Sportinių laivų Europos čempionate lietuviai pelnė sidabrą

Stipriausios Lietuvos jachtų klasės RS-280 atstovai sėkmingai debiutavo ORC sportinių laivų Europos čempionate Sankt Peterburge.

Jachta „Levante“, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio, varžybose iškovojo sidabro medalį,  o jachta „Tornado“, vadovaujama kapitono Audriaus Jasinsko, užėmė 7 vietą.

Lietuvos jachtų klasės RS-280 atstovai pirmą kartą varžėsi Europos mastu. ORC sportinių laivų čempionate iš viso dalyvavo 26 laivai iš 6 šalių. Jachtos varžėsi 9 plaukimuose: 7 olimpinėse distancijose ir 2 maršrutinėse-kruizinėse. Pirmąsias varžybų dienas jachta „Levante“ pirmavo, tačiau paskutiniąją varžybų dieną Rusijos jachta „Prima“ išplėšė pergalę ir laimėjo aukso medalius.

Sidabro medaliais pasipuošė jachtos „Levante“ įgula: kapitonas T.Rymonis, Virginijus Rainys, Gediminas Jurevičius, Rolandas Žentelis.

RS-280 jachtos yra sukurtos ir gaminamos Kaune. "Šią jachtų klasę galima pelnytai vadinti nacionaline jachtų klase. RS-280 konstrukcija pritaikyta varžyboms. Tai greičiausios ir manevringiausios Lietuvoje kreiserinės sportinės jachtos", - teigiama pranešime žiniasklaidai.

ORC ("The Offshore Racing Congress") – tai tarptautinė, pasaulyje labiausiai pripažinta jachtų matavimo ir reitingavimo sistema.

Šiame straipsnyje: regatosjachtos