Studentų krepšinio lygoje pirmauja Kauno studentai

Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) madas ir toliau diktuoja Kauno komandos. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU) - vienintelės komandos, kurios ir toliau žengia be pralaimėjimų.

Atsakymai į klausimus - per vieną kėlinį

Lygos čempionai VDU krepšininkai ir toliau karaliauja studentų arenose. Kauno komanda uostamiestyje viską išsprendė jau per pirmąjį kėlinį ir nugalėjo dvikovoje su Klaipėdos universiteto (KU) komanda 90:77.

Kauniečiai jau pirmajame kėlinyje praūžė per šeimininkų krepšį kaip Baltijos jūros uraganas ir susikrovė triuškinamą persvarą. Saugus 20 taškų atstumas vėliau buvo sunkiai įveikiamas Klaipėdos komandai, kuri visas rungtynes vijosi varžovus, tačiau pirmojo ketvirčio škvalo padarinių likviduoti nepavyko.

„Gal reikės vaikinus nuvesti į vaikų arba veteranų varžybas? Pamatytų kaip ten žaidėjai kaunasi dėl kiekvieno kamuolio, kokios ten aistros. Komandoje gal tik du trys krepšininkai šiandien gali ramiai miegoti, visi kiti buvo apvalūs nuliai. Taip kaip šiandien žaidė varžovai, tai mes juos turėjome įveikti, tačiau ne su tokiu nusiteikimu“,- po rungtynių svarstė KU vyriausiasis treneris Mindaugas Mockus.

„Pradžioje labai lengvai pabėgom, vėliau ėmėme nepataikyti ir varžovai sumažino skirtumą. Šiaip lengvos rungtynės ir nesunki pergalė“,- po rungtynių lakoniškas buvo VDU vyriausiasis treneris Arūnas Juknevičius.

KU - VDU 77:90 (9:33, 15:14, 24:23, 29:20).

KU: E.Lengvinas 22, J.Kazakauskas 14, D.Vaitelis 13;

VDU: A.Drungilas 18, Š.Zablockis, A.Karbauskas po 16.

Sunki VPU pergalė

Lygiaverčių varžovų dvikovoje sostinėje vietos pedagoginis universitetas (VPU) tik po atkaklios kovos 83:74 įveikė lygos autsaiderį Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandą.

Žemės ūkio mokslus kremtantys pakaunės krepšininkai buvo rimtai nusiteikę kautis dėl pergalės, juolab, kad Vilniaus komandoje nebuvo „Lietuvos ryto“ žvaigždžių. Pirmajame ketvirtyje svečiams pavyko primesti savo žaidimą. Tačiau antrajame kėlinuke VPU vyrai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, kurios užteko iki rungtynių pabaigos. Nors varžovai bandė vytis šeimininkus, pastarieji išsaugojo nedidelį pranašumą ir šventė antrąją pergalę sezone.

„Lygios ir gražios rungtynės. Komandos buvo lygios, tačiau nedidelį pranašumą turėjome mes ir nuolat pirmavome. Abi komandos troško pergalės, tačiau šįkart mums pasisekė labiau“,- po rungtynių sakė VPU strategas Algimantas Šatas.

VPU - LŽŪU 83:74 (19:24, 30:16, 13:13, 21:21).

VPU: V.Jatulevičius 22, L.Chmieliauskas 21, A.Račkauskas 12;

LŽŪU: A.Lubys, Ž.Danielius po 16, A.Strelčiūnas 10.

Pirmoji LKKA pergalė

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę naujajame sezone, namų aikštelėje 100:73 sutriuškinę vis dar be pergalių liekančią Mykolo Riomerio universiteto (MRU) komandą.

Vilniaus ekipa dvikovoje priešinosi varžovams pusę rungtynių ir neleido kauniečiams įgyti didesnės persvaros. Tačiau po didžiosios pertraukos į aikštelę sugrįžę kauniečiai tiksliai vykdė trenerio nurodymus ir ėmė tolti nuo varžovų. Rungtynių pabaigoje šeimininkai ėmė triuškinti varžovus iškovojo pirmąją pergalę lygos sezone.

„Vyrai žaidė tvarkingai, disciplinuotai. Metė iš patogių padėčių, ilgai įžaidinėjo kamuolį. Mes padarėme tik 6 klaidas ir tai daug ką pasako“, - po rungtynių pabrėžė LKKA vyriausiasis treneris Edas Nickus.

LKKA - MRU 100:73 (25:17, 21:25, 31:16, 23:15).

LKKA: D.Gricius 20, V.Gudaitis 19, Š.Virgelis 13;

MRU: R.Jukonis 12, E.Jezukevičius 11, A.Lukoševičius 10.

KTU dūris sezono lyderiams

Netikėtą pralaimėjimą namų aikštelėje patyrė iki šiol be pralaimėjimų žengusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto komanda, kuri 67:94 pralaimėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipai.

Kauniečiai šiose rungtynėse žaidė tolygiai ir po truputėlį didino pranašumą. VGTU krepšininkai susidūrė su gerai organizuota, susižaidusia komanda. Vilniaus ekipa niekuo negalėjo prilygti varžovams ir kapituliavo ketvirtajame ketvirtyje.

„Varžovai buvo viskuo geresni - greičiu, pataikymu, susižaidimu. Jei jau namų arenoje nepataikome baudų metimų, apie kokią pergalę mes galime kalbėti“,- auklėtiniams priekaištų turėjo VGTU vyriausiasis treneris Gintaras Šerkšnas.

VGTU - KTU 67:94 (14:20, 12:18, 22:24, 19:32).

VGTU: M.Norkus 15, E.Žilinskas 13, M.Girnius 9;

KTU: M.Stropus 24. E.Stanionis 18, E.Žukaitis 15.