Rusai išbraukė haką iš pirmenybių programos

Karingieji zelandai savo įžymiojo kovos šokio Turkijoje daugiau nebešoks: Pasaulio čempionato aštuntfinalyje Naująją Zelandiją 78:56 įveikė Rusijos rinktinė.

Svarbiausiomis akimirkomis rusams pavyko sustabdyti tiek varžovų lyderį Kirką Penney, tiek visą zelandų puolimą.

Rungtynes galingiau pradėjo zelandai, įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavę 9:2. Tačiau vėliau rusų gynyba surakino varžovų krepšininkus, ir žaidimas išsilygino.

Antrajame kėlinyje Rusijos ekipa toliau spaudė zelandus po visą aikštę bei po ilgesnės pertraukos išsiveržė į priekį 22:21. Naujosios Zelandijos rinktinės fantazija išsekdavo perėjus vidurio liniją, o trenerio Davido Blatto auklėtiniai po truputį tolo nuo priešininkų. Įpusėjus mačui rusai buvo priekyje 31:27.

Po pertraukos rusai dar padidino apsukas. Po Andrejaus Voroncevičiaus dviejų tritaškių rusų persvara šoktelėjo iki 13 taškų (48:35), o zelandų metimai skriejo pro šalį.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Naujosios Zelandijos ekipa sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus, bet tai buvo viskas, ką planetos pirmenybių aštuntfinalyje pavyko nuveikti trenerio iš Serbijos Nenado Vučiničiaus komandai. Mačo pabaigoje Rusijos komanda įtvirtino savo pranašumą.

Per šių rungtynių pauzes Stambulo Sinano Erdemo arenoje susirinkusius žiūrovus džiugino Klaipėdos universiteto šokėjų grupė „Leader Dance“.

Ketvirtfinalyje Rusijos komandos laukia Angolos krepšininkus namo pasiuntusi JAV rinktinė.

Rezultatyviausi žaidėjai. Rusija: A.Voroncevičius 18, T.Mozgovas 16, V.Fridzonas 12.