R.Pivoriūnaitei šokiai netrikdo pasiruošimo karatė čempionatui

"Į karatė treniruotes sudedu viską, ką galiu, o šokiai – tik atsipalaidavimui", - teigia TV šokių projekto dalyvė, Europos čempionė Rita Pivoriūnaitė.

Pasiryžusi avantiūrai – dalyvauti televizijos šokių projekte – Europos kiokušin karatė čempionė Rita Pivoriūnaitė teigia, kad prakaitas, išlietas ant šokių parketo, karatė treniruotėms ir pasiruošimui varžyboms netrukdo, rašo sportas.info.

Gruodžio 4 dieną Vilniuje vyks Europos jaunimo U-22 čempionatas, kuriame R.Pivoriūnaitė gins svorio kategorijos iki 55 kg nugalėtojos titulą. 

Sportininkės treneris Paulius Klapatauskas antrina – šokių repeticijos karatė treniruočių ritmo neišderino. „Yra didelis noras neapleisti pozicijų, todėl treniruojamės optimaliu rėžimu. Taip, pasiryžo avantiūrai, bet prieš priimant sprendimą kartu jį aptarėme. Diskutavome, kokie galimi pliusai ir minusai, todėl nėra nieko netikėto.Šiek tiek pakoregavome grafikus, bet iš esmės darbo krūvis nepasikeitė, galbūt padaugėjo individualių treniruočių“, - sakė P.Klapatauskas. 

„Rita yra labai motyvuota, ji kaip kareivėlis dirba. Niekas be didelio noro ir motyvacijos tokiais tempais nedirbtų. Norime įrodyti sau ir kitiems, kad esame verti to statuso, kurį karatė pasaulyje Rita išsikovojo, todėl dirbame nuoširdžiai ir nemažindami tempo“, - teigė treneris, pridūręs, kad šokių užsiėmimai taip pat naudingi – jie gerina lankstumą. 

„Nenukenčia, - atrėžia R.Pivoriūnaitė, paklausta, ar dėl dalyvavimo TV projekte nenukenčia pasiruošimas Europos U-22 čempionatui. - Kaip ir anksčiau, treniruojuosi kiekvieną dieną. Gal kartais vietoj dviejų valandų treniruotė trunka pusantros, tačiau dėl to treniruotės intensyvumas tik didesnis. Susispaudžiu. Kita vertus, per čempionatą pamatysime, ar išties nenukentėjo“. 

Rita tikina, kad per šokių užsiėmimus pernelyg nepervargsta. „Kai mokaisi, nelabai sugebi pavargti, nes daugiau mokaisi, nei sportuoji. Daugiau žiūri kaip kojas dėlioti, o ne šoki iš visų jėgų. Į karatė treniruotes sudedu viską, ką galiu, o šokiai – tik atsipalaidavimui“. 

Ką dėl šokių teko paaukoti, jei ne treniruotes? „Laisvalaikį. Pavyzdžiui, tuos ramius poros valandų pasisėdėjimus prie kompiuterio ir panašiai.  Dabar šimtu procentų visas dienos laikas užimtas. Nuo pat ryto iki pat miego yra ka veikti“, - šypteli sportininkė.


Rita du aukso medalius kata ir kumite rungtyse šiemet pelnė Europos suaugusiųjų čempionate, tad galima prognozuoti, kad žemyno jaunimo pirmenybės 22 metų antrojo dano karatė meistrei tebus lengvas pasivaikščiojimas.„Negalima sakyti, kad laimės viena ranka ar varžybos jai bus lengvas pasivaikščiojimas, - prieštarauja P.Klapatauskas. - Karatė toks sportas, kad viena klaida viską gali apversti aukštyn kojomis. Puikiai tai žinome, todėl negalime prarasti koncentracijos. Pervertinsi save, neįvertinsi varžovo – vienas smūgis ir pasirodymas baigtas. Tokių situacijų teko matyti nemažai, ir mokiniams visuomet tai pabrėžiu. 

Juolab, kad tai bus ne šiaip varžybos, o Europos čempionatas, į kurį atvažiuos geriausios Vengrijos, Ukrainos, Bulgarijos ir kitų stiprių karatė šalių kovotojos. Konkurencija šiame amžiuje kasmet tik didėja, atsiranda vis daugiau perspektyvių sportininkių. Aišku, Ritos autoritetas ir patirtis bus didelis privalumas. 

Žinome, kad atvyks keletas jaunų ambicingų kovotojų, kurioms suaugusiųjų čempionate nepasisekė, bet dėl to jos tik dar alkanesnės ir ambicingesnės, todėl tikrai nebus lengva. Suprantame, kad esame stiprūs, bet pranašumą teks įrodyti“.

Pati Rita taip pat teigia, kad lengva tokio lygio varžybose niekada nebūna, bet supranta, kad ji – ryški savo svorio kategorijos favoritė. „Niekada nebūna lengva, bet vertinant realiai – galimybių turiu daugiau nei bet kuri varžovė. Jei į suaugusiųjų čempionatą važiavau laimėti auksą, tai jaunimo čempionate apie žemesnes vietas negaliu galvoti. Patirties pakankamai, pasiruošimas pakankamas, belieka išvengti ligų ir traumų“.

„Jaunos varžovės visada sunkiai nuspėjamos, nes didelės įtakos turi ne tik meistriškumas, bet ir ambicijos. Gali visko nutikti, tačiau, kalbant atvirai, nematau, kas galėtų labai stipriai sutrukdyti laimėti aukso medalį tiek kovose, tiek kata rungtyje“, - likus mėnesiui iki čempionato kalbėjo R.Pivoriūnaitė. 

Įdomu tai, kad jei šokių projekte Rita su partneriu Karoliu Levanaičiu išliktų iki pirmojo gruodžio šeštadienio, tą pačią dieną jai tektų kovoti Europos čempionate ir tiesioginio eterio metu šokti TV laidoje. Pagalvojusi apie tokią galimybę, R.Pivoriūnaitė šypteli: „Tikimybė, kad iki to laiko liksime projekte, nėra didelė. Manau, mūsų dienos projekte tuo metu jau bus pasibaigę“.


Šiame straipsnyje: Rita Pivoriūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių