R.Sakalauskas ir A.Stanislovaitis: prieš sportininkus mes ramūs

Netyla kalbos po Europos lengvosios atletikos čempionato Suomijoje vyrų 100 metrų bėgimo varžybų finalo. Jame sprinteris Rytis Sakalauskas, po pusfinalyje patirtos traumos, pasirodė, tačiau bėgti jau nebegalėjo.

Tokį sprendimą priėmė Lietuvos lengvosios atletikos federacija, kuri norėjo, jog sportininkas bent išsaugotų vietą tarp geriausių Europos sprinterių. Tačiau mūsų šalies visuomenė, gerai nesupratusi visų aplinkybių, pradėjo smerkti vieną geriausių Lietuvos lengvaatlečių.

„Esu pastebėjęs, kad Lietuvoje dalis žmonių yra labai pikti. R. Sakalauskas šį sezoną nebuvo pralaimėjęs nė vienų varžybų. Rytis šioms pirmenybėms buvo puikiai pasiruošęs, gerai bėgo atrankos varžybose, nors prastai pradėjo, sėkmingai įveikė pusfinalį. Jis yra elito sprinteris. Rytis pirmą kartą Lietuvos istorijoje dalyvavo Europos čempionato finale“, - visuomenės kritiką išgirdęs kalbėjo R. Sakalausko treneris Aleksas Stanislovaitis.

„Pusfinalis mums susiklostė labai netikėtai, - pasakoja treneris. - Po finišo Rytis gavo traumą, dėl kurios nors išsikovojo vietą finale, tačiau jame negalėjo kautis. Didžiausia sportininko svajonė yra bėgti finale ir gauti ketvirtą taką. Ryčiui - tai pavyko. Mūsų rinktinės vyriausiasis treneris, tiek generalinė sekretorė, tiek prezidentas paklausė mūsų, ar galėsime išeiti į startą ir parodyti, jog ta vieta yra Lietuvos. Aš pasikalbėjau su Ryčiu. Jam iki starto linijos buvo labai sunku nueiti. Ačiū gydytojui, Daliui Barkauskui, kuris koją sutvarstė ir padėjo Ryčiui“.

Sprendimą dalyvauti finalo bėgime priėmė visa lengvosios atletikos federacija.

„Tai nebuvo lengvas sprendimas, - teigia Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Jezepčikas. - Nespaudėme trenerio su sportininku, kad būtinai reikia pasirodyti trasoje. Tai buvo mūsų pageidavimas. Mes norėjome parodyti, jog mūsų sprinteriai dalyvaus vyrų ir moterų šimto metrų bėgimo finaluose. Norėjome pareklamuoti Lietuvą, norėjome parodyti, jog šioje rungtyje pirmą kartą istorijoje turime savo šalies dalyvį. Sakėme, kad jeigu Rytis gali, pageidautina, kad jis dalyvautų. R.Sakalauskas elgėsi taip, kaip buvome suplanavę. Nors tas sprendimas buvo priimtas iki starto likus kelioms valandoms. Dabar visi finale išvydo lietuvį, kuris buvo čia atvažiavęs iškovoti medalį“.

„R.Sakalauskas perspėjo visus varžovus, jis nenorėjo kažkam pakenkti, - tęsė K.Jezepčikas. - Mūsų sportininkas elgėsi labai garbingai. Dabar visi šią situaciją interpretuojama, kaip norime. Tarptautinės taisyklės nėra tobulos ir jas, mūsų nuomone, reikėtų patobulinti. Dėl šio klausimo kreipėmės į vyriausią teisėją, tačiau vieningos nuomonės niekas neturi“.

- Ar galvojote, kaip elgsitės pasiekę starto liniją?, - paklausėme A.Stanislovaičio.

- Apšilimo metu R. Sakalauskas bandė, kaip pastatyti koją į kaladėles, kad jam neskaudėtų. Visi varžovai žinojo, kad Rytis nebėgs. Aš su treneriais kalbėjau, kad mes nedarysime falštarto. Rytis yra garbingas sportininkas, jis nenorėjo niekam pakenkti. Prieš bėgimą jis nusilenkė visiems žiūrovams, padėkodamas už pagarbą ir parodė, jog tikrai nebėgs, - kalbėjo R.Sakalausko treneris A.Stanislovaitis.

- Kodėl teisėjas pakartojo bėgimą?

- Pagrindinė mūsų mintis buvo, kad mes išeiname ir sulaukiame starto. Neturėjome nei mažiausios minties kažkam trukdyti. Pirmame bėgime teisėjas elgėsi humaniškai, galvodamas gal Rytis neišgirdo starto ir visus sustabdė. Tačiau tai jau teisėjo problema. Tiek prieš trenerius, tiek prieš sportininkus mes tikrai esame ramūs. Mes mąstome apie olimpines žaidynes ir kaip greičiau atsigauti po traumos.

- Kodėl vyksta tokie dalykai?

- Lengvosios atletikos taisyklės nėra tobulos. Jeigu sportininkas nepasirodo finale, jis netenka savo vietos ir čempionate lieka paskutinis. Taip žiemą buvo atsitikę Linai Grinčikaitei, kuri pusfinalyje pademonstravo puikų rezultatą, tačiau patempė raumenį ir negalėjo dalyvauti finale.

