„Sūduvai" klaidų Austrijos klubas neatleido

Marijampolės „Sūduva" ir ketvirtą kartą nesėkmingai startavo UEFA taurės antrojo kvalifikacinio etapo varžybose. Lietuvos vicečempionai namuose pirmąį kėlinį garbingai kovojo su Zalcburgo „Red Bull" klubu, tačiau po pertraukos praleido tris įvarčius be atsako ir turėjo pripažinti triuškinančią varžovų persvarą 4-1.

Toks rezultatas austrams praktiškai garantavo kelialapį į kitą etapą dar prieš atsakomąsias rungtynes Zalcburge rugpjūčio 28 dieną, rašo futbolas.lt.

Dvikovą „Sūduva" pradėjo gana neįprasta gynybos linija. Marijampolės klubo gretose debiutavo iš „Atlanto" perėjęs Kazimieras Gnedojus, kuris užėmė vidurio gynėjo poziciją, tuo tarpu Tomas Mikuckis buvo pastumtas į dešinįjį kraštą - tarp atsarginių liko Povilas Leimonas. Rungtynių pradžią nuo suolo stebėjo ir neseniai traumą išsigydęs Darius Maciulevičius.

Mačo starte marijampoliečiai atrodė kiek susikaustę, tuo tarpu svečiai iš karto sukūrė pora labai pavojingų atakų. Iš pradžių virš vartų smūgiavo serbas Saša Iličius, o  7 minutę Johanas Vonlanthenas dešiniajame atakos krašte išmaudė gynėjus ir perdavė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, kur visiškai laisvas Marcas Janko rado laiko susistabdyti kamuolį, bet iš 6 metrų smūgiavo pro šalį.

„Sūduva" taip pat nesnaudė ir grasino tolimu Ramūno Radavičiaus smūgiu, po kampinio pavojingai į vartus iš arti mušė Bobis Božinovskis. Tačiau marijampoliečiams sunkiai sekėsi apsiginti ir „Red Bull" pora kartų bandė atakuoti vartus po kampinių, darė pavojingus prasiveržimus į baudos aikštelę.

Kėlinio viduryje aikštės šeimininkai kiek įsidrąsino, ir nors R.Radavičiui smūgis iš gana dėkingos padėties nepavyko, sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį „Sūduva" išsiveržė į priekį. T.Mikuckis perdavė kamuolį link tolimojo virpsto, kur nuo gynėjų atsidengęs Povilas Lukšys galva iš kelių metrų nuginklavo varžovų vartininką.

Komandos toliau apsikeitinėjo pavojingais išpuoliais. R.Radavičiaus baudos smūgis netikslus, vienas prieš „Sūduvos" vartininką vos neatsidūrė Rene Aufhauseris, po šeimininkų kontratakos pavojingai „Red Bull" vartus atakavo Ivans Lukjanovs, o po T.Mikuckio tolimo smūgio kamuolys rikošetu nuo P.Lukšio kojos praskriejo pro šalį.

Vis tik prieš pertrauką austrams pavyko įjungti didesnę pavarą ir 42 minutę išlyginti skirtumą. Po pakelto kampinio kamuolys atiteko Ibrahimui Sekagya ir šis griūdamas iš arti smūgiavo į vartus. Kamuolys nuo virpsto įriedėjo į „Sūduvos" vartus ir gerokai pakeitė psichologinę pusiausvyrą rungtynėse.

Po pertraukos pirmieji S.Iličiaus smūgiu grasino svečiai, tačiau „Sūduva" per pirmąsias dešimt minučių turėjo pora neblogų progų - po sumaišties atšokus kamuoliui į vartus nepataikė Giedrius Slavickas, o galingam P.Lukšio šūviui iš 15 metrų pritrūko tikslumo. Jau netrukus „auksinės" progos neišnaudojo „Red Bull" puolėjas Marcas Janko. Išvengęs nuošalės jis išbėgo vienas prieš vieną, tačiau labai nerangiai bandė suklaidinti A.Vitkauską ir galų gale išleido kamuolį už galinės linijos.

Tai buvo įspėjimas „Sūduvai" ir juo Lietuvos vicečempionai nepasinaudojo. 58 minutę tas pats M.Janko gavo kamuolį jau baudos aikštelės krašte ir buvo šiek tiek stumtelėtas K.Gnedojaus į nugarą. Teisėjo nuomone, lietuvių gynėjas pažeidė taisykles ir į „Sūduvos" vartus skyrė 11 metrų baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo M.Janko.

Po keturių minučių „Sūduva" dar kartą apmaudžiai suklydo baudos aikštelėje - iš pradžių kamuolio nesugraibė A.Vitkauskas, jam į pagalbą bandė grįžti V.Slavickas, tačiau jaunasi gynėjas bandydamas išmušti kamuolį pataikė į kojas J.Vonlathenui. Antrą į šeimininkų vartus skirtą 11 metrų baudinį M.Janko taip pat realizavo be problemų - 3-1.

Galutinai „Sūduvą" kapituliuoti privertė po keitimo aikštėje pasirodęs „Red Bull" žaidėjas Louis Ngwatas Mahopas. Legionierius iš Kamerūno  vos išbėgęs žaisti gavo kamuolį baudos aikštelės krašte ir tiksliu bei stipriu smūgiu į viršutinį kampą ketvirtą kartą nuginklavo A.Vitkauską.

Vėliau I.Lukjanovas smūgiu iš 13 metrų dar sudrebino varžovų vartų skersinį, o po puikaus I.Lukjanovo perdavimo baudos aikštelės krašte į vartus dar nepataikė G.Slavickas. Tačiau „Red Bull" apskritai mačo pabaigoje užtikrintai kontroliavo žaidimą ir neleido „Sūduvai" net pagalvoti, jog rungtynių baigtis gali būti kitokia nei jų pergalė. Austrijos klubas nubaudė „Sūduvą" už jos klaidas ir nugalėjo įtikinamai.