R.Šiškauskas pelnė 10 taškų, CSKA iškovojo antrą pergalę Eurolygoje

Antrą pergalę aštuntose ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro rungtynėse iškovojo ir teorines galimybes patekti į kitą varžybų etapą - Top 16 turnyrą - išsaugojo Ramūno Šiškausko Maskvos CSKA (Rusija) klubas.

Trečiadienį namuose šešių ekipų D grupės autsaideriai CSKA krepšininkai 73:63 (20:12, 14:18, 14:19, 25:14) įveikė penktojoje pozicijoje esančią Roberto Javtoko Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) komandą, kuriai tai buvo penktoji nesėkmė.

R. Šiškauskas nugalėtojams pelnė 10 taškų, gynyboje atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, trissyk suklydo ir kartą prasižengė. Per 27 minutes (27:15) jis pataikė 2 tritaškius iš 3 ir 2 dvitaškius iš 5.

Rezultatyviau už lietuvį šeimininkų gretose žaidė Jamontas Gordonas (15 tšk.), J.R.Holdenas (14 tšk.) ir Matjažas Smodišas (11 taškų).

R. Javtokas į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 4 taškus, sugriebė 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir dusyk prasižengė. Per 22 minutes (22:01) puolėjas iš Lietuvos pataikė 2 dvitaškius iš 7, tačiau prametė abu baudų metimus.

Sėkmingiausiai Valensijos komandoje žaidė Victoras Claveras, Duško Savanovičius (po 15 tšk.), ir Florentas Pietrusas (8 taškai).

Pirmauja D grupėje po penkis susitikimus iš septynių galimų laimėję Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) ir Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija) klubai.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Atėnų "Panathinaikos" (Graikija)              5  2  536:474
2. Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija) 5 2 543:538
3. Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) 4 3 538:528
4. Milano "Armani Jeans" (Italija) 3 4 531:528
5. Valensijos "Power Electronics" (Ispanija) 3 5 536:558
6. Maskvos CSKA (Rusija) 2 6 533:591

Kitose ketvirtadienį jau pasibaigusiose rungtynėse Italijos čempionė Sienos "Montepaschi" komanda su Rimantu kaukėnu bei Kšyštofu Lavrinovičiumi svečiuose 82:66 (15:15, 23:11, 21:19, 23:21) nugalėjo aštuntąją nesėkmę iš eilės patyrusią grupės autsaiderę Zagrebo "Cibona" (Kroatija) ekipą ir, iškovojusi septintąją pergalę iš aštuonių galimų, tapo C grupės lydere.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidę R. Kaukėnas ir K. Lavrinovičius pelnė atitinkamai 20 ir 16 taškų.

24 su puse minutės (24:38) aikštelėje praleidęs R. Kaukėnas pataikė 2 tritaškius iš 3, 6 dvitaškius iš 10, realizavo 2 baudų metimus iš 3, sugriebė ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir prasižengė 3 kartus.

22 minutes (21:56) žaidusio K. Lavrinovičiaus sąskaitoje 2 taiklūs tritaškiai iš 3, 4 dvitaškiai iš 7 bei abu baudų metimai, 4 po krepšiais atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos ir 4 pražangos.

Po 7 taškus prie pergalės prisidėjo Nokos Zisis ir Pietro Aradoris.

Šeimininkų gretose išsiskyrė Leonas Radosevičius (20 tšk.), Tomislavas Zubičičius (15 tšk.) ir Rokas Stipcevičius (14 taškų).

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Sienos "Montepaschi" (Italija)                7  1  621:523
2. Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) 6 1 568:493
3. "Regal FC Barcelona" (Ispanija) 5 2 531:480
4. Šolė "Basket" (Prancūzija) 3 4 483:524
5. Vilniaus "Lietuvos rytas" 1 6 505:540
6. Zagrebo "Cibona" (Kroatija) 0 8 535:683

Į kitą varžybų etapą - Top 16 turnyrą - pateks po keturias geriausias grupių komandas.