Sudaryta Lietuvos plaukimo rinktinė, startuosianti Europos čempionate

Pasibaigus Lietuvos plaukimo čempionatui paaiškėjo sportininkai, rugpjūtį Budapešte dalyvausiantys Europos pirmenybėse.

Per tris dienas Lietuvos plaukikai čempionate pagerino šešis įvairių amžiaus grupių Lietuvos rekordus. Vyriausiasis Lietuvos plaukimo rinktinės treneris Žilvinas Ovsiukas sako, kad pagal rezultatus šis čempionatas nebuvo išskirtinis: “Buvo ir rekordų, buvo ir prastesnių rezultatų. Lyginant šių metų čempionato rezultatus su praėjusių metų, jų lygis maždaug vienodas”.

Didelių staigmenų čempionate neužfiksuota. “Tik jaunimas auga – yra jaunesnių, kurie muša rekordus. Patiko man, kad dalyvauti čempionate atvažiuoja lietuvių ir iš kitų šalių ir jie taip pat gerino rekordus. Vadinasi, konkurencija didėja, stiprėja”, - kalbėjo treneris.

Anksčiau Lietuvos čempionate dalyvaudavę užsienio lietuviai konkurencijos vietos sportininkams nepajėgdavo sudaryti. Šįkart, pavyzdžiui., devyniolikmetė plaukikė iš JAV Kristina Kontrimaitė pagerino Lietuvos moterų rekordą 400 m laisvu stiliumi nuotolyje – 4.25,84 min.

Plaukimo rinktinės lyderiams Lietuvos čempionatas buvo tik vienas iš pasirengimo etapų pakeliui į Europos čempionatą, kuris rugpjūčio pradžioje vyks Vengrijoje. „Jie buvo po didelių krūvių, po intensyvių treniruočių, taigi lyderiai dalyvavo “iš treniruočių eigos”. O tie, kas dar nebuvo užsitikrinę teisės dalyvauti Europos čempionate, dėjo visas pastangas, kad pakliūtų į jį“, - sakė Ž.Ovsiukas.

Nepaisant to, lyderiai savo medalius susižėrė. Giedrius Titenis buvo nepralenkiamas 200 m nuotolyje krūtine – 2.19,65 min. ir 50 m nuotolyje krūtine – 28.70 sek. Vytautas Janušaitis pirmas įveikė 100 m nuotolį peteliške – 54,87 sek., 200 m kompleksiniu būdu – 2.02,76 min. ir 50 m peteliške – 24,90 sek.

Be G.Titenio ir V.Janušaičio, į Europos čempionatą rugpjūčio 9–15 d. Budapešte taip pat vyks Edvinas Dautartas, Mindaugas Sadauskas, Paulius Viktoravičius, Aistė Dobrovolskaitė, Igoris Kozlovskis, Matas Andriekus ir, greičiausiai, Giedrius Andriunaitis. Pastarieji du jauni sportininkai iki Europos čempionato savo jėgas liepos viduryje dar išmėgins ir Europos jaunių čempionate Helsinkyje. Rugilė Mileišytė Europos čempionate dalyvauti atsisakė, motyvuodama tuo, jog nori išsigydyti traumas.

“Yra jaunų plaukikų, pavyzdžiui, Tadas Duškinas ir Rūta Meilutytė – jie turėtų būti rinktinėje, pagal mūsų atranką jie galėtų dalyvauti ir pasaulio čempionate. Tačiau dėl amžiaus cenzo, kuris yra nustatytas Europos čempionate – 15 m. merginoms ir 17 m. vaikinams – šiame čempionate jie dalyvauti negali. Nors pagal rezultatus jie jau lenkia kai kuriuos plaukikus, kurie dabar iškovojo teisę dalyvauti Europos čempionate”, - apie augančią pamainą lyderiams kalbėjo Ž.Ovsiukas. 

Pasak trenerio, Europos čempionate tikimasi, kad lyderiai V.Janušaitis ir G.Titenis plauks finale, o kiti plaukikai parodys geriausius asmeninius rezultatus. Be to, šiemet yra pirmi metai, kai plaukikams įvesti normatyvai norint patekti į pasaulio čempionatą. Juos plaukikai galės vykdyti jau šiame Europos čempionate.

„Apskritai šiais metais mums buvo labai daug streso dėl pokyčių Lietuvos sporto srityje. Tai įnešė sąmyšio, ir kai iš šono jauti ne palaikymą, o kažkokią suirutę, tai neprisideda prie geresnių darbo rezultato. Galima sakyti, šie metai – išgyvenimo metai. O kitais metais norisi laimėti – visi tikslai dėl olimpinių žaidynių”, - kalbėjo Ž.Ovsiukas.


Šiame straipsnyje: plaukimasŽilvinas Ovsiukas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių