvo registruota rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė.

Tribūnos. “Siemens” arenos tribūnos buvo pustuštės, todėl salėje puikiai girdėjosi trenerių Rūtenio Paulausko ir Isma Canto komandos.

Rezultatas. Rungtynių pradžioje arenos švieslentė „fiksavo“ TEO komandos pranašumą 62:0. Tiesa, netrukus „skirtumas“ išsilygino, o teisėjams teko keletui minučių nutraukti žaidimą, kol švieslentė buvo sureguliuota.

Pirmasis kėlinys. Ispanės kiek geriau pradėjo rungtynes ir 4 min. pirmavo 6:4. TEO nepavyko rezultatyviai užbaigti kelių atakų iš eilės, o “Ros Casares” krepšininkės ėmė bėgti į priekį (6 min. – 4:12). TEO treneris Rūtenis Paulauskas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios tritaškį pataikė Renee Montgomery, po du taškus į savo sąskaitą įsirašė Quanitra Hollingsworth ir Milka Bjelica. Tačiau vilnietėms niekaip nepavyko sulaikyti varžovių lyderės DeLishos Milton, pirmajame kėlinyje pelniusios 10 taškų. Po dešimties minučių TEO atsiliko 11:18.

Antrasis kėlinys. Abi komandos apsikeitė taikliais šūviais. 13 min. “Ros Casares” pranašumas išaugo iki 11 taškų. Pirmą kartą karjeroje ant Eurolygos parketo namų rungtynėse žengė gynėja Diana Žintikaitė, kuri netrukus pelnė pirmuosius savo taškus metimu iš vidutinio nuotolio. Netrukus prie jos prisidėjo dar viena Eurolygos naujokė – vidurio puolėja Giedrė Paugaitė. Ispanių persvara toliau augo – 17 min. TEO atsiliko jau 17:36. Vilnietėms varžovių krepšys tarsi užsirišo – TEO krepšininkės prametė net iš patogių padėčių. Nuaidėjus ilgosios pertraukos sirenai, rezultatas buvo 21:44. TEO komandoje rezultatyviausia po dviejų kėlinių buvo M.Bjelica, pelniusi 6 taškus. „Ros Casares“ ekipoje D.Milton (10 tšk.) pralenkė vidurio puolėja Erika De Souza (12 taškų).

Pertrauka. Pertraukos metu aikštė neištuštėjo: pasiskirsčiusios į dvi komandos, tarpusavyje rungtyniavo keturiolikmetės Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinės.

Trečiasis kėlinys. TEO toliau nesisekė spėti su Eurolygos elitui priskiriamomis varžovėmis. 25 min. “Ros Casares” pirmavo dvigubu skirtumu - 52:26. TEO sunkiai sekėsi rinkti taškus, o Valensijos krepšininkės taip pat šiek tiek atleido vadeles. Po ramaus trečiojo kėlinio R.Paulausko auklėtinės atsiliko rezultatu 30:63.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinė mačo atkarpa tebuvo formalumas. Ispanės nebesivaikė rekordų ir vis dažniau klydo, todėl TEO kiek aptirpdė varžovių persvarą. Rungtynes rezultatu 48:78 laimėjo “Ros Casares” komanda.

Statistika. TEO: Q.Hollingsworth 12 (10 atk. kam., 5 kl.), R.Montgomery 10, G.Paugaitė 9, M.Bjelica ir D.Žintikaitė – po 6, A.Rinkevičiūtė 3 (5 kl.), M.Sauliūtė 2 (5 kl.) (S.Galdikaitė).

“Ros Casares”: D.Milton 23, E.De Souza 14, A.Montanana 10, L.Palau 9, B.Snell 7, J.Vesela 6, L.Drljaca 4, E.Aguilar 3, R.Palusna 2.

Trenerių komentarai. I.Casmo (“Ros Casares”): “Pradėjome rungtynes pernelyg dažnai klysdami, bet gera gynyba leido mums po pirmųjų dviejų kėlinių pirmauti 23 tšk. skirtumu. Antroje mačo pusėje stengėmės palaikyti žaidimo spartą ir sprendėme savo užduotis. Galbūt dėl aktyvios mūsų gynybos varžovės atrodė blogesnės, nei yra iš tikrųjų.“

R.Paulauskas (TEO): „Ir pradėjome, ir visas rungtynes žaidėme blogai. Tik pabaigoje žaidėjoms prabudo sąžinė – juk žaidėme prieš savus žiūrovus. Seniai teko matyti taip žaidžiančią savo komandą. Blogiausia, kad tos krepšininkės, kurios turėjo būti lyderėmis, šiandien visiškai iškrito iš žaidimo. Visos likusios žaidėjos žiūri į jas. Užsienietės turi spręsti pačias sunkiausias situacijos, bet nieko panašaus nebuvo. Nesiruošiame keisti jokių žaidėjų, toliau dirbsime mėgindami amerikietes pritaikyti prie europietiško žaidimo. Su šitaip sulipdyta komanda viskas, ką galiu pažadėti, yra darbas. Dabartinė situacija yra sunkiausia per mano karjerą TEO komandoje. Jaučiuosi kaip patekęs į mėsmalę.“

Šiame straipsnyje: teoRos Casares