Septintą nesėkmę patyrė Kauno „VIČI-Aistės“ krepšininkės

Septintą nesėkmę aštuntose FIBA Eurolygos moterų krepšinio turnyro rungtynėse patyrė be Sandros Linkevičienės žaidusios Kauno „VIČI-Aistės“ krepšininkės, kurioms nepavyko savo aikštėje atsirevanšuoti A grupės lyderei Stambulo „Galatasaray“ komandai už nesėkmę pirmajame moterų Eurolygos turnyro rate. Kaunietės trečiadienį namuose nusileido varžovėms rezultatu 66:84 (13:19, 16:26, 14:20, 23:19).

Po lygios rungtynių pradžios „Galatarasay “ spurtavo pirmojo kėlinio pabaigoje ir susikrovė 8 taškų persvarą po Dianos Taurasi metimo - 8:16. Puikiai pirmąsias 10 minučių žaidusi Tatjana Lichtarovič tolimu metimu sumažino komandos atsilikimą iki 5 taškų.

Tik antrajame kėlinyje aikštelėje pasirodžiusi Ivanka Matovič išnaudojo savo ūgį ir ėmė rinkti taškus metimais iš po krepšio. „VIČI-Aistės“ pakeitė gynybos sistemą, tačiau varžovės įmesdavo net labai sudėtingus metimus.

Isil Alben pataikė du tritaškius iš eilės, vieną iš jų - viena ranka nuo lentos, baigiantis atakai skirtam laikui, Tina Charles pridėjo dvitaškį. Viešnių persvara išaugo iki 17 taškų - 20:37.

„VIČI-Aistėms“ prieš didžiąją pertrauką po taiklių Aijos Putninos ir Vaidos Sipavičiūtės metimų pavyko sumažinti atsilikimą iki 12 taškų, tačiau gynyboje kaunietės nesugebėjo sustabdyti T. Charles.

Antrąją rungtynių pusę „VIČI-Aistės“ pradėjo pagerinta gynyba ir 8:0 (38:47) laimėta atkarpa. Be to, ketvirtąjį kartą prasižengė D. Taurasi. Po Stambulo komandos trenerių paprašytos minutės pertraukėlės kaunietės dukart suklydo ir buvo nubaustos - 38:56. Baigiantis kėlinukui, R. Valentienė buvo nubausta nesportine pražanga. Po Epiphanny Prince baudų metimų varžovių persvara perkopė 20 taškų ribą.

Per likusias 10 minučių keletą kartų skirtumas sumažėjo iki 17 taškų, po taiklių tolimų kauniečių metimų. Tačiau dvikovos pabaigoje „Galatasaray MP“ dar kartą spurtavo ir pirmavo 60:84. Per paskutinę minutę Courtnay Pilypaitis pelnė 4 taškus rinko tik „VIČI-Aistės“.

17 taškų aikštelės šeimininkėms pelnė T. Lichtarovič, 10 - Amanda Kemežys, 9 - Rima Valentienė.

16 taškų prie pergalės prisidėjo E. Prince, 15 - Isil Alben.

Kitame šios grupės mače trečiadienį Algirdo Paulausko treniruojamas Jekaterinburgo UMMC (Rusija) klubas namuose 79:56 (22:14, 24:11, 17:21, 16:10) sutriuškino Gdynės „Lotos“ (Lenkija) krepšininkes.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

8. Dėro "Seat Unisze" (Vengrija)                7 1 6  481:592   8

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos bei dvi geriausios penktąsias vietas trejose grupėse užėmusios ekipos.

Keturiolika ekipų atkrintamosiose varžybose bus suskirstytos į poras, kurių nugalėtojos iškops į Eurolygos finalo aštuoneto turnyrą. Baigiamojo varžybų etapo šeimininkei

Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) komandai jau rezervuotas aštuntasis kelialapis į finalinį etapą, kuris numatytas 2012 metų kovo 28 - balandžio 1 dienomis.

Šiame straipsnyje: VIČI Aistės