Š.Jasikevičiaus ir M.Pociaus ekipos pergale pradėjo „Top 16“ etapą

Pergalingai 2011-2012 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro antrojo etapo „Top 16“ varžybas pradėjo Šarūno Jasilevičiaus Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) ir Martyno Pociaus Madrido „Real“ (Ispanija) klubai.

Europygos čempionė Atėnų „Panathinaikos“ komanda pirmosiose G grupės rungtynėse ketvirtadienį svečiuose 78:57 (24:10, 19:13, 15:10, 20:24) nugalėjo Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) ekipą.

Lietuvio indėlis į pergalę - 6 taškai, 2 atkovoti kamuoliai ir rezultatyvus perdavimas. Per 13 su puse minutės (13:39) Š. Jasikevičius pataikė visus 3 dvitaškius bei dusyk suklydo.

Rezultatyviau už lietuvį nugalėtojų gretose žaidė Davidas Loganas (12 tšk.), Romainas Sato (11 tšk.), Mike'as batiste (10 tšk.) ir Ianas Vougioukas (8 tšk.).

Šeimininkams 10 taškų pelnė Antonis Fotsis, 8 - Masonas Rocca, 7 - Alessandro Gentile.

Kitame grupės susitikime dar trečiadienį Kazanės „Uniks“ (Rusija) krepšininkai namuose 76:71 palauė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) ekipos pasipriešinimą.

Pirmajame F grupės susitikime Madrido „Real“ klubas ketvirtadienį išvykoje 81:80 (15:20, 22:19, 25:19, 19:22) įveikė Malagos „Unicaja“ (Ispanija) penketuką.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 5 taškus ir sugriebė 1 kamuolį. 12 su puse minutės rungtyniavęs M. Pocius pataikė 1 tritaškį iš 6 bei 1 dvitaškį iš 3.

13 taškų prie pergalės prisidėjo Kyle'as Singleris, po 12 - Ante Tomičius ir pergalingą metimą, likus pusei sekundės, įmetęs Nikola Mirotičius.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Luka Zoričius (32 tšk.), Bernis Rodriguezas bei Kristapas Valteris (po 9 taškus).

Išvakarėse pirmajame F grupės mače Sienos „Montepaschi“ (Italija) komanda be traumuotų Rimanto Kaukėno ir Kšyštofo Lavrinovičiaus namuose 81:67 nugalėjo Bilbao „Gescarp BB“ (Ispanija) ekipą.

Dvi geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į turnyro ketvirtfinalį, kuriame bus varžomasi iki trijų pergalių.

2011-2012 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio finalo ketverto turnyras gegužės 11-13 dienomis bus surengtas Stambule (Turkija).