Sprintas laimės lietuvių slidininkams neatnešė

Trečiadienį visi keturi Vankuverio olimpinėse žaidynėse dalyvaujantys Lietuvos slidininkai startavo sprinto rungties varžybose, tačiau nei vienam jų nepavyko įveikti kvalifikacijos barjero.

Į kitą etapą - ketvirtfinalį - pateko po 30 geriausiai kvalifikacijoje pasirodžiusių vyrų ir moterų. Sprinto rungties dalyviai varžėsi šliuoždami klasikiniu stiliumi.

Aukščiausią poziciją iš lietuvių užėmė Mantas Strolia. Trenerės Kazimieros Strolienės sūnus 1,6 km nuotolį įveikė per 3 min. 47,17 sek. ir užėmė 46 vietą.

Lietuvis 12,60 sek. pralaimėjo atrankos etape triumfavusiam rusui Aleksandrui Panžinskiui. Norint patekti į ketvirtfinalį, M.Stroliai reikėjo šliuožti daugiau nei 7 sekundėmis greičiau.

Aleksejus Novoselskis užėmė 53 vietą (3 min. 51,70 sek.), o Modestas Vaičiulis finišavo vienu laipteliu žemiau (3 min. 52,10 sek.). Kvalifikacijoje dalyvavo 62 slidininkai.

Moterų varžybose Irina Terentjeva aplenkė vos 5 varžoves ir 1,4 km distanciją įveikė 49-a tarp 54 startavusių sportininkių. 25 metų lietuvė trasoje sugaišo 4 min. 4,47 sek. ir kvalifikacijoje nugalėjusiai norvegei Marit Bjoergen, kuri prieš dvi dienas laimėjo bronzą varžydamasi 10 km nuotolyje, nusileido 26,42 sek.

I.Terentjeva šliuožė greičiau tik už Kirgizijos, Turkijos, Kinijos, Kroatijos ir Australijos atstoves. Iki pirmojo trisdešimtuko lietuvei pritrūko daugiau nei 13 sek.

Kovingumo pavyzdį lietuviams pademonstravo Slovėnijos slidininkė Petra Majdič, kuri prieš pat startą atlikdama apšilimą patyrė traumą . Nepaisant akivaizdžiai patiriamo skausmo, šio sezono pasaulio taurės lyderė sprinto įskaitoje iščiuožė į trasą ir finišavo devyniolikta.

Šiame straipsnyje: Vankuverisslidinėjimas