Ir, kai mergina nepasirodė finalo bėgime, ji dingo iš sąrašų. Tu privalai startuoti, o tada gali nebaigti distancijos. Tikiuosi, kad šis įvykis vėl privers pakelti diskusijas į aukščiausią lygmenį. Šitas atvejis, tikiuosi, JAV pareigūnams padės priimti protingus sprendimus. Situacija buvo tokia, kad Latvijos sportininkas jau finalo metu patyrė traumą ir negalėjo pabaigti distancijos.

Tai pamatęs Rytis, galėjo ramiu, lėtu žingsniu įveikti distanciją ir būtų užėmęs aukštesnę vietą. Žiūrovai 100 metrų bėgimą būtų žiūrėję 40-50 sekundžių. Jeigu mes kažką savo šituo veiksmu įžeidėme, mes labai atsiprašome, bet mes rėmėmės pačiais garbingiausiais dalykais prieš visus. Galiu pridėti ranką prie širdies, mes esame ramūs. Žmonės, kurie nesusigaudo arba nesupranta prasmės, bando dabar padaryti iš šio įvykio burbulą.

Šiandien (penktadienis, - red. past.) pirma čempionato diena, kai aš pajaučiau, kad jau galima dalyvauti varžybose ir kovoti dėl medalių. Oras - prastas. Vyrų bėgime finišavo tik penki sportininkai ir dar vienas susižeidė jau po finišo.

- Ar turi pagrindo internete pasirodę gandai apie dopingą?

- Tie žmonės, kurie rašo komentarus internete, kad mes nebėgome todėl, kad bijome tikrintis dopingą, visiškai nesusigaudo aplinkoje. Rytis tikrintas buvo ne vieną, ne du ir ne dešimt kartų.

Mes važiuojame į Europos lengvosios atletikos čempionatą ir apie tokius dalykus net negalvojame. R.Sakalauskas elgėsi, kaip tikras sportininkas. Pagalvokite, kiek jam reikėjo moralinių jėgų ateiti į stadioną. Mes jam vis kartojome, tik nebandyk startuoti ir neįplėšk daugiau to raumens.

R. Sakalauskas praleis ir šeštadienį bei sekmadienį vyksiančias 4 po 100 metrų vyrų sprinto estafetės varžybas. Sportininkas iš Europos čempionato Suomijoje į Lietuvą sugrįš pirmadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Viskas gerai

Viskas gerai portretas
Aš patarčiau neimti už gryną pinigą Delfi komentatorių, nes jie labai įvairūs: nuo specialistų iki ne specialistų, o taip pat grupė komentatorių, kurie visada apie viską niekaip kitaip, kaip tik neigiamai. Viskas jiems blogai ir tik blogai. Susidaro įspūdis, kad ta grupė tik ir laukia bet kurios Lietuvos komandos kokios nors nesėkmės ir tada urmu užpuola komentuoti, kai kada, kas 5 min kartodami savo komentarą, kai kuriais atvejais gal būt po 10 kartų. Dar vienas iš tos grupės bruožų, tai nenaudojimas lietuviškos abėcėlės, šiurkščios rašybos ir kalbos naudojimo klaidos. Šita grupė rašo ne tik sporto komentarus, bet ir ekonomikos, užsienio politikos klausymais .Todėl manau, kad dėl tų komentatorių neverta pergyventi. Tarp žmonių, bent tarp mano pažįstamų dauguma apie R. Sakalauską , kaip ir apie visą Lietuvos lenvatlečių komandą, yra labai geros nuomonės. Sėkmės olimpiadoje. Lauksime prizinių vietų, vietų aštuntukuose, kas supranta sportą pasaulyje žino. kad tai irgi labai gerai.

SARAS

SARAS portretas
PAGARBA STANISLOVAICIUI!JIS VIENAS IS NEDAUGELIO,KURIS YRA NEPARSIDAVES PINIGAMAS,JIS GARBINGAS ZMOGUS SUPUVUSIOJE VISUOMENEJE.PAZYSTU ASMENISKAI JI JAU DAUGELI METU,KOKS BUVO,TOKS IR LIKO,NORS DAUGUMA PUVO,O JIS BE LITU,BET SU GARBE,GAL KAM ATRODO KITAIP,NES ZIURI PER PINIGU PRIZME,TIPO GERA MASINA,GERAS RUBAS ZMOGU PUOSIA,BET REALIAI YRA KITAIP,NES NE RUBAS AR MASINA ,O ZMOGUS ,KARTOJU ZMOGUS PADARO TA RUBA,IR TA MASINA GERA,TAD VARIJOTAI KURIE NIEKO NESUPRANTA APIE SPORTA,NEZINANTIS NIEKO APIE ZMOGU GALI KALBETI NESAMONES,NA DURNIU TOKIA DALIA NESAMONES TAUKSTI,PAVYDI ZMONEMS,KURIE NEPARSIDUODA,IR TURI NEIKAINUOJAMA VERTE,KO PINIGAI NETURI.PIRMYN ALEKSAI,PAGARBA!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių