R.Kurtinaitis: J.Vainauskas kvietė sugrįžti, tačiau negaliu apgauti VEF

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vadovas Jonas Vainauskas grįžti prie komandos vairo viliojo Rimą Kurtinaitį, tačiau šis pasiūlymo atsisakė. 

Pasielgė garbingai

Draženą Anzulovičių dėl prastų rezultatų atleidęs "Lietuvos ryto" klubo valdybos pirmininkas naujo trenerio ėmė ieškoti po trečiadienį pralaimėtų VTB Vieningosios krepšinio lygos rungtynių Maskvos CSKA komandai ir kreipėsi į praėjusiame sezone vilniečių žaidimą stygavusį R.Kurtinaitį.

„Turiu kontraktą su Rygos VEF ekipa, todėl grįžti į Vilnių negaliu. Prieš kelias dienas man skambino Jonas Vainauskas ir klausė, ar norėčiau grįžti į ekipą, tačiau atsakiau, kad esu garbingas žmogus ir sulaužyti susitarimo su Rygos ekipa negaliu“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ prisipažino R.Kurtinaitis. 

Seulo olimpinio čempiono sutartis su „Lietuvos ryto“ ekipa baigėsi birželį, o dvejus metus iš eilės „Lietuvos rytui“ šalies čempiono karūną padėjęs iškovoti treneris labai norėjo likti klube. 

Tačiau J.Vainauskas pareiškė, kad kitą sezoną komandai bus keliami didesni tikslai, o „R.Kurtinaitis jau yra išsisėmęs, todėl ekipai reikia šviežių jėgų“. 

Gali grįžti po metų

„Esu sąžiningas ir nieko neapgaudinėsiu. Kaip atrodysiu iš šalies, jei imsiu bėgioti iš klubo į klubą. Todėl nesuprantu tų politikų, kurie pasikeitus valdančiajai daugumai perbėga iš vienos partijos į kitą. Žinoma, treneris – ne žaidėjas. Jam nereikia licencijų, todėl galėčiau pabėgti iš Rygos ir grįžti į Vilnių, tačiau taip nepadarysiu, – kalbėjo R.Kurtinaitis. – Visada elgiuosi žmogiškai ir tęsiu įsipareigojimus, todėl mano sprendimo nekeistų net ir aštuonis kartus didesnis atlyginimas. Šį sezoną pakeisti komandą nėra jokių galimybių.“

R.Kurtinaitis atskleidė, jog išgirdęs neigiamą atsakymą dėl grįžimo į Vilnių, J.Vainauskas domėjosi, ar strategas prie „Lietuvos ryto“ komandos vairo sutiktų stoti kitą sezoną. 

Sužinojęs, kad D.Anzulovičius jau atleistas, R.Kurtinaitis nenustebo: „Jonas mato, kad komanda nedemonstruoja gero žaidimo nei per draugiškas, nei per oficialias rungtynes, todėl ieško naujo trenerio. Tai natūralu, nes toks „Lietuvos ryto“ ekipos veidas. Klubas niekada nelaukia, kol komanda įklimps iki ausų ir gaisrą gesina operatyviai. Pritariu tokiai politikai.“

Prieš sezoną Lietuvos čempionų ekipos vadovai D.Anzulovičiui ir jo auklėtiniams buvo iškėlę tikslą patekti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos komandų. Pasak R.Kurtinaičio, tai labai aukštas tikslas, todėl naują trenerį slėgs didžiulė atsakomybė. 

R.Štelmaheriui trūksta patirties

„Aš buvau prognozavęs, kad Anzulovičius bus paleistas prieš Naujuosius metus ir jį pakeis Robertas Štelmaheris, tačiau į komandą investavus tiek pinigų būtų labai rizikinga prie komandos vairo pastatyti Eurolygos patirties neturintį strategą. Apie R.Štelmaherį esu geros nuomonės, nes mačiau, kaip jis dirbo su „Perlo“ ekipa, tačiau nežinau, ar jis sugebės dirbti Eurolygoje. Tai visai kitas krepšinio lygis“, – pažymėjo R.Kurtinaitis.

Jis prisiminė, kad baigęs karjerą pirmuosius trejus metus vis dar mąstė kaip krepšininkas. Pasak R.Kurtinaičio, pirmuosius kelerius metus po krepšininko karjeros baigimo daugelis pradedančiųjų trenerių nesugeba savo minčių auklėtiniams perteikti kaip treneriai – jie nurodymus pateikia tarsi patys vis dar būtų žaidėjai. 

„Žalgiris“ prieš kelerius metus pabandė Ainarą Bagatskį, tačiau šis sprendimas nepasiteisino. Tuo tarpu Tomas Pačėsas prie Eurolygos komandos vairo stojo vos baigęs karjerą ir metus dirbęs žaidžiančiuoju trenerio asistentu. Kiek pamenu jis debiutavo pergale prieš Pirėjo „Olympiakos“ klubą ir iki šiol sėkmingai dirba“, – gerų ir prastų pavyzdžių prisiminė R.Kurtinaitis.


Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasRimas Kurtinaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių