Sportininkams teks dar labiau veržtis diržus

Kiti metai bus itin svarbūs, nes prasidės atranka į Londono olimpines žaidynes, tačiau šalies biudžeto projekte papildomų lėšų sportui nenumatyta.

Todėl specialistai prognozuoja, kad Londone Lietuvos olimpinė delegacija bus smarkiai sumažėjusi, o jauniems ir perspektyviems sportininkams 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpiada taip ir liks neišsipildžiusia svajone, praneša LTV "Panorama".

2010-ieji Lietuvos sportininkams buvo vieni sunkiausių per kelerius metus. Net į valstybės finansuojamų sportininkų sąrašą įtrauktiems aukščiausio lygio atletams teko smarkiai susiveržti diržus. Jie buvo priversti rinktis mažiau kainuojančias, prastesnių sąlygų treniruočių stovyklas, kuriose teko atsisakyti gyvybiškai reikalingų medikų, masažuotojų, o kartais net trenerių.

Ne išimtis ir šiuolaikinė penkiakovė, kurios atstovai prieš mėnesį vykusiame pasaulio čempionate iškovojo net keturis medalius. Pasak planetos vicečempione tapusios Donatos Rimšaitės, tai daugiau ankstesnių metų įdirbio rezultatai. Šiemet būta mėnesių, kai geriausiems Lietuvos penkiakovininkams tekdavo verstis su bedarbio pašalpos dydžio stipendija.

"Teko rinktis tam tikrus startus, trūko pinigų, treneriai suko galvą, kur važiuoti. Juolab, kad tų maistpinigių ar stipendijų buvom labai nuskriausti vienu metu. Netgi kildavo mintis, ar verta sportuoti, nes penkiakovė nėra komerciška sporto šaka, ir mes esam visiškai priklausomi nuo valstybės", – teigė pasaulio šiuolaikinės penkiakovės vicečempionė D. Rimšaitė.

2011-ieji – priešolimpiniai metai. Daugumai sporto šakų nuo sausio 1-osios prasidės atranka į Londono olimpines žaidynes, todėl lėšų tinkamai pasirengti svarbiausiems startams prireiks kur kas daugiau. Vis dėlto svarstomame kitų metų valstybės biudžeto projekte sportui numatyta skirti vos keliais milijonais daugiau nei pernai – šiek tiek per 41 mln. litų. Ir tai tik todėl, kad nuo šiol penki didžiausi šalies sporto medicinos centrai priskirti Kūno kultūros ir sporto departamentui.

Į Londono olimpiadą vykti pretenduojantiems sportininkams iš minėtų pinigų numatyta atriekti apie 11 mln. litų – 30 proc. mažiau nei prieš Pekino olimpines žaidynes, nors reiktų dar bent 2 milijonų.    

"Sumažėjus finansavimui mes pagrindinį dėmesį skiriam būtent pirmajam sąrašui – pagrindinių rinktinės kandidatų pasiruošimui Europos ir pasaulio čempionatuose ir tuo būdu užtikrinam pasirengimą Londono žaidynėm. Tačiau mes turim neužmiršt, kad Londono žaidynės pasibaigs ir dar po ketverių metų bus Rio de Žaneiras. Jei norime, kad būtų kam ten atstovauti ir atitinkamam lygyje, mes, be abejo, turime galvoti apie pamainos sportininkų finansavimą ir užtikrinimą", – kalbėjo Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas.

"Dar važiuojam senu bagažu, o kas laukia jaunimo, aš nežinau, nes jiems iš viso nėra lėšų. Pirmi sąrašai dar gauna, o apie trečius ar ketvirtus man net nekyla mintis pagalvoti", – kalbėjo D. Rimšaitė.

Valstybės finansuojamame olimpinės programos "Londonas-2012" pirmame sąraše, planuojama, bus 12 sportininkų ir Lietuvos krepšinio rinktinė, antrame sąraše – dar 38 atletai. Šiemet į stipriausiųjų aštuntukus ar dvyliktukus pasaulio ir Europos čempionatuose nepatekę, tačiau taip pat potencialūs Londono olimpinių žaidynių dalyviai turės tenkintis trečiuoju sąrašu, kuriam lėšų labiausiai ir truks.

Jei išsipildys blogiausias scenarijus ir valstybės biudžete neatsiras kelių papildomų milijonų, Kūno kultūros ir sporto departamentas trūkstamus pinigus žada gauti mažindamas sporto federacijų finansavimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių