„Sartai 2012“ puošmena – naujas trasos rekordas

„Didysis žiemos“ prizas, kurį steigia Lietuvos žemės ūkio ministerija ir kurio vertė 12 tūkstančių litų – pagrindinė žirgų tradicinių lenktynių Dusetų hipodrome rungtis, kelianti didžiausią ne tik specialistų, bet ir žiūrovų susidomėjimą.

Netapo išimtimi ir šiemetinės lenktynės „Sartai 2012“. Nepaisant ryte spaudusio šaltuko, dar prieš vidurdienį virtusio malonia viduržiemio diena prie minus 18 ir, žinoma, tikra žirginio sporto švente susirinkusiems daugiau nei 15 tūkstančių žiūrovų. O tiems, kuriuos dar iki lenktynių išgąsdino šiemet pasipylę kai kurių „orakulų“ nuogastavimai, beliko tik apgailestauti.

„Didysis žiemos“ prizas buvo paskutinė, visą renginį vainikuojanti rungtis, tik po kurios emė tuštėti Dusetų hipodromo tribūnos, skelbiama pranešime spaudai.

Žiūrovai negailėjo ovacijų visiems jos dalyviams, o daugiausia teko šios rungties nugalėtojui Stanislovui Kėriui, kuris ištisus metus, iki kitų žiemos lenktynių bus tituluojamas metų karaliumi.

Žiūrovai tiesiog pratrūko ovacijomis nugalėtojui, kai hipodromo informatorius paskelbė, jog S. Kėrio vadeliojamas Sakalas lenktynes baigė nauju 1609 metrų trasos rekordu. 2 min. 03,219 sek. – toks laikas nuo šiol tapo nauju orientyru kitiems sportininkams.

Nugalėtojui prizą įteikė ir šiltai jį pasveikino žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, renginio organizacinio komiteto nariai, teisėjai, kolegos ir varžovai sportininkai.

Atkaklioje ir labai gražioje kovoje antroji prizinė vieta atiteko Giant Parką tramdžiusiam Tomui Lukošiūnui (2 min. 04,407 sek.), o trečioji – Žydrūnui Vasilionkai su Global Light (2 min. 05,657sek.)            


Pirmasis žemaitukų Grand Prix

Viena didesnių šių lenktynių naujovių – pirmą kartą Dusetų hipodrome surengtos  stambiųjų žemaitukų veislės žirgų lenktynės, tapusios savotiška renginio uvertiūra.

„Ilgai galvojome, tačiau visgi ir jiems radome vietą po saule. Džiaugiamės, kad susidomėjimas stambiaisiais žemaitukais vis didėja”, – po pirmųjų tokių lenktynių neslėpė pasitenkinimo vienas jų iniciatorių, Sartų žirgyno direktorius ir Lietuvos sunkiųjų arklių veislės augintojų asociacijos prezidentas Edgaras Jeninas, kurio vadovaujamame žirgyne laikoma 140 stambiųjų žemaitukų, o visoje Lietuvoje jų – vos pusė tūkstančio.

Žirginio sporto specialistai dar prieš lenktynes prognozavo, kad stambiųjų žemaitukų varžybose bene sunkiausia įspėti nugalėtoją. Mat šie žirgai labai mėgsta šuoliuoti, o pagal taisykles tuomet juos reikia pristabdyti. Dėl to iš pradžių pirmaujantis žirgas finišą gali pasiekti net paskutinis.

Prognozuota, jog būsimasis „Sartų tradicijų“ prizo laimėtojas finišuoti turėtų po keturių minučių. Tačiau jau pirmoji rungtis paneigė šias prognozes, nes pirmas su stambiųjų žemaitukų veislės žirgu Grimu finišavęs Egidijus Gudonis 1609 metrų distanciją įveikė per 3 min. 55,047 sek.

Antrasis šios rungties prizininkas Antanas Juškėnas su Niuku nugalėtojui pralaimėjo kiek daugiau nei sekundę, o trečiąją vietą su Modeliu užėmusio Vyginto Kazlausko laikas – 4 min. 06,703 sek.

Ilgiausia žiemos stajerių distancija

Dar viena šiemetinių lenktynių naujovė – ilgiausia, 3200 metrų distancija, kurioje dėl 7 tūkstančių litų vertės „Žiemos stajerių“ prizo, įsteigto Arvi įmonių grupės, varžėsi suaugę ristūnai.

Po gražios ir atkaklios kiek daugiau nei 4 minučių kovos „Žiemos stajerių“ prizu džiaugėsi patyręs vadeliotojas Ž. Vasilionka, kurio Salsa de Garonne 3200 metrų distanciją nubėgo per 4 min. 21,266 sek.

Antras liko Perle d‘Europe važnyčiojęs Vytautas Dapkus, distanciją įveikęs per 4 min. 24, 219 sek., o trečias - Čipo Willi tramdęs Liutauras Pamarnackas (4 min. 25,016 sek.), pranokęs ketvirtosios vietos laimėtoją iš Estijos Jevgenijų Ivanovą, vadeliojusį Golden Galax.

Įdomu, kad visiems šiems prizininkams daugelis orakulų prognozavo būtent čempiono laurus.

Lietuvos respublikos vyriausybės įsteigtą „Eikliojo žirgo“ prizą, dėl kurio varžėsi 2008 metais gimę ristūnai, išsivežė jau anksčiau ant nugalėtojų garbės pakylos aukščiausiojo laiptelio pabuvojęs E. Gudonis, dar vienoje pergalingoje rungtyje vadeliojęs Gepardą, kuris 1609 metrų distanciją nubėgo per 2 min. 10, 063 sek.

Tik akimirką (2 min. 10,656 sek.) nugalėtojui pralaimėjęs T. Lukošiūnas su Bucky Augustinu liko antras, o trečiąja vieta šįkart buvo priverstas tenkintis Alfredas Žarnauskas, kurio Vilga trasoje sugaišo 2 min. 11, 109 sek.Seimo prizas – į Estiją

Dėl „Lietuvos respublikos Seimo“ prizo aršiausiai kovėsi... Estijos sportininkai. Pirmas su Sir Nile ristūnu 2400 metrų distancijos finišą kirto irgi antrąją rungtį laimėjęs J. Ivanovas, trasoje sugaišęs 3 min. 14,125 sek., nepripažinęs visuotinai priimtų džentelmeniškumo normų ir pranokęs komandos draugę Jeleną Fironovą, kuri su Opus Haleryd finišavo per 3 min. 14, 563 sek.

Geriausiai iš Lietuvos atstovų pasirodęs Algis Vilkinis su Fiber Ollo užėmė trečiąją vietą (3 min. 15,875 sek.)

Suaugusių, C reitingo žirgų vadeliotojai kovėsi dėl „Zarasų krašto“ prizų. Dėl jų varžėsi aštuoni Lietuvos sportininkai, o didžiausia sėkmė šioje 1609 metrų distancijoje lydėjo Edvardą Vinskų su Nut Augustinu, kuris pirmas kirto finišo liniją trasoje sugaišęs 2 min. 09,422 sek.

Antrąją vietą su Monako Princese iškovojo Vygimantas Perednikas (2 min. 10,390 sek.), o trečioji atiteko Graikiją Er šioje rungtyje tramdžiusiam ir vėl ant nugalėtojų pakylos prasibrovusiam E. Gudoniui, kuris tik finišo tiesiojoje akimirka pranoko S. Kėrį su Saliutu.

Dėl „Biržų žemtiekimo“ prizo suaugusių ristūnų vadeliotojai varžėsi 2400 metrų distancijoje. Joje sėkmė lydėjo dailiosios lyties atstovę Vitą Lingytę, kuri su Rosiway ristūnu, pranokusi visus varžovus, pirmoji kirto finišo liniją, trasoje sugaišusi 3 min. 15,687 sek. Antrąją vietą iškovojo praktiškai nepripažįstantis poilsio ir prieš rungtis keičiantis tik žirgus E. Gudonis, šįkart su Kentauru gerokai atsilikęs nuo rugties laimėtojos V. Lingytės. Antrojo prizininko laikas – 3 min. 21,562 sek.

Trečiąja vieta džiaugėsi Alvydas Banėnas, su Hotline Baff rungties nugalėtojai pralaimėjęs lygiai 11 sekundžių.

Tokioje pat distancijoje suaugusių B reitingo ristūnų vadeliotojai varžėsi dėl Kūno kultūros ir sporto departamento prizo, kurį išsivežė Vaidas Rimša, su Regency Herold trasoje sugaišęs 2 min. 12, 891 sek. Antrąją vietą su Pilotas Ollo iškovojo Eimantas Klebauskas, o trečiąją – Donatas Kulbauskas su Samba Salsa. Šių dviejų prizininkų laikai – atitinkamai 2 min. 13,235 ir 2 min. 13,750 sek.   

Dusetiškiai plojo jų prizo laimėtojui

Dėl „Dusetų krašto“ prizo, kurį įsteigė UAB „Vasaknos“, varžėsi septyni vadeliotojai, kurie 1609 metrų distancijoje tramdė 2009 metais gimusius ristūnus. Šioje rungtyje kovoję sportininkai suprantama susilaukė didžiausio vietinės publikos palaikymo, o jos nugalėtoją žiūrovai sutiko kaip tikrą žiemos karalių.

„Dusetų krašto“ prizą po atkaklios kovos su Kijevu laimėjo Saulius Matulevičius, distancijoje sugaišęs 2 min. 13,859 sek. 2 min. 14,047 sek. – toks antrojo prizininko Liutauro Pamarnacko, vadeliojusio Chivą laikas, o trečiąją vietą užėmęs vienas tituluočiausių šalies žirginio sporto entuziastų Kazys Trota, kuriam tai buvo savotiškos jubiliejinės, jau 33-čiosios Sartų lenktynės, su Valdovu šį nuotolį įveikė per 2 min. 14,672 sek.    

Tarptautinį suaugusių ristūnų važiavimą neilgoje jiems 1609 metrų distancijoje, o kartu ir Emilijos Pliaterytės prizą laimėjo Estijos atstovas Kjell Wallin su King of Vick (2 min. 06,391 sek.).

Daugiau nei dvi 2,5 sek nugalėtojui pralaimėjusi Monika Vinskutė su Gotika (2min. 08,719 sek.) tenkinosi antrąją vieta, o trečiąjąį nugalėtojų pakylos laiptelį užėmė Vidmantas Savilionis su Star‘s Augustinu distanciją įveikęs per 2 min. 09,703 sek.


Šiame straipsnyje: sartaižirgaiSartai 2012

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaimas

kaimas portretas
nu blemba nu ir snukis to starkeviciaus,tikras peninis,stai ka daro ministro portfelis.

gaila

gaila portretas
kad del sveikatos negalejau ten pabut.. Pasakoja, kad buvo nuostabi svente...

BAISU

BAISU portretas
ZIRGU LENKTYNES PER TOKI SALTI .....KAZKAS IS TO TUREJO DIDELES NAUDOS
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių