A. Stanislovaitis: tik superžmonės gali padaryti superžmogų

Kandidato į Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentus Alekso Stanislovaičio kalba rinkiminės konferencijos metu buvo audringa. Bet dar audringesnė buvo Eimanto Skrabulio šalininkų reakcija. Rinkimus laimėjusiam E.Skrabuliui netgi teko atsiprašinėti, kad šie, siekdami apginti verslininką, neišvengė ir įžeidimų A.Stanislovaičio adresu.

„Kandidatuoju, kad Eimantui būtų smagiau. Kad nebūtų kaip Brežnevo laikais. Kad būtų demokratija. Man sako, kaip tu drįsti. Bet aš nematau tame nieko blogo“, – įžanginiame žodyje tarė A.Stanislovaitis.

Jo programoje buvo per 20 punktų, kuriuos A.Stanislovaitis pristatinėjo itin emocingai. Kai kurie iš jų labiau priminė priekaištus buvusiai LLAF valdžiai, nei programinius planus. LSU sporto prorektorius nevengė pateikti pakankamai vaizdžių pavyzdžių.

„Kartą dviem vaikinams viešbutyje teko miegoti po viena antklode, – apie varžybų užsienyje metu Lietuvos lengvaatlečiams užsakomus neva prastus viešbučius kalbėjo A.Stanislovaitis. – O juk jie normalios orientacijos...“

A.Stanislovaitis taip pat aiškino, kad LLAF turi atsigręžti į Lietuvos regionus, kur lengvoji atletika sparčiai užleidžia pozicijas, ir pareiškė, kad iš olimpinių žaidynių grįžti medalių – lengvaatlečiams nėra geras rezultatas.

A.Stanislovaičio kalbos įrašą ir santraukas pateikiame žemiau.

Emocinga A.Stanislovaičio kalba sukėlė E.Skrabulio šalininkų nepasitenkinimą. Šie vienas po kito rėžė: kad tai buvo ne programa, o dėstytojo kalba studentams, kurie nieko nesupranta; kad A.Stanislovaitis bando lipti ne į savo roges – geriau ir toliau sau dirbtų mokslinį darbą universitete.

Arba kad A.Stanislovaitis laikui bėgant „pasikėlė“. „Aleksai, pasidarei aukščiau nei kiti“, – priekaištavo kolegos lengvaatlečiai.

Netgi pasišaipyta, kad rinkimų išvakarėse A.Stanislovaitis neva nusipirko jį giriantį straipsnį „Lietuvos ryte“ , o programą nusikopijavo nuo krepšinio federacijos.

Emocijas bandė glaistyti olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. „Abu kandidatai – yra vieni iškiliausių lengvosios atletikos žmonių. Rezultatai, kuriuos pasiekėme – pasiekėme vieningo darbo dėka. Jei toliau taip dirbsime, apjungsime protą ir jėgas – rezultatai tik gerės. Abu kandidatai verti prezidento posto“.

Kaip paaiškėjo vėliau, už A.Stanislovaitį rinkimuose balsavo 22, už E.Skrabulį – 45 LLAF nariai. Įdomu tai, kad E.Skrabulis panoro A.Stanislovaitį matyti LLAF taryboje, į kurios sudėtį įeina ir A.Stanislovaičiui garsiai oponavę Ana Ambrazienė, Vaclovas Kidykas, Algimantas Baranauskas bei kiti.

Alekso Stanislovaičio kalbos epizodai:

„LLAF turi turėti aiškia viziją ir strategiją. Pribrendo tam laikas.

Reikia apriboti prezidento kadencijų skaičių iki dviejų. Padidinti viceprezidentų skaičių, kad būtų atstovaujami regionai. Lengvoji atletika, galima sakyti, šiuo metu yra tik Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje.

Viceprezidentas ir generalinis sekretorius negali būti tas pats žmogus. Kai išvyksta prezidentas, federacijai vadovauja viceprezidentas, o tada gaunasi, kad viceprezidentas vadovauja pats sau.

Siūlau atsisakyti revizijos komisijos. Pakeisti ją nepriklausomą audito kompanija, kuri pateiktų išvadas apie metinę LLAF veiklą.

Būtina gerinti lobistinę veiklą – kai kurios sporto šakos net ir krizės metu sugeba padidinti trenerių skaičių savivaldybėse, o lengvoji atletika praranda.

Atstovauti LLAF interesus visuose su sporto bazėmis susijusiuose klausimuose. Pavyzdžiui, Jonava kuria puikų centrą su devyniais bėgimo takais, bet ar mūsų federacija apie tai žino ką nors? Jonavoje apskritai likęs tik vienas lengvosios atletikos trenerio etatas...

Nesiųsti sportininkų aklai į treniruočių stovyklas Ispanijoje ar Italijoje, pabandyti surasti ekonomiškesnių būdų arba ieškoti mainų galimybių.

Noriu rinktinės trenerio Kęstučio Jezepčiko paklausti, kiek seminarų buvo treneriams padaryta? Tai labai svarbu.

Atskirų rungčių vyr. trenerių skyrimas. Nėra gerai, kai primetama iš viršaus. Jei bus rajone geras treneris, jis turi gauti šansą. Žmones viską mato, jų neapgausi, nereikia primesti iš viršaus.

Dalyvavimas EAA ir IAAF programose, fondų lėšų pritraukimas. Pasinaudojimas ES struktūriniais fondai. Gal federacijai reiktų pagaliau būstinės? O ne glaustis pas E.Skrabulį firmoje?

Marketingo grupės sukūrimas. Turime olimpinį čempioną, prizininkų, bet nepasinaudojame jų vardais, o galėtume V.Aleknos fondą įkurti.

Būtinas federacijai atstovas spaudai. Pažiūrėkite, kaip tenisininkas Ričardas Berankis piarinamas...

Būtinas sporto gydytojo etatas. Būtinas. Geriau sutaupykime nesurengdami kokio baliaus...  Tik superžmonės padaro superžmogų. Jei talentą sups specialistai, bus ir rezultatai.  Net pats Sergejus Bubka pripažino, kad iškilo tik todėl, kad jį supo patys geriausi specialistai.

Taip, šiemet olimpinėse žaidynėse dalyvavo rekordinis skaičius Lietuvos lengvaatlečių. Bet nė vieno medalio. Kas išvis būtų, jei ne veteranai A.Skujytė ir V.Alekna? Nieko visiškai. Visuomet bendraudamas su žurnalistais ginu lengvąją atletiką, aiškindamas, kad vien normatyvo įvykdymas yra didelis rezultatas, bet, žinote, kartais ir kritikai būna teisūs – juk iš tikrųjų nėra medalio.

Reikia įsteigti sporto mokslo komisiją. Tokių mokslininkų turime, bet jų neišnaudojame. LLAF savanorių klubą įkurti. Jie nieko nekainuoja, bet kalnus nuverčia.

Sudaryti sportininkams geresnes sąlygas varžybose užsienyje. Pavyzdžiui, nuperkami sportininkams lėktuvo bilietai rytiniam 4 val. skrydžiui. Tokiu laiku vagys eina vogti neatsitiktinai – miegas tokiu metu kiečiausias. O sportininkai tokiu laiku turi keltis ir vykti į oro uostą. Medikai buvo pakraupę, juk visas metų darbas dėl tokio dalyko nuėjo perniek. Reikėjo atstatinėti sportininkus.

Regionuose lengvoji atletika turi atsikovoti prarastas pozicijas. Tai turi daryti ne kas kitas, o žmogus, kuris formuoja politiką – prezidentas“.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių