Šokių čempionate šeimininkams keliami maksimalūs tikslai

Gruodžio 3 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančiame Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionate ant parketo suksis beveik 300 profesionaliausių ir talentingiausių planetos Lotynų Amerikos šokių šokėjų.

Iš viso čempionate dalyvauti užsiregistravo 18 šokių ansamblių, iš Olandijos, Austrijos, Mongolijos, Didžiosios Britanijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos bei Lietuvos. Kiekvieną ekipą sudarys 8 šokėjų poros, o šeimininkams atstovaus dvi komandos: septynis kartus Europos ir šešiskart pasaulio čempionas Klaipėdos universiteto „Žuvėdros-1“ ansamblis bei „Žuvėdros-2“ ekipa - čempionatų finalininkė. Abiejų ansamblių vadovai - Skaistė ir Romaldas Idzelevičiai.

„Su pirmąja komanda pretenduosime į auksą. Pagal kompozicijos atlikimą ir techniką nematome kas geriau pasaulyje galėtų tai padaryti. Tačiau objektyvumas pasiekiamas per teisėjų subjektyvumą. Tikiuosi, klaidų teisėjams šįkart išvengti pavyks. Antrąją komandą norime matyti kuo aukščiau: 4 arba 5 vietos finale - būtų labai geras įvertinimas. Tikiuosi, jog renginys sostinėje papuoš artėjančias maloniausias metų šventes - Kalėdas bei Naujuosius“,- spaudos konferencijoje ketvirtadienį tvirtino Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) prezidentas ir čempionato organizacinio komiteto vadovas Gintaras Skorupskas.

Pasak jo, nuo 1996-ųjų tai būsiančios jau trečiosios Lotynų Amerikos šokių ansamblių planetos pirmenybėse Lietuvoje. Dukart LSŠF buvo patikėta surengti ir Lotynų Amerikos šokių ansamblių Senojo žemyno čempionatus.

„Surengti tokį čempionatą savo šalyje - tai ne tik didelė garbė ir puikus mūsų šalies šokėjų, trenerių ir Lietuvos sportinių šokių federacijos darbo įvertinimas, bet ir nemaža atsakomybė. Jau parduota du trečdaliai bilietų į varžybas. Kol kas visas pasirengimas čempionatui vyksta sklandžiai. Tikime, jog toks pat bus ir čempionatas“,- kalbėjo LSŠF viceprezidentas bei pirmenybių direktorius Virginijus Visockas.

Jo teigimu, čempionato, kurį sudarys ketvirtfinalio, pusfinalio bei finalo etapai, sąmata sieks bemaž ketvirtį milijono litų. "Po ketvirtfinalio liks 12 ansamblių, o į finalą pateks šeši kolektyvai. Į finalą iškopusiems šokėjams teks parodyti savo programą tris kartus. Kompozicijos trukmė - 6 su puse minutės. Arenoje šokėjams bus įrengta 400 kvadratinių metrų (20x20 m) aikštelė, kas lengvai sutilptų aštuonios poros.

„Atmosfera bus ne blogesnė nei krepšinyje“,- pažadėjo V. Visockas, nusistebėjęs, jog šįkart tarp septynių Pasaulio sportinių šokių paskirtų teisėjų nebus atstovo iš Rusijos.

Čempionato organizacinio komiteto narė bei LSŠF generalinė sekretorė Vida Kanišauskienė teigė, jog be be trijų spalvų medalių prizininkams, visi į finalą iškopę ansambliai pelnys taures, kurias įsteigė Vilniaus savivaldybė, Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS), Lietuvos asociacija „Sportas visiems “ bei LSŠF.

„Šokėjai nusiteikę gerai ir dirba noriai. Labai gerai atrodo pirmoji komanda, kuri atliks kompoziciją “Uraganas„ pagal grupės “Scorpions„ muziką. Antrajai komandai su kompozicija “Kuba„ trūksta fizinės ištvermės. Turime naujokų. Dar liko šiek tiek laiko. Manau, kad fizinį pasirengimą dar galima pagerinti. Tikiuosi, kad ir antroji komanda pasirodys labai gerai“,- tvirtino vienas abiejų uostamiesčio

„Žuvėdros“ ekipų vadovų R. Idzelevičius.

Jis pripažino, jog treniruotėse „Žuvedros-1“ ansambliui žymiau geriau pavyksta atlikti kompoziciją antruoju bandymu bemaž iš karto po pirmojo atlikimo, o štai „Žuvėdros-2“ ekipai antruoju bandymui intensyviai atlikti sąvają programą dažnai „pritrūksta kvapo“.

LSŠF tikisi, jog į Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionatą Lietuvoje atvyks daugiau nei 1000 svečių iš viso pasaulio.

„Sportiniai šokiai - tai ir sportas, ir menas, todėl tikimės, jog šis čempionatas padovanos daug gražių akimirkų ir bus puiki dovana tiek mūsų šalies visuomenei, tiek į Lietuvą atvykusiems svečiams“, - įsitikinęs V. Visockas.

Lotynų Amerikos šokių ansamblių planetos pirmenybių Vilniuje globėja sutiko būti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

R. ir S. Idzelevičių auklėtiniai „Žuvėdros“ šokėjai šešis kartus (1999, 2002-2005 ir 2008 metais) yra iškovoję pasaulio Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionatų auksą bei septynis kartus (1999, 2001, 2003-2006 ir 2009 metais) triumfavo Senojo žemyno čempionatuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių