Šuolininkas nuo tramplino S.Ammannas perrašė istoriją

Laimės vaikiu vadintas Šveicarijos šuolininkas nuo tramplino Simonas Ammannas iškovojo ketvirtąjį olimpinį aukso medalį savo karjeroje ir tapo absoliučiu rekordininku.

Šeštadienį 28 metų šveicaras nugalėjo šuolių nuo didžiojo tramplino rungtyje ir iškovojo antrąjį tauriausios spalvos olimpinį apdovanojimą Vankuveryje. Prieš tai S.Ammannas laimėjo ir šuolių nuo normalaus tramplino rungtyje.

Atlikdamas pirmąjį šuolį Šveicarijos sportininkas nuskriejo 144 m, antrąjį - 138 m ir iš viso surinko 283,6 balo.

14,2 balo nuo S.Ammanno atsiliko legendinis Lenkijos šuolininkas nuo tramplino Adamas Malyszas (šuoliai - 137 ir 133,5 m), kuris antrąją vietą užėmė ir šuolių nuo normalaus tramplino rungtyje.

Bronzą iškovojo austras Gregoras Schlierenzaueris (šuoliai - 130,5 ir 136 m, įvertinimas - 262.2 balo).

"Nerandu žodžių... Nepaprastai jaudinausi, bet tiesiog turiu kažkokį stebuklingą sugebėjimą ore skrieti toli. Tai iš tiesų nepakartojama", - džiaugėsi S.Ammannas.

Šveicaras du aukso medalius laimėjo ir prieš aštuonerius metus Solt Leik Sityje. Tuomet dvidešimtmečio šveicaro sėkmė buvo vadinama didžiuliu netikėtumu.

Iki šiol tik vienas šuolininkas nuo tramplino olimpinėse žaidynėse buvo triumfavęs keturis kartus. 1984 ir 1988 m. tai padarė suomis Mattis Nykanenas, tačiau vieną medalį jis pelnė komandinėje rungtyje.