Šešiolikmečiai nušlavė varžovus

Sekmadienį Europos jaunučių (gim. 1992 m. ir vėliau) vaikinų krepšinio čempionato nugalėtojais tapo Lietuvos krepšininkai, finale 75:33 sutriuškinę įveikę Čekijos rinktinę.

Lietuviai pirmą kartą laimėjo šio amžiaus (iki 16 metų) Europos pirmenybes. Lietuvos rinktinė laimėjos visas 8 rungtynes, nepatyrusi rimtesnio pasipriešinimo. Lietuviai čekus grupės varžybose buvo įveikę 76:48.

Čempionais tapo Vytenis Čižauskas, Jonas Valančiūnas, Tautvydas Sabonis, Tomas Urbonas, Rolandas Jakštas, Rimvydas Brencius, Edgaras Ulanovas, Deividas Pukis, Dovydas Redikas, Taurantas Tamošiūnas, Lukas Žemaitis, Evaldas Aniulis. Rinktinę treniruoja Kazys Maksvytis.

Lietuvos krepšininkai šią vasarą pralaimėjo du Europos čempionatų (jaunių ir jaunimo) finalus, iškovodami sidabro medalius.