Šiauliečių simpatijas pelnę italai Serbijos „ereliams“ neprilygo

Šiaulių arenoje prasidėjo 2011-ųjų metų Europos krepšinio čempionato B grupės kovos. Pirmajame mače susitiko Serbijos ir Italijos rinktinės.

Ši dvikova buvo vadinama centriniu pirmosios varžybų dienos maču, kadangi abi ekipos neslepia ambicijų prasibrauti į kita varžybų etapą. Tačiau lygiai tokių pačių ambicijų turi mažiausiai dar dvi šios grupės komandos Vokietija ir Prancūzija, o autsaiderėmis laikomos Latvija ir Izraelis taip pat nesiruošia iš anksto kelti baltos vėliavos. Į kitą etapą prasibraus tik trys stipriausios ekipos.

Pirmąją serbų ir italų akistatą masino ir tas faktas, kad abi ekipos užima gretimas vietas FIBA pasaulio krepšinio rinktinių reitinge: italai – septinti, serbai – aštunti.

Praėjusiame Europos čempionate serbų rinktinės treneris Dušanas Ivkovičius į Lenkiją atsivežė labai jauną komandą ir ši sugebėjo sensacinga pažingsniuoti iki pat finalo, kuriame nusileido Ispanijai.

Italijos rinktinė Senojo žemyno pirmenybėse paskutinį kartą žaidė 2007-aiaisis, o šį turnyrą pateko tik gavus papildomą kvietimą.

Turbūt dėl dar nuo 1995-ųjų Europos čempionato besitęsiančios mūsų ir serbų priešpriešos dauguma neutralių aistruolių Šiaulių arenoje palaikė „Squadra Azzurros“ ekipą.

Nors prieš dvikovą favoritais buvo laikomi praėjusiais metais pasaulio čempionate ketvirtąją vietą užėmę serbai, Simone Pianigiani pirmosiomis minutėmis spurtavo ir atitrūko 18:10. Vertėtų paminėti, kad pirmuosius taškus „ereliai“ sugebėjo pelnyti tik sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes.

Balkanų krepšininkai pirmosiomis minutėmis niekaip nesugebėjo išspręsti Denverio „Nuggets“ ekipoje rungtyniaujančio Danilo Gallinari mįslės. Per pusantro kėlinio 208 cm ūgio puolėjas buvo surinkęs beveik pusę savo komandos taškų – 10.

Antrojo kėlinio viduryje italai pateko į „duobę“. S.Pianigiani auklėtiniai per keturių minučių atkarpą nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję serbai ne tik pasivijo, bet ir pirmą kartą persvėrė rezultatą (23:22).

Pagavę žaidimo ritmą serbai nutolo ir laimėjo pirmąją rungtynių pusę 35:29.

Trečiojo kėlinio pabaigoje italams sumažinus atsilikimą iki 51:55, arenoje pasigirdo griausmingi aplodismentai. Kiekviena serbų ataka buvo sutinkama švilpimu, o tribūnose vis garsiau skanduojama „Italia“.

Vis dėlto šiltas palaikymas italams sparnų neužaugino. Lemiamame ketvirtyje serbai rungtyniavo šaltakraujiškiau ir pelnytai laimėjo 80:68.

17:45 antrąsias šios grupės rungtynes žais Prancūzija ir Latvija, o 21:00 susitiks Vokietija ir Izraelis.

Serbija – Italija 80:68 (10:18, 25:11, 22:24, 23:15)

Serbija:Milošas Teodosičius ir Milenko Tepičius - po 15 taškų, Milanas Mačvanas 14.

Italija: Andrea Bargnanis 22, Danilo Gallinari 15, Marco Belinelli 9.

Šiame straipsnyje: Eurobasketeurobasket2011